Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki. Jakie zadania będą w arkuszach CKE na egzaminie z matematyki?

i

Autor: Pixabay.com Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki. Jakie zadania będą w arkuszach CKE na egzaminie z matematyki?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z matematyki. Jakie zadania będą w arkuszach CKE na egzaminie z matematyki?

2021-12-08 13:49

Egzamin ósmoklasisty 2022, przecieki z matematyki. Według harmonogramu CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna), egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowany jest na 25 maja 2022. Sporo uczniów zaczęło już powtórki i zadaje sobie pytanie – co będzie na egzaminie z matematyki? Jakie zadania znajdą się w arkuszach CKE? Wielu szuka w internecie arkuszy zadań CKE i przecieków z matematyki. Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty 2022? Mamy dobrą wiadomość dla uczniów: tutaj znajdziecie pewniaki z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2022 budzi emocje wśród uczniów, ponieważ to pierwszy ich ważny egzamin w życiu. Najbardziej jednak przejmują się oni egzaminem z matematyki – zadania, które mogą znaleźć się na egzaminie wiele osób zwyczajnie przerażają, zadają sobie więc pytanie: czy są jakieś przecieki z matematyki? Mnóstwo osób szuka odpowiedzi na to pytanie w internecie, forach, mediach społecznościowych. Poszukiwanie przecieków z egzaminu ósmoklasistów 2022 z matematyki to rzecz, na której uczniowie nie powinni się skupiać, ponieważ treść zadań egzaminacyjnych poznamy dopiero w dniu egzaminu. Są jednak zadania – pewniaki, które z pewnością pojawią się w arkuszach CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) na egzaminie ósmoklasisty.

W roku 2022 egzaminy rozpoczną się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja 2022), a trzeciego dnia egzaminów (26 maja 2022) uczniowie zmierzą się z językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. Jak informuje CKE, na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki?

Uczniowie podczas egzaminu z matematyki zmierzą się z zadaniami otwartymi oraz zamkniętymi. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. Wśród zadań zamkniętych znajdą się m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie. Z kolei zadania otwarte będą wymagały samodzielnego sformułowania odpowiedzi przez przystępującego do egzaminu ósmoklasisty ucznia.

Według informacji przekazanych przez CKE, zadania będą wymagały umiejętności takich jak:

  • sprawność rachunkowa
  • wykorzystanie i tworzenie informacji
  • wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji
  • rozumowanie i argumentacja.

W arkuszu egzaminacyjnym znajdzie się od 19 do 23 zadań:

  • zamknięte 14–16
  • otwarte 5–7

Warto powtórzyć działania na potęgach, twierdzenie Pitagorasa, działania w układzie współrzędnych, zadania z obliczaniem procentów, działania na pierwiastkach, zadania z geometrii dotyczące wyliczania kątów czy wyliczanie średnie arytmetycznej.

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Arkusz CKE

Przed egzaminem warto powtórzyć rozwiązywanie zadań, które znalazły się w arkuszach CKE w poprzednich latach:

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE