Zakonnik - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com/Twitter.com

Kłótnia duchownych na Twitterze

Ojciec Leon Knabit umieścił wpis na Twitterze. Ostra reakcja jezuity! "Tumani ksiądz ludzi pogańskim przesądami"

2022-09-06 22:03

Różnice w światopoglądzie to jeden z najczęstszych powodów sporów w mediach społecznościowych. Zdarzają się one nawet między osobami wywodzącymi się z podobnego środowiska. Ojciec Leon Knabit zamieścił na Twitterze post dotyczący wiary w Boga i życia po śmierci. W komentarzu został zaatakowany przez jezuitę Krzysztofa Mądla.

Ojciec Leon Knabit jest znanym w całym kraju benedyktynem, byłym przeorem opactwa w Tyńcu. Duchowny bardzo często występował w mediach. Prowadził własne programy w Telewizji Polskiej, ma własnego bloga. Zakonnik udziela się również na Twitterze. Jego ostatni wpis wywołał skrajną reakcję jednego z jezuitów, Krzysztofa Mądela. - Smętny jest los człowieka niewierzącego w Pana Boga. Pożyje sto dwadzieścia lat i co? I koniec! Według jego przekonania zostanie garścią prochu... A my słyszymy: "Ja jestem zmartwychwstanie i życie, kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie" (J 11,25) - napisał ojciec Knabit.

Czytaj również: Ksiądz Radek został proboszczem nowej parafii w Poznaniu. Mieści się ona w... bloku! [ZDJĘCIA]

- Tumani ksiądz ludzi pogańskim przesądami. Jeśli niewierzący znaleźli poważne przesłanki, żeby nie wierzyć, ale starają się żyć uczciwie zgodnie z sumieniem, to będą zbawieni i wiecznie szczęśliwi z Bogiem. Takie jest oficjalne stanowisko teologii katolickiej - odpowiedział Mądel. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Niektóre wspierały ojca Knabita, inne wręcz przeciwnie. Wiele osób napisało wprost, że wizja życia po śmierci to "baśń". Inni użytkownicy poczuli się urażeni faktem, że ich życie zostało określone jako "smętne".

Romska szajka ogołociła zakonników. Ukradli 915 tysięcy złotych
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Nasi Partnerzy polecają