Matura

i

Autor: F1Digitals / Pixabay.com Co będzie na maturze? To musisz powtórzyć!

Co będzie na maturze? CKE opublikowała arkusze i odpowiedzi z matematyki, polskiego, angielskiego i innych przedmiotów

2022-03-10 14:42

Co będzie na maturze? - zastanawiają się co roku maturzyści. CKE przychodzi z pomocą, publikując wymagania maturalne i arkusze z poprzednich lat. Od 2023 roku uczniów czeka matura według nowych zasad. Maturzyści jeszcze nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Odpowiedzi na pytanie, co będzie na maturze 2023 udziela Centralna Komisja Egzaminacyjna. CKE opublikowała arkusze pokazowe egzaminu maturalnego w nowej formule oraz odpowiedzi.

Co będzie na maturze?

To pytanie nie daje spokoju maturzystom: co będzie na maturze? Problem mają szczególnie ci uczniowie, którzy podchodzą do egzaminu dojrzałości w nowej formule od 2023 roku. Na szczęście z pomocą przychodzi CKE i publikuje arkusze pokazowe oraz odpowiedzi z matury w nowej formule - z wszystkich przedmiotów, na wszystkich poziomach, w wersji standardowej i dostosowanej do potrzeb zdających z niepełnosprawnościami, zgodnych z wymaganiami egzaminacyjnymi na rok 2023 i 2024. Można z nich dowiedzieć się, co będzie na maturze 2023 z matematyki, polskiego, angielskiego i wielu innych przedmiotów. Dla każdego arkusza CKE udostępniła także zasady oceniania, dzięki temu każdy uczeń będzie mógł sprawdzić, jak mu poszło. Rozwiązywanie arkuszy CKE to dobra metoda przygotowywania do matury. Zobaczcie, co znalazło się w arkuszach pokazowych przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Przeczytaj koniecznie: Kiedy matura próbna 2022 z matematyki i polskiego? CKE podaje szczegóły. To nie spodoba się maturzystom!

Matura CKE: odpowiedzi i arkusze

W galeriach poniżej publikujemy arkusze pokazowe z matury 2023 z matematyki i polskiego, przygotowane przez CKE. Można w nich znaleźć przykładowe zadania, które powstały w oparciu o wymagania programowe, które obejmą uczniów podchodzących do matury w nowej formule od 2023 roku. Więcej arkuszy pokazowych CKE oraz zasady oceniania można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zobacz koniecznie: Lektury obowiązkowe matura 2022. Co trzeba przeczytać na maturę z polskiego? [LISTA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH 2022]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany