PKS Wiatrak Bydgoszcz zdominował mistrzostwa regionu w szachach. Sporo emocji w Pruszczu [Zdjęcia]

2022-03-21 17:48
Mistrzostwa województwa w szachach szybkich w Pruszczu. Dominacja PKS Wiatrak Bydgoszcz
Autor: Kamila Urbańska Mistrzostwa województwa w szachach szybkich w Pruszczu. Dominacja PKS Wiatrak Bydgoszcz

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Szybkich i Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kujawspko-Pomorskiego w Szachach Szybkich w Pruszczu zostały zdominowane przez zawodników PKS Wiatrak Bydgoszcz. Za nami pełen emocji, niemal cały dzień rywalizacji Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Zobaczcie relację i fotorelację z tego wydarzenia.

Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w szachach szybkich odbyły się w Pruszczu (powiat świecki). Niedzielne (20.03.2022) wydarzenie organizowały Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu, KSZ Gambit Świecie, a partnerował Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy. Sędzią był prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, a pomagała mu kierowniczka zawodów, Kamila Urbańska. Tempo zostało ustalone na 12 minut i 3 sekundy za wykonane posunięcie. Do rywalizacji indywidualnych przystąpiło 74 graczy, a w drużynowej rywalizacji oglądaliśmy 11 drużyn z regionu. Nasze podsumowanie znajdziecie pod galerią zdjęć z imprezy. Materiały dzięki uprzejmości kierowniczki zawodów.

Czytaj też: Jarmark Wielkanocny 2022. Tłumy mieszkańców w bydgoskim Fordonie [ZDJĘCIA, WIDEO]

A same turnieje? Pełna dominacja zawodników z Bydgoszczy. Na podium turnieju indywidualnego stanęli Jakub Jóźwicki i Adam Stolarczyk (obaj PKS Wiatrak Bydgoszcz), rozdzieleni przez Mariusza Darowickiego (KS Royal Chess Bydgoszcz). Zmagania drużynowe? Podobny scenariusz. Niezagrożony PKS Wiatrak Bydgoszcz zgarnął złoto, wyprzedzając ekipę KS Royal Chess Bydgoszcz i zespół BKS Chemik Bydgoszcz. Tuż za podium uplasowali się przedstawiciele Torunia - Filipińscy Szamani. Zespół tworzyli zawodnicy UKS Gambit Toruń. - Nie przypominam sobie, żebyśmy ostatnimi czasy grali tak długo - mówił z uśmiechem, tuż po zawodach, prezes Jarosław Wiśniewski.

Rzeczywiście, rywalizacja trwała w godzinach 10 - 19:30, z małą przerwą obiadową. Było to spowodowane m.in. zaciętymi pojedynkami na pierwszych stolikach, które często trwały do ostatnich sekund na zegarach graczy. Impreza toczyła się w dobrej atmosferze, choć walka o medale była niezwykle zażarta.

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?
Jan Krzysztof Duda wicemistrzem świata w szachach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE