Świąteczne iluminacje niebawem rozświetlą miasto. Nie zabraknie nowości! [ZDJĘCIA]

2019-11-08 8:32 AG

Mamy dobre informacje dla wszystkich miłośników świątecznych iluminacji! Zarząd dróg w Bydgoszczy zapowiedział, że w tym roku nasze miasto rozświetlą dobrze nam znane ozdoby, ale i także coś nowego.

- W okresie świątecznym w salonie Bydgoszczy będzie więcej atrakcyjnych dekoracji. Liczę, że rozświetlony Stary Rynek, most Staromiejski z klimatycznym jarmarkiem i zrewitalizowana Wyspa Młyńska szczególnie będą zachęcać do spacerów, również po zmroku – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Nowością będą między innymi zestawy świecących po zmroku anielskich skrzydeł. Liczymy, że będzie to doskonała pamiątka dla bydgoszczan oraz turystów, którzy zechcą zrobić sobie zdjęcie na ich tle. Równie atrakcyjny wygląd ma iluminowana dekoracja w formie starego samochodu.

Na Starym Rynku stanie też podświetlony fotel, a nad ulicą Długą pojawią się przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą.

Tradycyjnie miasto udekoruje również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej.

- Ubiegłoroczne iluminacje w formie aniołów ponownie ustawimy m.in. w Starym Fordonie, a sanie z reniferami ozdobią al. A. Mickiewicza. Iluminowane prezenty rozłożymy na placu Teatralnym. Most Staromiejski, na którym będzie ponownie odbywał się jarmark bożonarodzeniowy przyozdobimy świetlnymi girlandami - wyjaśnia ZDMiKP.

Poza tym udekorowana zostanie część małych drzew na ul. Gdańskiej oraz duże drzewo na rondzie Jagiellonów.

Świąteczne ozdoby rozświetlą miasto w pierwszej połowie grudnia.