Razem mają 202 lata. Zdrowa dieta i ruch to ich recepta na długowieczność

2020-03-31 13:17 DK

W piątek (27.03) pani Leokadia świętowała swoje 100 urodziny. W lipcu jej mąż Stanisław skończy 102 lata. Małżeństwem są od 77 lat. Jaka jest ich recepta na długowieczność? - Zdrowa dieta i ruch na świeżym powietrzu – odpowiadają.

Państwo Wachnikowie mieszkają w Rozprzy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Pan Stanisław w przeszłości niejednokrotnie z narażeniem życia ratował dobytek okolicznym mieszkańcom jako ochotnik z miejscowej straży pożarnej.
Do dziś on i jego żona są aktywni fizycznie i – co najważniejsze – mimo sędziwego wieku radzą sobie doskonale w codziennym życiu. Oboje doczekali się 3 dzieci, 5 wnucząt oraz 10 prawnucząt
Pani Leokadia z okazji setnych urodzin otrzymała list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego. Życzenia złożyły również władze gminy Rozprza.
Ich recepta na długowieczność jest prosta. To odpowiednie odżywianie się i dużo ruchu na świeżym powietrzu, choć w obliczu epidemii koronawirusa, z aktywnością fizyczną w ostatnim czasie ciężko. A co należy robić, żeby małżeństwo przetrwało w zgodzie tyle lat? - Niech żona słucha męża, a mąż niech słucha żony – odpowiada pan Stanisław.