Noc Muzeów 2022 w Krakowie. Co warto zobaczyć w trakcie Nocy Muzeów?

i

Autor: Silar/CC BY-SA 4.0/wikipedia Fragment wystawy w Muzeum Archeologicznym w Krakowie.

Noc Muzeów 2022 w Krakowie. Co warto zobaczyć w trakcie Nocy Muzeów? [PROGRAM, LISTA MUZEÓW]

2022-05-12 14:34

W piątek (13 maja) w Krakowie odbędzie się 18. edycja Nocy Muzeów. Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, Stara Synagoga, Podziemia Rynku, Fabryka Emalia Oskara Schindlera - te i inne atrakcje czekają w Noc Muzeów na odwiedzających. Ponad pięćdziesiąt jednostek muzealnych zaprasza krakowian i gości. Co jeszcze w programie Nocy Muzeów w Krakowie?

Noc Muzeów 2022 w Krakowie. Co warto zobaczyć w trakcie Nocy Muzeów? 

Noc Muzeów w Krakowie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych. W Krakowie Noc Muzeów odbędzie się już po raz 18. Krakowska Noc Muzeów odbywa się w przededniu ogólnopolskiej odsłony tego wydarzenia, by zwiedzający mieli możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych przez inne miasta. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Krakowie rozpocznie się w piątek (13 maja), a wiele placówek będzie czynna do późnych godzin nocnych z piątku na sobotę (13/14 maja). Zwiedzać będzie można ponad 50 instytucji kultury. Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem: „Moc Muzeów ‒ dla Ukrainy”. W programie, dostępnym także w ukraińskiej wersji językowej, znajdziemy wiele propozycji nawiązujących do hasła przewodniego, a w wybranych punktach zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na pomoc dla Ukrainy.

Pełny program Nocy Muzeów 2022 w Krakowie znajdziesz pod TYM adresem. Wydarzenia związane z Nocą Muzeów w Krakowie można również śledzić na facebookowych profilach: Noc Muzeów 2022 w Krakowie i Noc Muzeów 2022 w Krakowie - oficjalne wydarzenie.

PRZECZYTAJ: Juwenalia Krakowskie 2022. Wystąpią: Smolasty, Vito Bambino, Baranovski, Mrozu, Natalia Nykiel i Maryla Rodowicz

Wawel, Wieża Ratuszowa, Barbakan - Noc Muzeów w najważniejszych atrakcjach Krakowa [LISTA PLACÓWEK]:

ZOBACZ: Kraków dozbraja ukraińską armię. Pół miliona złotych na buty, drony i tablety z GPS

Sonda
Czy wybierasz się w tym roku na Noc Muzeów?
Nowy plac zabaw przy ul. Grottgera w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE