To się nie mieści w głowie!

Zatrzymali swoje auta i pozbyli się śmieci! Wszystko pod okiem kamer [ZDJĘCIA]

2022-10-08 8:00

Dzięki zapisowi z fotopułapek bydgoscy strażnicy miejscy ponownie ukarali sprawców zanieczyszczania miejsc publicznych. W drugiej połowie września br. urządzenia te dwukrotnie zarejestrowały mężczyzn pozbywających się odpadów na terenach zielonych. Teraz śmieciarze słono zapłacą za swoje zachowanie!

Wyrzucali gruz i odpady komunalne na terenach zielonych. Wpadli przez fotopułapkę

Kolejni śmieciarze złapani w oku kamery! Bydgoska straż miejska poinformowała o kolejnych osobach, które w bezczelny sposób pozbywały się swoich śmierci. - W pierwszym przypadku pod samo „oko” fotopułapki podjechał pojazd z przyczepą. Z samochodu tego wysiedli dwaj mężczyźni, którzy z przyczepki wyrzucili gruz na tereny leśne. Po przejrzeniu nagrań strażnicy miejscy ustalili użytkownika tego pojazdu - wyjaśnia rzecznik municypalnych. W wyniku podjętych dalszych działań ustalono też drugiego z mężczyzn. Jeden ze sprawców wykroczenia został już ukarany najwyższym możliwym mandatem karnym w wysokości 500 zł. Natomiast w stosunku do drugiego mężczyzny zostały wszczęte czynności zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu. Sąd za to wykroczenie może jednak orzec karę grzywny sięgającą nawet do 5 000 złotych.

Wyrzucali śmieci komunalne w lesie

Natomiast w drugim przypadku fotopułapka zarejestrowała dwóch mężczyzn, którzy ze swojego pojazdu wynosili worki, jak się później okazało z odpadami komunalnymi. Następnie porzucili je na terenach zielonych. Na podstawie zapisu strażnicy miejscy ustalili początkowo właściciela pojazdu, a następnie osobę, z którą wspólnie dokonał on zaśmiecenia terenu. Obaj sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł.

W wszystkich przypadkach sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady.

Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?
Dziki na toruńskim Rubinkowie! Interweniowała straż miejska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany