Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z języka angielskiego. Jakie zadania będą na egzaminie z języka obcego?

i

Autor: Pexels Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z języka angielskiego. Jakie zadania będą na egzaminie z języka obcego?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z języka angielskiego. Jakie zadania będą na egzaminie z języka obcego?

2021-12-07 11:36

Egzamin ósmoklasisty 2022, przecieki z języka angielskiego. Według harmonogramu CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna), egzamin ósmoklasisty 2022 z języka obcego zaplanowany jest na 26 maja. Uczniowie otworzą arkusze egzaminacyjne punktualnie o godzinie 9:00. Sporo uczniów zaczęło już powtórki i zadaje sobie pytanie – co będzie na egzaminie z języka angielskiego? Wielu szuka w internecie arkuszy zadań CKE i przecieków z języka angielskiego. Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty 2022?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przecieki z języka angielskiego

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego według harmonogramu CKE został zaplanowany na 26 maja, na godz. 9.00. Egzamin z języka obcego ma sprawdzić całą zdobytą dotąd wiedzę i podsumować osiągnięcia w szkole podstawowej. W roku 2022 egzaminy rozpoczną się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja 2022), a trzeciego dnia egzaminów (26 maja 2022)  uczniowie zmierzą się z językiem obcym. Uczniowie mają do wyboru egzamin z języka:

  • angielskiego,
  • niemieckiego,
  • francuskiego,
  • hiszpańskiego ,
  • rosyjskiego,
  • ukraińskiego
  • włoskiego.

Egzamin z języka obcego nowożytnego trwa 90 minut. W tym czasie uczniowie muszą zmieścić się, by rozwiązać zadania. Jak wynika z informacji przekazanych przez CKE, do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń lub słuchacz przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego odbędzie się w czwartek, 26.05.2022. Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej otworzą arkusze CKE z zadaniami punktualnie o godz. 9.00. czas trwania egzaminu wynosi 90 minut. W tym czasie uczniowie będą mierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie przygotowując się do egzaminu, zadają sobie pytanie, co znajdzie się w arkuszach CKE, jakie zadania będą musieli rozwiązać.

Jakie będą zadania na angielskim na egzaminie ósmoklasisty 2022? Pewniaki

To, jakie zadania znajdą się w arkuszu egzaminacyjnym CKE dowiemy się w dniu egzaminu o godz 9.00. Natomiast warto przygotowując się do egzaminu skorzystać z zadań – pewniaków, które co roku powtarzają się na egzaminie ósmoklasisty. Niewykluczone, że również na egzaminie 2022 takie pytania i zadania będą do rozwiązania przez uczniów.

Arkusz CKE 2022 z języka angielskiego będzie zawierał zadania skonstruowane w podobny sposób, jak w latach poprzednich. Na egzaminie uczniowie zmierzą się z częścią rozumienia ze słuchu (każde nagranie odtwarzane jest dwukrotnie), rozumienia tekstów pisanych oraz wypowiedzi pisemnej. Uczniowie zdający egzamin będą musieli się również wykazać znajomością gramatyki, czasów, funkcji językowych.

Jakie zadania znajdą się na egzaminie 2022? Warto prześledzić arkusze z poprzednich lat, by poznać „pewniaki” na egzaminie ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Arkusze, odpowiedzi, pytania CKE, język angielski:

dr Maciej Hamankiewicz: Zaszczepieni powinni mieć przywileje. Oblaliśmy egzaminz pandemii
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE