Po siedmiu latach przerwy na najwyższy szczebel rozgrywkowy wrócił ŁKS

Autor: mat. promocyjne Po siedmiu latach przerwy na najwyższy szczebel rozgrywkowy wrócił ŁKS

ŁKS w ekstraklasie!

2019-05-06 14:20

Po siedmiu latach przerwy na najwyższy szczebel rozgrywkowy wrócił ŁKS. Zespół z al. Unii awans przyklepał w Jastrzębiu, gdzie po dwóch trafieniach Łukasza Sekulskiego wygrał 2:0 z GKS 1962. W ŁKS świętują więc sukces, a o promocję nadal walczy Widzew, który na dwie kolejki przed końcem drugoligowych rozgrywek wrócił na miejsce dające przepustkę do Fortuna 1. Ligi.

Po piątkowym zwycięstwie Stali Mielec z GKS w Katowicach było jasne, że jeśli piłkarze ŁKS po 32. kolejce chcą świętować awans do Lotto Ekstraklasy, to muszą na wyjeździe pokonać GKS 1962 Jastrzębie. Podopieczni Kazimierza Moskala już przed przerwą zaaplikowali rywalom dwa gole, korzystny wynik utrzymali do końca spotkania i po meczu mogli rozpocząć fetę.

Do zakończenia rozgrywek Fortuna 1. Ligi pozostały jeszcze dwie kolejki, ale kwestie związane z awansem do Lotto Ekstraklasy zostały już rozstrzygnięte. W przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają Raków Częstochowa i ŁKS. W 32. kolejkach lider spod Jasnej Góry zgromadził 69 pkt., a ekipa z Łodzi ma ich 65. Trzecia w tabeli Stal Mielec traci do drugiego miejsca siedem oczek. W przedostatniej serii spotkań ŁKS zagra u siebie z Chojniczanką Chojnice (11 maja, godz. 17.45).

GKS 1962 Jastrzębie – ŁKS 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 Łukasz Sekulski (29), 0:2 Łukasz Sekulski (45).

PRZECZYTAJ TEŻ: Łodzianin Tomasz Osmulski wygrał Wings For Life Poznań 2019!

Po dziesięciu remisach z rzędu zawodnicy Widzewa przed własną publicznością wygrali 3:0 z walczącym o utrzymanie w 2. lidze Ruchem Chorzów. Po tej wygranej podopieczni Jacka Paszulewicza awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Różnice punktowe między czołową piątką są jednak tak małe, że walka o trzy miejsca premiowane awansem do Fortuna 1. Ligi toczyć się będzie do ostatniej kolejki. Końcówkę rywalizacji widzewiacy śledzić będą jednak z trybun, gdyż mecz ostatniej serii rozegrają awansem już w nadchodzącą środę. Tego dnia o godz. 19.10 zespół Paszulewicza przy Piłsudskiego rozpocznie starcie z piątą w klasyfikacji Olimpią Grudziądz, nad którą mają dwa oczka przewagi. Sezon 2018/2019 widzewiacy zakończą 11 maja w Bełchatowie, gdzie zagrają z czwartym w tabeli PGE GKS. Gospodarze tego meczu po 32. kolejkach tracą do Widzewa jeden punkt. Tabelę otwiera Radomiak Radom (56 pkt.), który wyprzedza Elanę Toruń (56) i Widzew (55).

CZYTAJ: Alarmy bombowe w szkołach w Łodzi i województwie! Co z maturą?

Widzew – Ruch Chorzów 3:0 (1:0). Bramki: Mateusz Michalski (30), Przemysław Banaszak (60), Rafał Wolsztyński (84).

Źródło: Marcin Durasik /UMŁ