Pościg za pijanym rolnikiem. Uciekał traktorem przez pole i las

i

Autor: KMP Koszalin Pościg za pijanym rolnikiem. Uciekał traktorem przez pole i las

Nie uniknie kary

Pościg za pijanym rolnikiem. Uciekał traktorem przez pole i las

2024-04-19 10:47

Jechał ciągnikiem i nie zatrzymał się do kontroli. Żeby tego było mało, rzucił się do ucieczki przez pole i las. Policjanci ruszyli w pościg. Jak się okazało, 59-latek miał powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Był pijany.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 16 kwietnia. Policjanci ze Sławna, w jednej z okolicznych miejscowości próbowali zatrzymać do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.

- Wyminął oznakowany radiowóz i skręcił na pobliskie pole. Następnie oddalał się w kierunku kompleksu leśnego - informuje asp. szt. Kinga Warczak ze sławieńskiej policji.

W pewnym momencie kierujący ciągnikiem porzucił maszynę i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans.

- Zatrzymanym okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Sławno - tłumaczy asp. szt. Kinga Warczak. - Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Alkomat wykazał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

59-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia

QUIZ: Czy nadajesz się do życia na wsi?

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieje kogut?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki