Elbląg. 50-latek okradał zmarłych

i

Autor: KMP Elbląg W Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) 50-latek okradał nagrobki cmentarne.

Koszmar!

50-latek będzie smażyć się w piekle! Okradał zmarłych, wpadł w ręce policji

2023-01-31 8:37

Policjanci z Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali 50-latka, który kradł metalowe elementy z nagrobnych pomników. - Mężczyzna został zatrzymany w momencie, gdy przyniósł wcześniej skradzione mosiężne elementy, do punktu skupu złomu - poinformował nadkom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu.

Elbląg. 50-latek okradał nagrobki. Kiedyś już to robił

50-latek usłyszał już zarzuty ograbienia miejsca pochówku. Za taki czyn, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże oraz za podobny czyn, którego dopuścił się 19 lat temu. Z informacji jakie uzyskali policjanci wynika, że działał głównie na terenie elbląskiego cmentarza Dębica. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu w Elblągu głośno było o sprawie bezczeszczenia zwłok w jednym z domów pogrzebowych.

Policja zaapelowała do osób, które opiekują się grobami swoich bliskich a zauważyły kradzież metalowych elementów z nagrobnych pomników, by to zgłosiły. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 47 734 16 28.

CZYTAJ TEŻ: Magda osierociła 3-letniego Nikosia. Koszmarny wypadek przerwał plany o ślubie [Zdjęcia]

Sonda
Często odwiedzasz cmentarze?
Luborzyca grób Beaty P. Zabitej na przystanku w Krakowie, w drodze do pracy. Wyjechał w nia samochód bo pijany pasażer zaciągnął ręczny podczas jazdy