Lubuskie: Pracodawcy chcą więcej pomocy i wyrozumiałości

2020-04-01 12:45 em
Gorzów sikorskiego
Autor: em Może plenerowe kino powstanie w centrum miasta.

Zarząd Lubuskiej Organizacji Pracodawców apeluje do rządu i samorządów. Pracodawcy m.in. uważają, że trzeba uprościć procedury związane z zatrudnianiem obcokrajowców. Oczekują także większej pomocy samorządów.


W apelu czytamy, że gospodarze gmin powinni odważnie korzystać z prawnych możliwości odraczania terminów płatności rat podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, czynszów dzierżawnych nieruchomości i lokali użytkowanych zwłaszcza przez najbardziej zagrożone branże; gastronomię, usługi bytowe, hotelarstwo, transport itp. Przypomnijmy: w Gorzowie realizowany jest już specjalny program pomocy dla przedsiębiorców.

Pomoc - według pracodawców - powinny otrzymać wszystkie firmy, które utrzymają miejsca pracy. Bardzo istotna jest także solidarność przedsiębiorców i współpraca np. przy renegocjowaniu kontraktów.

Lubuska Organizacja Pracodawców prosi także przedsiębiorców by zadbali o bezpieczeństwo swoich pracowników m.in. zapewnili im oraz klientom dostęp do środków dezynfekujących.