Izraelski hokeista zagra w Oświęcimu. Słynny rabin grzmi o Auschwitz i zarzuca mu ZDRADĘ. Potężny SKANDAL

2020-08-12 12:35 JWa
Eliezer Sherbatov
Autor: Instagram / sherbatov Eliezer Sherbatov

Przejście tego zawodnika do Unii Oświęcim spotkało się z falą komentarzy. Niektórzy ortodoksyjni Żydzi zarzucają hokeiście zdradę i przypominają tragiczną historię małopolskiego miasta. Wśród nich jest m.in. znany z Twittera rabin z Nowego Jorku. Według niego Eliezer Sherbatov swoją decyzją zadał cios w plecy milionom. W naszym kraju izraelski sportowiec został jednak ciepło przyjęty i zapowiadane jest wsparcie dla 28-latka.

Eliezer Sherbatov stał się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów ostatnich lat w polskim hokeju. Niestety, wcale niekoniecznie chodzi o jego sportowe umiejętności, choć ich oczywiście również odmówić nie można. Jego przejście do Unii Oświęcim spotkało się jednak ze sporą krytyką ze strony ortodoksyjnych Żydów. Wielu z nich uważa Oświęcim za przeklęte miejsce, w którym nikt z narodu nie powinien mieszkać. Taki pogląd na sprawę przedstawił choćby znany rabin z Nowego Jorku. Elchanan Poupko napisał na Twitterze kilka słów pod adresem hokeisty urodzonego w Izraelu, a dorastającego w Kanadzie. Stanowisko izraelskiego duchownego jest niezwykle mocne.

Koronawirus wśród polskich hokeistów. Związek podał liczbę zakażonych

"Nigdy nie myślałem, że będę musiał to powiedzieć: Dla Żyda grać w drużynie Auschwitz jest zdradą, zdradą żydowskiego narodu i haniebny cios w plecy milionów. Jest wiele drużyn hokejowych, znajdź inny" - napisał duchowny o ostatnich wydarzeniach z udziałem Eliezera Sherbatova. Na te słowa szybko zareagowało hokejowe środowisko.

DRAMATYCZNE wyznania mistrza skoków o walce z RAKIEM. Nie wstydzi się mówić o łzach

Widząc negatywne nastroje sprawy w swoje ręce wzięło Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie. Nowi koledzy i rywale z tafli wystosowali specjalne oświadczenie w tej sprawie. "Witaj, Eli Sherbatov! Wiemy, jak wrażliwa i symboliczna będzie dla Ciebie gra w Oświęcimiu, miejscu tak ważnym dla Twoich rodaków, dla nas i dla świata. Skontaktuj się. Zrobimy wszystko, abyś czuł się dobrze. Zarówno w Oświęcimiu, jak i poza nim" - napisano na Twitterze. Za to wsparcie Eliezer Sherbatov zdążył już podziękować na portalu społecznościowym.

Nowa dziewczyna Piotra Żyły kusi PERFEKCYJNYM CIAŁEM. Justynie PĘKNIE ŻYŁKA?! [ZDJĘCIA]