Sklepy otwarte 11 listopada. Gdzie zrobić zakupy w Święto Niepodległości? [LISTA SKLEPÓW]

2019-11-10 10:39 AG
niedziela handlowa
Autor: Marek Szandurski/East News

Poniedziałek, 11 listopada to Święto Niepodległości, dlatego wszystkie markety i centra handlowe w Bydgoszczy będą zamknięte. Mimo tego bydgoszczanie będą mogli zrobić niewielkie zakupy. Jakie sklepu będą czynne 11 listopada?

11 listopada, czyli Święto Niepodległości to w Polsce dzień wolny od pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to dzień, w którym muszą być zamknięte wszystkie centra handlowe oraz sklepy, które zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę. 

Otwarte mogą być jedynie te sklepy, które są prowadzone przez swoich właścicieli lub takie, w których zatrudnia się pracowników na podstawie umowy zlecenia. 

Zobacz: Święto Niepodległości 2019. Obchody 11 listopada w Bydgoszczy [LISTA WYDARZEŃ]

Dlatego warto w sobotę, 9 listopada zrobić większe zakupy. Przypominamy, że 10 listopada to niedziela niehandlowa!

Jeśli jednak w poniedziałek będziecie szukać czynnego sklepu, sugerujemy szukać jakiegoś małego sklepu spożywczego lub sklepów należących do sieci franczyzowych, jak chociażby Żabka. W przypadku małych sklepów całodobowych o tym, czy będą czynne 24 h akurat 11 listopada decydują ich właściciele. Tego dnia podstawowe produkty można też kupić w sklepach znajdujących się na stacjach benzynowych.

Na pewno zakupów nie uda się zrobić w sieciach handlowych takich jak Biedronka, Lidl, Netto, Carrefour, Real, Tesco itp.

W Bydgoszczy 11 listopada to także bardzo celebrowany dzień Świętego Marcina, kiedy zgodnie z tradycją wszyscy zajadają się rogalami świętomarcińskimi.

Z tego powodu powinna być otwarta większość cukierni, a także przynajmniej niektóre niewielkie sklepy, w których na co dzień sprzedaje się wyroby cukiernicze.