Policyjne patrole rowerowe pojawiły się w pasie nadmorskim

2020-07-13 13:25 wj
Policyjne patrole rowerowe pojawiły się w pasie nadmorskim
Autor: Materiał KMP w Koszalinie Policyjne patrole rowerowe pojawiły się w pasie nadmorskim

Działania interwencyjne, prewencyjne i profilaktyczne w miejscowościach nadmorskich podejmują koszalińscy policjanci na rowerach

Tak jak w latach poprzednich na drogach miejscowości nadmorskich pojawiły się patrole rowerowe. Policjantów na jednośladach można spotkać w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu między innymi w okolicach alejek parkowych, na promenadzie czy ścieżkach leśnych.

Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, ale również podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Jest to głównie spożywanie alkoholu w miejscach zakazanych, niewłaściwe zachowanie w miejscach publicznych, zbyt duża prędkość za kierownicą oraz parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Dodatkowo, funkcjonariusze prowadzą działania profilaktyczne. Uświadamiają, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być odpowiedzialny na drodze, zarówno prowadzący samochód, motocykl, jak i rowerzysta, i pieszy. Policjanci przypominają także o właściwym zachowaniu wypoczywając nad wodą, rozwadze i przezorności, aby nie paść ofiarą złodzieja.