Egzamin ósmoklasisty 2022: Wyciekły arkusze CKE?

i

Autor: CKE Egzamin ósmoklasisty 2022: Wyciekły arkusze CKE?

Egzamin ósmoklasisty 2022: Wyciekły arkusze CKE?

2022-01-08 8:00

Egzamin ósmoklasisty 2022: Czy to możliwe, że wyciekły arkusze CKE? Czy internauci przedwcześnie znają odpowiedzi i rozwiązania? Choć egzaminu ósmoklasisty nie można "oblać" to i tak stres robi swoje. Sytuację bezczelnie wykorzystują oszuści, którzy twierdzą, że wiedzą co będzie na egzaminie.

Egzamin ósmoklasisty 2022 to obowiązkowy test dla każdego ucznia VIII klasy szkoły podstawowej. Jest przeprowadzany w formie pisemnej. Co ciekawe, nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Każdy uczeń musi przystąpić do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zadania ‎zamknięte oraz zadania otwarte. Egzamin ósmoklasisty w roku 2022 rozpocznie się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja), a trzeciego dnia (26 maja) egzamin z języka obcego. Ósmoklasiści szukają w internecie arkuszy CKE z nadzieją, że jakimś cudem wyciekły z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Czy można w to wierzyć?

e-nauka zdała egzamin? SuperNova w samo południe

Egzamin ósmoklasisty 2022: Wyciekły arkusze CKE?

W internecie roi się od oszustów, podejrzanych linków i stron internetowych wyłudzających nasze dane. Nie wierzcie w sensacyjnie brzmiące nagłówki artykułów typu: "Wyciekły arkusze CKE!". To bzdura. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek! Bądźcie czujni i ostrzegajcie swoich kolegów i koleżanki. Jeżeli podczas egzaminu ósmoklasisty 2022 pojawią się podejrzenia, że wyciekły arkusze, CKE z pewnością zawiadomi policję. Sprawca takiego wycieku będzie musiał ponieść konsekwencje.

Zobacz zdjęcia: TOP 10: Najlepsze szkoły podstawowe w Białymstoku na podstawie egzaminu ósmoklasisty

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE