Tragiczny bilans długiego weekendu na drogach regionu. 3 osoby zginęły, a 5 zostało rannych!

2019-11-12 14:10 AG
Tragiczny wypadek koło Żnina! Jedna osoba zginęła, a sześć trafiło do szpitala! [ZDJĘCIA]
Autor: KPP w Żninie

Za nami kolejny długi weekend i wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie powrócił do domu.

Podczas listopadowego weekendu na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach wyjazdowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego województwa.

Zobacz: Tragiczny wypadek koło Żnina! Jedna osoba zginęła, a sześć trafiło do szpitala! [ZDJĘCIA]

- Funkcjonariusze zwracali przede wszystkim uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz trzeźwość kierujących. Podczas kontroli sprawdzali też czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób. Na głównych trasach regionu można było spotkać policjantów poruszających się nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami - mówi asp. Remigiusz Rakowski z KWP w Bydgoszczy.

Od piątku do poniedziałku, na terenie naszego województwa doszło do 7 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 5 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 32 kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Najczęstsze przyczyny wypadków to wciąż ignorowanie przepisów ruchu drogowego, w tym: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe zachowanie kierujących pojazdami wobec pieszych oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.