Skusiło ich badanie płuc, dali się nabrać na pokazie garnków. Chiński szmelc kosztował kilkanaście tysięcy złotych!

i

Autor: Shutterstock Skusiło ich badanie płuc, dali się nabrać na pokazie garnków. Chiński szmelc kosztował kilkanaście tysięcy złotych!

Poszli zbadać płuca, wyszli z garnkami

Skusiło ich badanie płuc, dali się nabrać na pokazie garnków. Chiński szmelc kosztował kilkanaście tysięcy złotych!

2023-01-20 10:28

Na początku był SMS, później rozmowa telefoniczna zatroskanej osoby, która zaprosiła na badanie wydolności płuc. W ten sam sposób oszukano 30 osób. Wszyscy to emeryci. Ze spotkania wyszli z garnkami, odkurzaczami, poduszkami i ozonatorami. Myśleli, że zyskali. Tymczasem mają do spłaty kilkanaście tysięcy. Do zdarzenia doszło w niedzielę (15 stycznia) w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzów Wielkopolski. Poszli zbadać płuca, wyszli z garnkami. Mają do zapłaty kilkanaście tysięcy złotych

Media i służby wielokrotnie apelowały, aby uważać na "atrakcyjne" oferty kupna różnych przedmiotów. Niestety, wciąż zdarzają się osoby, na których naiwności, inni słono zarabiają. Tak było ostatnio w Gorzowie Wielkopolskim. Jak informuje gorzowski oddział TVP, 30 starszych osób, samych emerytów, poszło na badanie wydolności płuc do jednego z hoteli w Gorzowie Wielkopolskim. Wyszli oszukani, choć początkowo nic nie zwiastowało rozczarowania.

Niektórzy podpisali umowy na kilkanaście tysięcy złotych, choć sprzęt kosztował kilkaset złotych. Emeryci płacili ogromne sumy za "chiński szmelc". – Zaczęło się od SMS-a. Później była pełna empatii telefoniczna rozmowa o chorobach i zaproszenie na spotkanie w jednym z gorzowskich hoteli. Skorzystało 30 osób, sami emeryci – mówi cytowana przez TVP jedna z uczestniczek niedzielnego badania płuc w hotelu. Miejski Rzecznik Konsumentów w Gorzowie prosi o kontakt wszystkich, którzy wybrali się do hotelu na feralne spotkanie.

Organizatorzy spotkania w Gorzowie Wielkopolskim wykorzystali lukę prawną. Jedna z kobiet wzięła odkurzacz, dwie poduszki i ozonator. W hotelu podpisała jedynie umowę kupna sprzedaży, bo na tyle pozwalają przepisy, które zmieniły się wraz z początkiem 2023 r. – Okazało się, że pani podpisała umowę kredytową. Chiński odkurzacz za 350 zł, 2 poduszki i ozonator chroniący przed koronawirusem organizator pokazu wycenił na 7 tys. zł. Ale do spłaty pani miała 11 tys. zł, bo doszły jeszcze koszty kredytu w estońskim banku – informuje TVP Gorzów Wielkopolski w swoim materiale.

Sonda
Czy zostałeś kiedyś oszukany przez Internet?
Tylko się POWIESIĆ... Potworne PODWYŻKI czynszów! Polacy są WŚCIEKLI | Komentery

Każdego roku TYSIĄCE KOBIET dają się nabrać matrymonialnym oszustom.

Jak ich rozpoznać? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany