Kraków: Centrum Wyścigów Konnych na Błoniach? To już przesądzone!

2019-12-05 21:16
Kraków: Centrum Wyścigów Konnych na Błoniach? To już przesądzone! [WIDEO]
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa Dzięki listowi ma zostać reaktywowany tor wyścigów konnych Kraków Błonia Krakowskie

List intencyjny w tej sprawie podpisali w czwartek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Tomasz Chalimoniuk z Polskiego Klubu Wyścigów Konnych i Piotr Serafin z Małopolskiej Hodowli Roślin. Ma to umożliwić reaktywację toru wyścigów konnych Kraków Błonia Krakowskie i powstanie Centrum Wyścigów Konnych.

Co ważne, Kraków nie poniesie kosztów organizacji wyścigów konnych, a ma jedynie za zadanie udostępnić teren i zająć się promocją wydarzenia. W wyniku podpisania listu intencyjnego miasto przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa będzie chciało stworzyć dogodne warunków do corocznego rozgrywania wyścigów konnych na torze Kraków Błonia Krakowskie.

- Od paru lat odbywają się w Krakowie nie tylko wyścigi, ale także różnego typu imprezy konne cieszące się olbrzymim zainteresowaniem. W związku z ogólnopolskim programem dotyczącym rozwoju hodowli koni doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby rozszerzyć te działania i zorganizować w Krakowie profesjonalne wyścigi konne - mówi na stronie internetowej Urzędu Miasta Krakowa prezydent Jacek Majchrowski.

Jak dodaje Majchrowski, list intencyjny ma ponadto doprowadzić do powstania w Krakowie Centrum Wyścigów Konnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE