Pacjenci na to CZEKALI! Relikwie św. Faustyny przekazane kieleckiej onkologii!

2020-02-13 10:09 ToM
św. Faustyna
Autor: fot. Ryszard Wojdowski/Wikimedia Commons Relikwie św. Faustyny od dziś w Świętokrzyskim Centrum Onkologii!

Świętokrzyskie Centrum Onkologii może pochwalić się nietypowym nabytkiem. Pacjentom w cierpieniu ulży nie tylko zaawansowany sprzęt medyczny, ale i... relikwie św. Faustyny, które w czwartek zostaną złożone w szpitalnej kaplicy. Początek uroczystości o godz. 15:00.

Przypomnijmy - o planach sprowadzenia relikwii do kaplicy w Świętokrzyskim Centrum Onkologii pisaliśmy miesiąc temu. Faustyna Kowalska - mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka "dołączy" zatem do ojca Pio i Jana Pawła II, których relikwie już znajdują się na terenie placówki medycznej. Pomysłodawcą przywiezienia relikwii był prof. Stanisław Góźdź, ale decyzja zapadła na prośbę pacjentów.

Jak podkreśla rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, obecność relikwii świętych osób jest potrzebna chorym.

- Chorzy idą do kaplicy, by zawierzyć Bogu swoje życie i poprosić o dobry wynik operacji - przyznaje Izabela Opalińska.

Również dyrektor placówki prof. Stanisław Góźdź podkreśla, że relikwie sprowadzono ku pokrzepieniu serc pacjentów.

- Patrzę na moich pacjentów. Czasami słysząc rozpoznanie, czują się jak skazańcy z wyrokiem. W trudnych dla nich chwilach pomocą jest obecność w kaplicy i modlitwa. Takim jednym z pośredników w drodze do Pana jest święta Faustyna - mówi w rozmowie z Radiem Kielce Stanisław Góźdź.

Uroczystość przekazania relikwii św. Faustyny odbędzie się w czwartek w kaplicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Początek ceremonii o 15:00, w wydarzeniu weźmie biskup ordynariusz Jan Piotrowski.