Nadużycia seksualne w diecezji bydgoskiej. Jan Tyrawa zrezygnował z posługi biskupa

2021-05-12 12:28 Anna Gołata PAP
Nadużycia seksualne w diecezji bydgoskiej. Jan Tyrawa zrezygnował z posługi biskupa
Autor: Marcin Jarzembowski/Diecezja Bydgoska Nadużycia seksualne w diecezji bydgoskiej. Jan Tyrawa zrezygnował z posługi biskupa

Zaskakujące doniesienia! Jak informuje nuncjatura apostolska w Polsce, papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Jana Tyrawy z posługi biskupa bydgoskiego. Wiadomo, że tymczasowo diecezją bydgoską będzie przewodził biskup toruński, Wiesław Śmigiel. Co było powodem takiej decyzji biskupa Tyrawy?

Biskup Jan Tyrawa nie stoi już na czele diecezji bydgoskiej! Kto go zastąpi?

W komunikacie opublikowanym na stronie nuncjatury apostolskiej w Polsce czytamy, że "Ojciec Święty przyjął rezygnację biskupa Jana Tyrawy z posługi biskupa bydgoskiego. Mianował administratora apostolskiego diecezji bydgoskiej sede vacante w osobie biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla".

Zobacz: Ksiądz Paweł K. molestował ministranta. Sąd apelacyjny: Diecezje zapłacą 300 tys. zł ofierze

Jan Tyrawa przestaje być biskupem diecezji bydgoskiej. Chodzi o nadużycia seksualne

Wyjaśniono, że "w następstwie formalnych zgłoszeń, Stolica Apostolska – działając zgodnie z motu proprio Vos estis lux mundi – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy w sprawach o nadużycia seksualne wobec osób małoletnich ze strony niektórych księży pracujących w diecezji bydgoskiej".

- Po zakończeniu tego postępowania, mając na uwadze również inne trudności w zarządzaniu diecezją, biskup bydgoski złożył rezygnację z pełnienia swojej posługi, przyjętą dziś przez Ojca Świętego - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz: Były ministrant molestowany przez ks. Pawła K. Kościół nie chce zapłacić odszkodowania

Express Biedrzyckiej - Andrzej Sośnierz: Rozwiązania Krajowego Planu Odbudowy to katastrofa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE