Gladiatorzy, legioniści i barbarzyńcy na Arenie Lublin! To będzie niezwykłe widowisko!

2019-08-13 11:11 Bartłomiej Ważny
Członkowie stowarzyszenia Hellas et Roma
Autor: Hellas et Roma Członkowie stowarzyszenia Hellas et Roma

Takiego widowiska historycznego jeszcze w Lublinie nie było! Na własne oczy będzie można zobaczyć wojowników i mieszkańców starożytnego Rzymu i walczących z nimi barbarzyńców. Jesteście gotowi?

We wrześniu na Arenie Lublin odbędzie się spektakl z udziałem grup rekonstrukcyjnych pod tytułem „Bogowie wojny”. Czego możemy się spodziewać?
– Spektakl będzie dotyczył świata antycznego – wyjaśnia Łukasz Sędyka, prezes stowarzyszenia Hellas et Roma. – Pokażemy starcie pomiędzy dwoma światami, między barbarzyńcami a Rzymianami. Szykujemy walki gladiatorów, będzie też część średniowieczna.

Można śmiało założyć, że będzie to spotkanie z żywą historią. Bo w ramach wydarzenia, z członkami grup rekonstrukcyjnych można będzie porozmawiać, dowiedzieć się o życiu sprzed 2 tys. lat oraz... przymierzyć ekwipunek gladiatorów, legionistów czy barbarzyńskich wojowników. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny.

Na miejscu pojawią się ponadto stanowiska edukacyjne, dotyczące wielu dziedzin życia w czasach starożytnego Rzymu. Wszystko to zaprezentuje ok. 40 członków stowarzyszenia Hellas et Roma z Lublina.

Całe wydarzenie będzie okraszone graną na żywo, klimatyczną muzyką.
- Chcemy, żeby widzowie zgromadzeni na Arenie Lublin, poczuli się tak jak tłumy odwiedzające starożytne widownie aren gladiatorów - dodaje Sędyka.

Wydarzenie, w ramach Festiwalu Historii bez liku, zaplanowano na 20 września, na Arenie Lublin. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.