Ważne zmiany dotyczące głosowania w wyborach przez osoby na kwarantannie i seniorów. Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-03-28 7:00
Koronawirus w Polsce
Autor: TEM / archiwum se.pl

Koronawirus w Polsce. Dramatyczne statystyki epidemii zmieniają się z dnia na dzień, z godziny na godzinę. 16 osób nie żyje, zginęły przez COVID-19, chorobę wywoływaną przez wirusa z Chin. W całym kraju liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa przekroczyła 1000 i ciągle rośnie! Aktualne dane mówią o 1389 zakażeniach! Oto najnowsze informacje ws. epidemii koronawirusa w Polsce. Śledźcie naszą relację na żywo!

Statystyki epidemii są dramatyczne! 16 osób nie żyje, zmarły przez koronawirusa. W całym kraju odnotowano 1340 zakażenia. To najnowsze, oficjalne dane, przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Najważniejsze informacje na temat koronawirusa w Polsce znajdziecie w tym artykule. Bądźcie na bieżąco dzięki naszej relacji na żywo.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

W środę liczba zakażeń potwierdzonych przez testy laboratoryjne przekroczyła 1000. Eksperci nie mają wątpliwości: najbliższe godziny i dni przyniosą szybki wzrost tych statystyk. Rząd podjął decyzje, które wprowadzają poważne zmiany w naszym codziennym funkcjonowaniu. Na ich efekty będziemy jednak musieli poczekać.

07:00 Koniec relacji

Kończymy dzisiejszą relację. Zapraszamy do śledzenia kolejnej, w której znajdziecie najnowsze informacje dotyczące bieżącej sytuacji w kraju, związanej z epidemią koronawirusa.

06:35 Artur Szpilka krytykowany przez fanów. Poszło... o zdjęcia psów

Post opublikowany przez polskiego pięściarza nie spotkał się jednak z przychylną opinią jego fanów. Artur Szpilka opublikował bowiem w mediach społecznościowych zdjęcia swoich psów ubranych w maseczki i swoiste "stroje" przypominające ubiór lekarzy pozostających na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa. Fani zareagowali błyskawicznie i skrytykowali zachowanie sportowca.

Czytaj więcej: Artur Szpilka MASAKROWANY przez fanów. Poszło o MASECZKI nałożone psom

06:15 Tom Hanks zakończył kwarantannę w Australii

Aktor Tom Hanks i jego żona Rita Wilson po dwóch tygodniach kwarantanny w Australii, spowodowanej koronawirusem, powrócili do Los Angeles.

Przypomnijmy, 11 marca Tom Hanks poinformował na Twitterze, że wraz z żoną są zarażeni koronawirusem. Oboje przebywali wtedy w Australii. Najpierw oboje trafili do szpitala, następnie po jego opuszczeniu kolejne dni spędzili w izolacji.

05:45 Modelka szuka towarzysza do... kwarantanny!

Piękna modelka Maria Liman, która robiła furorę podczas mistrzostw świata w Rosji, nie chce sama spędzać czasu podczas epidemii koronawirusa. Rosjanka wystosowała zaskakujacy apel w mediach społecznościowych. Szuka kogoś, kto dotrzymałby jej towarzystwa w trakcie kwarantanny w Londynie.

Czytaj więcej: Modelka, która zrobiła furorę na MŚ 2018, szuka kogoś, z kim spędzi kwarantannę

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

05:30 Sejm zmienił kodeks wyborczy. Nowe zasady dla osób na kwarantannie i seniorów

Podczas nocnych obrad Sejmu PiS przegłosował zmiany w kodeksie wyborczym - informuje RMF FM. Dotyczą one osób przebywających na kwarantannie z powodu koronawirusa oraz seniorów w wieku powyżej 60 lat. Ma to związek ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które pomimo wyjątkowej sytuacji w kraju i sprzeciwu wielu osób, nie zostały przesunięte.

PiS dodał poprawki do tarczy antykryzysowej, m.in. zmianę kodeksu wyborczego, która umożliwia głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i powyżej 60. roku życia.

Głosowanie nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych odbywało się w nocy z piątku na sobotę. Posłowie brali udział w obradach i głosowaniu częściowo zdalnie, przy użyciu urządzeń elektronicznych.

04:50 Donald Trump nakazuje produkcję respiratorów

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział, że w ciągu 100 dni amerykańskie firmy wyprodukują ponad 100 tysięcy respiratorów, czyli trzykrotnie więcej, niż wynosi obecnie produkcja tych urządzeń - informuje portal wnp.pl. Trump nakazał produkcję respiratorów m.in. koncernom motoryzacyjnym Ford i General Motors, stosując ustawę o produkcji obronnej.

04:10 Pierwsze śmiertelne ofiary koronawirusa w Brunei i Jordanii

Z powodu koronawirusa zmarł 64-letni mężczyzna. To pierwsza śmiertelna ofiara COVID-19 w tym kraju. Mężczyzna podróżował ostatnio do Kambodży i Malezji. Do tej pory w Brunei potwierdzono 115 przypadków zarażenia koronawirusem.

W nocy z piątku na sobotę o pierwszym zgonie z powodu koronawirusa poinformowały również władze Jordanii. Nie żyje ponad 80-letnia kobieta. W tym kraju COVID-19 potwierdzono dotychczas u 235 osób.

03:30 Blisko połowa zarażonych w USA to mieszkańcy stanu Nowy Jork

Według portalu CNN.com, przez swoje rozmiary i dużą gęstość zaludnienia, a także spóźnioną reakcję władz, Nowy Jork prawdopodobnie pozostanie aglomeracją z największą liczbą przypadków COVID-19. Według ostatnich danych, na stan Nowy Jork przypada prawie połowa wszystkich przypadków zarażenia koronawirusem (blisko 45 tysięcy na ponad 101 tysięcy w całych Stanach Zjednoczonych).

USA to obecnie największy kraj na świecie dotknięty pandemią.

02:50 "Tęsknimy za Wami". Księża ze Szczecina w wyjątkowy sposób zachęcają do modlitwy

"Tęsknimy za Wami" - wielki baner o takiej treści pojawił się na wieży kościoła św. Ottona na osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie. W ten sposób księża apelują m.in. o wspólną modlitwę w czasach epidemii koronawirusa. Do tego celu ma posłużyć internet.

Czytaj więcej: "Tęsknimy za Wami". Księża ze Szczecina wywiesili ogromny baner i zachęcają do modlitwy przez internet [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

02:15 Sejm uchwalił zmiany w systemie ochrony zdrowia, związane z walką z koronawirusem

Jak informuje PAP, w nocy z piątku na sobotę Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą zmiany w zakresie systemu ochrony zdrowia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Regulacja dotyczy 14 "zdrowotnych" ustaw.

Ustawa wprowadza zmiany m.in. w ustawach o Państwowej Inspekcji Sanitarnej; o zawodach lekarza i lekarza dentysty; o publicznej służbie krwi; o diagnostyce laboratoryjnej; Prawo farmaceutyczne; o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów; o Państwowym Ratownictwie Medycznym; o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz o zawodach pielęgniarki i położnej.

Za głosowało 418 posłów, przeciw było 16, a 19 wstrzymało się od głosu.

01:50 Senacka poprawka przekazująca blisko 2 miliardy złotych na służbę zdrowia odrzucona przez Sejm

"Właśnie PiSowska większość w Sejmie odrzuciła senacką propozycję przekazania 2 mld zł na służbę zdrowia. Takie decyzje tylko o 1:30 w nocy" - poinformował na Twitterze senator KO Krzysztof Brejza

"Sejm głosami PiS odrzucił senacką poprawkę przekazującą blisko 2 miliardy złotych na leczenie onkologiczne. Oczywiście pod osłoną nocy. I o ile w tym głosowaniu nie ma błędów. Hańba!" - pisze posłanka Agnieszka Pomaska.

Za odrzuceniem poprawki głosowało 228 posłów (227 z PiS, 1 z PSL - Kukiz15), przeciw 207, wstrzymało się 12, nie głosowało 13 posłów.

01:15 Włochy: To najtragiczniejszy dzień od początku epidemii

Piątek był najtragiczniejszym dniem od początku epidemii koronawirusa we Włoszech. W ciągu ostatniej doby zmarło 919 osób. To dotychczas największa dzienna liczba ofiar wirusa COVID-19.

W sumie we Włoszech z powodu koronawirusa zmarły 9134 osoby, a liczba zarażonych wzrosła do 86498. To o ponad 5 tysięcy więcej przypadków, niż zanotowano w Chinach.

00:45 Mateusz Morawiecki: Proszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny

"Kochani! Dziękuję Wam za to, że zostajecie w domu. Wasza postawa napawa mnie dumą i daje siłę do walki" - napisał w piątek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, publikując zdjęcia, na których widać puste ulice Warszawy. - "Proszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, bo do zwycięstwa wciąż daleka droga."

00:10 Dramatyczny apel Kasi Kowalskiej: Kochani, jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu. Zostańcie w domu!

Gwiazda polskiej muzyki, Kasia Kowalska opublikowała na swoim Instagramie przejmujące wideo, w którym wyznała, że jej córka Ola jest w szpitalu w Londynie. Jej stan jest bardzo zły, została podłączona do respiratora.

Piosenkarka apeluje: "Kochani, jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu. Zostańcie w domu!"

Czytaj więcej: Koronawirus. Dramat Kasi Kowalskiej. JEJ CÓRKA JEST W SZPITALU W CIĘŻKIM STANIE! [WIDEO]

23:30 O północy Ukraina zamyka granice

O północy zostanie zamknięta granica polsko-ukraińska. Na wyznaczonych przejściach pozostanie jednak zachowana możliwość powrotu na Ukrainę pieszo i samochodami osobowymi.

Kolejki przed przejściami granicznymi, które jeszcze kilka godzin temu sięgały wielu kilometrów, późnym wieczorem znacznie się skróciły. Ruch jest zdecydowanie mniejszy - informuje TVN24.

23.00 Dziś 168 potwierdzonych zarażeń COVID-19 w całej Polsce

W piątek (27 marca) do 23.00 potwierdzono w Polsce 168 zakażeń koronawirusem.

Potwierdzone przypadki w piątek: 27 marca do 23.00

- woj. wielkopolskie: 21 potwierdzonych zakażeń,

- woj. śląskie: 14 potwierdzonych zakażeń,

- woj. warmińsko-mazurskie: 5 potwierdzonych zakażeń,

- woj. podlaskie: 4 potwierdzone zakażenia,

- woj. świętokrzyskie: 7 potwierdzonych zakażeń,

- woj. pomorskie: 4 potwierdzone zakażenia,

- woj. kujawsko-pomorskie: 2 potwierdzone zakażenia,

- woj. łódzkie: 10 potwierdzonych zakażeń,

- woj. dolnośląskie: 28 potwierdzonych zakażeń,

- woj. małopolskie: 24 potwierdzone zakażenia,

- woj. podkarpackie: 8 potwierdzonych zakażeń,

- woj. lubelskie: 4 potwierdzone zakażenia,

- woj. opolskie: 2 potwierdzone zakażenia,

- woj. zachodniopomorskie: 7 potwierdzonych zakażeń,

- woj. lubuskie: 1 potwierdzone zakażenie,

- woj. mazowiecki: 27 potwierdzonych zakażeń.

22.30 Stany Zjednoczone: Najwięcej zarażonych na świecie! Tylko jednego dnia prawie 15 tys. zakażeń

Stany Zjednoczone właśnie przekroczyły liczbę 100 tys. chorych. Zmarło tam 1,543 osób. O 22.30 w USA jest 100,392 zarażonych COVID-19. Tylko dzisiaj potwierdzono blisko 15 tys. zakażeń (14,957 - podaje portal worldometers). Najmniejszy dwucyfrowy wynik notuje Grenlandia - 10 zakażonych. Najmniej potwierdzonych chorujących na COVID-19 na świecie jest w Saint Vincent i Grenadyny (kraj na Karaibach) - to jedna osoba.

22.00 Rafał Trzaskowski wziął udział w specjalnej konferencji. Rozmawiał z włodarzami miast z całego świata

Władze 45 miast z całego świata, w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, omówili podczas telekonferencji zagrożenie koronawirusem. Chodzi o specjalną grupę zrzeszającą miasta z całego świata - C40. Włodarze rozmawiali m.in. o tym, jak zorganizować lepszy dostęp do testów.

- Od Los Angeles, Bostonu, San Francisco, Guadalajary, Santiago po Kalkutę, Delhi, Guangzhou, Hong-Kong; od Seulu po Mediolan, Londyn, Paryż, czy Freetown i Johannesburg. Od miast, które zanotowały po kilka przypadków koronawirusa, po Madryt, gdzie jest ich ponad 20 tys. – pisze na Facebooku prezydent Warszawy. Główne wnioski z tej narady? Dość proste: Kluczowa jest izolacja i zwiększenie dostępności testów. Wskazywał też na istotną rolę rzetelnych informacji.

Spotkanie burmistrzów odbyło się w ramach grupy C40. To sieć 94 największych miast na świecie służąca działaniom na rzecz klimatu. Reprezentują one ponad 700 milionów światowej populacji i jedną czwartą globalnej gospodarki - podaje PAP.

21.25 Till Lindermann z zespołu Rammstein jednak bez COVID-19?

Dzisiaj świat obiegła informacja, jakoby Ttill Lindermann - wokalista zespołu Rammstein był zarażony COVID-19. Wiadomość wstrząsnęła nie tylko fanami. Muzyk trafił na OIOM, jego stan prawdopodobnie był ciężki. Dodatkowy niepokój wzbudzała informacja, że wokalista 15 marca dawał koncert w Moskwie, co mogło być zaczynem do zarażenia. Niedawno jednak na oficjalnym profilu zespołu pojawiło się wyjaśnienie! Till Lindermann otrzymał wyniki testu na koronawirusa: wynik był negatywny.

