Lublin: Studenci z Afryki imprezowali mimo epidemii. Jeden WYPADŁ przez BALKON!

2020-03-27 13:05 mt
Lublin: Studenci z Afryki imprezowali mimo epidemii. Jeden WYPADŁ przez BALKON!
Autor: Lubuska Policja/pixabay.com/Arcaion

Zaskakująca sytuacja w Lublinie. Zagraniczni studenci – z Etiopii i Zimbabwe – zrobili imprezę. I to mimo szalejącej w Polsce epidemii i jasnych zasad dotyczących ograniczenia kontaktów, spotkań czy wyjść z domu. Kara przyszła szybko, bo jeden z imprezowiczów wypadł z balkonu, a później do ich drzwi zapukała policja.

W Lublinie studenci z Afryki imprezowali mimo epidemii koronawirusa! Widać żakom z Etiopii i Zimbabwe musiało się nudzić podczas przymusowej przerwy od zajęć na uczelniach, bo postanowili się zabawić. W jednym z mieszkań na Czechowie zorganizowali imprezę.

To skrajna nieodpowiedzialność. Gdy w całej Polsce i Europie szerzy się koronawirus, oni postanowili się zabawić. A przecież zasady są jasne: żadnych wyjść z domu bez wyraźniej potrzeby, żadnych spotkań z innymi osobami... Studenci z Aftyki poniosą teraz konsekwencje.

Impreza miała miejsce w środę późnym wieczorem. Ktoś wezwał policję. I dobrze, bo – jak się okazało – domówka miała dość... nietypowy przebieg.

Funkcjonariusze po wejściu do lokalu zastali kilkoro studentów z Etiopii i Zimbabwe. Podczas interwencji okazało się, że jeden z uczestników imprezy wypadł z balkonu na trzecim piętrze. Jak wyjaśnił policjantom, poślizgnął się na śliskim podłożu. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W sumie w mieszkaniu imprezowało 11 osób. Teraz czekają je konsekwencje. Policja zamierza przekazać zebrane w tej sprawie materiały do prokuratury, a ta może surowo ukarać „rozrywkowych” studentów.

KoronawirusRaport: Lublin 27.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.