Alarmy bombowe w szkołach w Kaliszu! To był głupi żart?

2021-05-04 10:07 Ewa Ruszkiewicz
Matura
Autor: Karol Porwich/East News

Ktoś zafundował dodatkowe nerwy kaliskim maturzystom. We wtorek rano „dowcipniś” poinformował o podłożonych ładunkach wybuchowych w 12 liceach i technikach na terenie powiatu kaliskiego. Na szczęście szybko okazało się, że nie jest to prawda. A maturzyści mogli zacząć pisać egzamin.

Chociaż od samego początku wyglądało to na głupi żart, straż pożarna i policja takich informacji nigdy nie lekceważą. Maile o podłożeniu ładunków wybuchowych dotarły we wtorek od rana. Służby od razu ruszyły do pracy. Przed szkołami tłoczyli się maturzyści, denerwując się, czy w ogóle zaczną egzamin. Policja liczyła się z tym, że takie sytuacje mogą mieć miejsce, więc wszyscy byli do tego doskonale przygotowani. - Są to alarmy o niskiej rekomendacji - mówi Super Expressowi Anna Jaworska - Wojnicz z kaliskiej policji. Policjantka dodaje, że w takich wypadkach decyzje o ewakuacji z budynku szkoły podejmuje dyrektor placówki.

CZYTAJ: Matura 2021: Język polski już we wtorek! Tu znajdziesz arkusze CKE, odpowiedzi i temat rozprawki! [RELACJA NA ŻYWO]

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21