Cieniobójcy

i

Autor: Materiały prasowe Cieniobójcy

Fantastyka

Trwa wszechnoc, zbliża się zło. „Cieniobójcy” - Księga I. Ziarno - Mateusza Żuchowskiego

2024-05-10 18:41

Minęło tysiąc lat, odkąd świat przykryła Wszechnoc. Ludzie przetrwali dzięki ochronnej mocy ukrytej w kamieniach. Nad spokojem mieszkańców miast stale czuwają cieniobójcy. Tymczasem w mroku wiecznej nocy pojawia się nowe zagrożenie. Premiera książki „Cieniobójcy” - Księga I. Ziarno - Mateusza Żuchowskiego już 15 maja.

Niech kamień cię strzeże, a serce prowadzi.

Minęło tysiąc lat, odkąd świat przykryła Wszechnoc. Ludzie przetrwali dzięki ochronnej mocy ukrytej w kamieniach. Niemal zapomnieli o niebezpieczeństwie czyhającym poza granicami miast. Nad spokojem mieszkańców stale czuwają cieniobójcy, którzy patrolują trakty i likwidują próbujące wedrzeć się do zabezpieczonej strefy cienie.

Rhyan to młody i arogancki cieniobójca z Khigoru, który nieoczekiwanie zostaje dowódcą oddziału. Targana lękami z przeszłości Ren odkrywa w sobie potężny dar, który zmusza ją do opuszczenia rodzinnego miasta. Król Laccii Tennaer próbuje naprawić błędy ojca i ocalić królestwo przed upadkiem.

Moc kamieni słabnie, a ich zapasy się kończą. To powoduje napięte relacje między państwami, przez co pokój wisi na włosku. Tymczasem w mroku wiecznej nocy pojawia się nowe zagrożenie, które zwiastuje nieuchronny koniec.

Mateusz Żuchowski. Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania fantasta. Wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a przynajmniej nie w książkach. Pierwsze opowiadania pisał jeszcze w szkole podstawowej, a jego utwory dojrzewały wraz z nim. 

W okresie studiów rozpoczął pracę nad Cieniobójcami. Fragmenty publikował w internecie, zdobywając grono oddanych czytelników. W powieściach ceni piętrzące się tajemnice i wartką akcję. Uwielbia włóczyć się po górskich szlakach, jest fanem gier planszowych i od czasu do czasu lubi brać udział w amatorskich przedsięwzięciach aktorskich.

Fragment książki „Cieniobójcy” - Księga I. Ziarno - Mateusza Żuchowskiego

Upiór podszedł do tajemniczego przedmiotu i odgarnął z niego resztki materiału. Podniósł go powoli i z należytym szacunkiem. Głaz, który trzymał w dłoni, był tak doskonale czarny, że trudno było dostrzec na nim jakiekolwiek nierówności. Nareszcie był w jego rękach. Antykamień. 

Książka „Cieniobójcy” - Księga I. Ziarno - Mateusza Żuchowskiego dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera 15 maja.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki