Matura 2022 matematyka

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2023: co będzie na maturze?

Matura 2023

Kiedy matura próbna 2023? Zostało niewiele czasu, a przed maturzystami duże zmiany! To będzie na maturze 2023 [ARKUSZE CKE]

2022-09-06 13:31

CKE ogłosiły daty matury próbnej 2023. Kiedy odbędą się egzaminy? Zostało już niewiele czasu na przygotowania! Matura próbna 2023 jest bardzo ważna dla maturzystów, ponieważ CKE wprowadziła sporo zmian w formule egzaminów. Dlatego tak ważne jest, by uczniowie spróbowali swoich sił przed oficjalnym terminem majowym. Sprawdźcie, co będzie na maturze 2023. Mamy arkusze CKE!

Kiedy matura próbna 2023? Harmonogram CKE

Poznaliśmy termin matury poprawkowej 2023 organizowanej przez CKE. Jak wynika z opublikowanego harmonogramu, data matury próbnej 2023 zbliża się nieubłaganie, a maturzystom zostało już niewiele czasu na przygotowania. Przypomnijmy, że matura 2023 odbędzie się według nowej formuły, a co za tym idzie, w arkuszach CKE z matematyki, polskiego, angielskiego i innych przedmiotów zostaną wprowadzone zmiany. Matura próbna 2023 jest więc idealną okazją, by sprawdzić się przed majowymi egzaminami. Zgodnie z harmonogramem CKE matura próbna odbędzie się:

  • 28 września 2022 (środa), godz. 9:00 – język polski na poziomie podstawowym (240 minut),
  • 29 września 2022 (czwartek), godz. 9:00 – matematyka na poziomie podstawowym (180 minut),
  • 30 września 2022 (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym, tj. język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski (120 minut).

Przeczytaj także: Matura 2023 będzie trudniejsza! Czarnek podjął decyzję. Co się zmieni?

Dyrektor CKE, dr Marcin Smolik, przypomina, że przystąpienie do matury próbnej 2023 jest dobrowolne. Warto jednak skorzystać z tej metody przygotowania do właściwej matury w maju 2023 roku. Dr Marcin Smolik zaznacza także, że egzaminy próbne są przeprowadzane jedynie w celach informacyjno-diagnostycznych. - Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen wyrażonych liczbą lub literą (w ramach oceniania bieżącego) na podstawie wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów uzyskanych przez danego ucznia - podkreśla dyrektor CKE.

Czego maturzyści mogą się spodziewać na maturze 2023? Mamy przykładowe arkusze CKE! Zobaczcie w galerii poniżej, co będzie na maturze 2023 w maju - KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ARKUSZA PONIŻEJ!

Matura próbna 2023. To będzie w arkuszach CKE z matematyki i polskiego

W związku z zapowiadanymi zmianami na maturze 2023, uczniowie zastanawiają się, co będzie w arkuszach CKE z matematyki, polskiego i innych przedmiotów. W naszych galeriach, które znajdują się powyżej, można znaleźć przykładową maturę 2023 w nowej formule. Jak zapewnia CKE, to nie jedyne materiały przygotowawcze do matury w maju, które zostaną udostępnione maturzystom. - Od 12 do 22 grudnia 2022 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni kolejny pakiet materiałów do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów klasy IV liceum ogólnokształcącego do części pisemnej egzaminu maturalnego w Formule 2023 z wszystkich przedmiotów na wszystkich poziomach (podstawowym, rozszerzonym, dwujęzycznym) - informuje dr Marcin Smolik, dyrektor CKE. Szczegółowe informacje na temat kolejnej matury próbnej 2023 mamy poznać w listopadzie 2022 roku.

Dyrektor CKE przypomina także, że "egzamin maturalny w Formule 2023 z każdego przedmiotu na każdym poziomie będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie maturalnym na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej".

Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany