OBRZYDLIWE zachowanie PROBOSZCZA? Dbał o DYSKRECJĘ!

2020-09-18 21:03 Michał Górecki
Były ksiądz znęcał się nad adoptowanymi dziećmi! Pomagała mu w tym żona, niegdyś zakonnica
Autor: pixabay.com

Józef G., były proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, miał wykorzystywać seksualnie małoletniego poniżej 15 roku życia. Horror dziecka trwał przez rok, w latach 2005-2006, kiedy ksiądz pełnił tę funkcję. Duchowny został zatrzymany 15 września, a prokuratura stawia mu zarzut m.in. wpływania na zeznania pokrzywdzonego. Nie przyznaje się do winy.

Józef G., 58-letni, były proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim jest podejrzany o wykorzystywanie seksualne małoletniego poniżej 15 roku życia. Do zarzucanych mu czynów pedofilskich miało dojść pomiędzy 2005-2006 r., kiedy duchowny pełnił swoją funkcję, a sprawa wyszła na jaw w 2019 r. w czerwcu.

We wtorek 15 września ksiądz podejrzewany o pedofilię został zatrzymany, co potwierdza prowadząca sprawę Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Rzecznik, Andrzej Dubiel, wskazał w rozmowie z PolsatNews, że ksiądz usłyszał też inny zarzut, dotyczący wpływania na zeznania pokrzywdzonego tak, aby jego wersja nie zaszkodziła księdzu.

Józef G. do zarzucanych czynów się nie przyznaje, mimo to Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek prokuratury 17 września podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla duchownego.

Śledztwo wciąż trwa, i - według słów prokuratora - jest prowadzone w ścisłej współpracy z Sandomierską Kurią Diecezjalną. Wyjaśnienia podejrzanego księdza nie pokrywają się ze zgromadzonym materiałem dowodowym.

Amadeusz Ferrari był szantażowany przez Don Kasjo! [Arena Koloseum]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.