Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć

2021-12-09 14:14
 Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć
Autor: Pexels Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Według harmonogramu CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna), egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowany jest na 25 maja 2022. Jak co roku uczniowie zadają sobie pytanie – co będzie na egzaminie z matematyki? Jakie zadania znajdą się w arkuszach CKE? Te zadania zdecydowanie warto powtórz przed przystąpieniem do egzaminu! To pewniaki! Przygotowaliśmy dla was garść informacji na temat tego, co może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki. Tutaj znajdziecie pewniaki z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. Szczegóły poniżej na se.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2022 budzi emocje wśród uczniów, a szczególnie przejmują się egzaminem z matematyki – zadania, które mogą znaleźć się na egzaminie   przeraża większość osób. W roku 2022 egzaminy rozpoczną się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja 2022), a trzeciego dnia egzaminów (26 maja 2022) uczniowie zmierzą się z językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. Jak informuje CKE, na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Co będzie na egzaminie z matematyki? Są pewne zadania – pewniaki, które z pewnością pojawią się w arkuszach CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) na egzaminie ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Sprawdź pewniaki

Egzamin z matematyki budzi grozę wśród wielu osób, jednak zamiast się stresować, warto nadrobić swoją wiedzą, przeglądnąć zadania z poprzednich lat. Co roku pojawiają się podobne typy zadańpewniaki, które znajdą się na arkuszach CKE. Bardzo często wystarczy, że nauczymy się wzoru, schematu na rozwiązanie zadań i będziemy mogli uporać się z nimi sami!

Uczniowie podczas egzaminu z matematyki zmierzą się z zadaniami otwartymi oraz zamkniętymi. Grozę budzą szczególnie te otwarte, gdzie oprócz podania odpowiedzi, trzeba pokazać, że faktycznie zadanie potrafimy rozwiązać. Warto więc podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z matematyki poświęcić czas na to, by rozwiązać ich jak największą ilość.

Sprawdźcie, co znalazło się na arkuszach egzaminacyjnych z matematyki w poprzednich latach:

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE