Jowita Woszczyńska pokazała swój mistrzowski tort i zachwyciła wszystkich! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-14 14:39

Pokazała bydgoszczanom swój mistrzowski tort i zdradziła plany na przyszłość. Na spotkanie z Jowitą Woszczyńską zaprosiło Centrum Edukacji Muzealnej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Mistrzyni cukiernictwa pokazała też jak misterną koronką można ozdobić świąteczne pierniki.

Jowita Woszczyńska jest bydgoskim cukiernikiem pracującym w cukierni "Sowa". 20 października artystka wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie "Cake Designers World Championship". Motywem przewodnim był temat: "Tradycja i kultura Twojego kraju".

Bydgoszczanka nie ma sobie równych w dekoracji tortów! Jowita Woszczyńska została mistrzynią świata!

Imponujący zwycięski tort przedstawia wybitne dla kultury polskiej postacie: malarza Jacka Malczewskiego (którego prace znajdują się w bydgoskim Muzeum), astronoma Mikołaja Kopernika, kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Dekoracja nagrodzonego wypieku zawiera liczne nawiązania do historii i folkloru naszego kraju. Nie brakuje także wątków regionalnych.

Jowita Woszczyńska planuje wydać książkę. Nie zabraknie w niej zdjęć figurek, które tworzy z artystyczną pasją.

Autorką zdjęć będzie Ezo Oneir, która poprowadziła spotkanie w muzeum.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE