Zakład pogrzebowy

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zakład pogrzebowy

Skandal w Słubicach

Afera w zakładzie pogrzebowym! Skandal związany ze zwłokami, tysiąc zarzutów

2023-02-24 16:45

Akt oskarżenia w sprawie skandalu w zakładzie pogrzebowym w Słubicach został właśnie skierowany do sądu! Dwóch oskarżonych odpowie łącznie za ponad tysiąc zarzutów. Są one związane zarówno z nieprawidłowościami finansowymi i nakładaniem nieuzasadnionych opłat pogrzebowych na rodziny zmarłych, jak i z tym, co robiono ze zwłokami.

Afera w zakładzie pogrzebowym w Słubicach. Akt oskarżenia w sprawie nieprawidłowości finansowych i nie tylko trafił do sądu

Wielka afera w zakładzie pogrzebowym w Słubicach! Sprawa wyszła na jaw w czerwcu i wtedy dokonano zatrzymań, obecnie poinformowano o tym, że słubiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pod nadzorem prokuratury rejonowej w Słubicach skierowali do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Dwóch oskarżonych odpowie łącznie za ponad tysiąc zarzutów. Są one związane zarówno z nieprawidłowościami finansowymi i nakładaniem nieuzasadnionych opłat pogrzebowych na rodziny zmarłych, jak i z tym, co robiono ze zwłokami, a konkretnie, w jaki sposób je przechowywano. Według aktu oskarżenia ciała zmarłych w 36 przypadkach były przetrzymywane w niewłaściwych warunkach sanitarno-epidemiologicznych!

Właścicielowi i kierownikowi zakładu pogrzebowego grozi 12 lat więzienia

Jak działali właściciel oraz kierownik zakładu pogrzebowego w Słubicach? Według aktu oskarżenia mieli pobierać nieuzasadnione opłaty od swoich klientów, czyli rodzin zmarłych. W końcu ludzie zaczęli nabierać podejrzeń i sprawą zainteresowała się policja. Mężczyźni zostali zatrzymani, zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar oraz naprawienia szkód wobec pokrzywdzonych rodzin zmarłych zabezpieczono milion złotych. Właścicielowi i kierownikowi zakładu grozi po 12 lat więzienia za oszustwa.

Sonda
Czy uczestniczyłaś/eś kiedyś w pogrzebie znanej osoby?

Quiz. Gdzie zmarli znani Polacy?

Pytanie 1 z 15
Gdzie zmarł Adam Mickiewicz?
Żałobnik przewrócił pomnik na pogrzebie Kamińskiego
Nasi Partnerzy polecają