Czytaj więcej: Wokalista Rammstein MA KORONAWIRUSA! Trafił na OIOM

21.05 Wiemy, kim są kolejni chorzy! Przeczytaj wszystkie informacje

>> Koszalin: Koronawirus w Koszalinie. Pięć nowych przypadków SARS-CoV-2 w powiecie! [SZCZEGÓŁY]
>> Opole: Opolskie: Już prawie 30 zarażonych koronawirusem! Kim jest kolejny chory mężczyzna?
>> Poznań: Koronawirus. Ponad 90 przypadków w Wielkopolsce! [NOWE DANE]
>> Rzeszów: Podkarpacie: W regionie już 61 zarażonych!
>> Wrocław: Koronawirus w Polsce. Fala zachorowań na Dolnym Śląsku!
>> Kielce: Koronawirus Świętokrzyskie. Rośnie liczba chorych w regionie! [NOWE DANE]
>> Szczecin: Koronawirus. Sześć nowych przypadków w Zachodniopomorskiem!

20.44: Kolejni chorzy! COVID-19 nie zwalnia.

Ministerstwo Zdrowia przed chwilą potwierdziło kolejne zachorowania. Dotyczą woj. mazowieckiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, woj. świętokrzyskiego, woj. dolnośląskiego, woj. podkarpackiego i woj. opolskiego. Łącznie 49 osób.

20.37 "Tarcza antykryzysowa" w Senacie we wtorek

Centrum Informacyjne Senatu podało, że posiedzenie Senatu, podczas którego rozpatrywane będą ustawy, tworzące tarczę antykryzysową, rozpocznie się we wtorek 31 marca o godz. 13.00.

W porządku obrad m.in. stanowisko Senatu wobec uchwalonych przez Sejm ustaw, dotyczących walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami". Jak przekazał PAP, podczas posiedzenia zostaną zastosowane - równoległe do warunków sejmowych - przepisy bezpieczeństwa.

20.00 Ponad pół miliona ludzi zakażonych, ponad 20 tysięcy martwych i "chroniczny niedobór sprzętu"

Koronawirus zainfekował ponad pół miliona ludzi i zabił 20 tysięcy - powiedział w piątek dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Szef WHO jeszcze raz zaapelował do wszystkich krajów, żeby zapewniały środki ochronne pracownikom służby zdrowia. Żeby podkreślić rolę tych działań dodał, że niedobór takiego sprzętu stanowi "bezpośrednie zagrożenie rozwoju epidemii".

- Chroniczny globalny niedobór sprzętu ochrony osobistej jest obecnie jednym z największych bezpośrednich zagrożeń dla naszej zbiorowej zdolności do ratowania życia. Gdy pracownicy służby zdrowia są zagrożeni, wszyscy jesteśmy zagrożeni - podaje słowa szefa WHO PAP.

18:47 Ministerstwo Zdrowia wydało ważne rozporządzenie

- Osoby, u których stwierdzono COVID-19 lub się go podejrzewa, które nie muszą być hospitalizowane, a nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania mają otrzymać określoną opiekę w izolatorium - zdecydowało Ministerstwo Zdrowia. Resort skierował w piątek do opublikowania rozporządzenie określające standard opieki sprawowanej w izolatoriach - informuje PAP.

Izolatoria będą to zespoły pomieszczeń zlokalizowane w zakładzie leczniczym (ale poza oddziałami zakaźnymi lub innymi oddziałami szpitala), hotelu, hostelu oraz w innych obiektach umożliwiających zapewnienie opieki medycznej w warunkach izolacji.

18:29 Koronawirus w Polsce. Jak wygląda sytuacja w regionach?

W wielu rejonach naszego kraju przybyło chorych. Szczegółową analizę przekazują nasze działy regionalne.

Aktualne dane znajdziecie na se.pl/slask, se.pl/olsztyn, se.pl/lublin i se.pl/wrocław.

18:13 Koszmar we Włoszech!

- Rekordową liczbę 969 zgonów osób zakażonych koronawirusem odnotowano we Włoszech w ciągu jednego dnia - podała w piątek Obrona Cywilna. Tym samym łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 9134. Obecnie zakażonych w całym kraju jest ponad 66 tysięcy osób. Od czwartku zanotowany został wzrost o 4400 - informuje PAP.

18:08 Francja przedłuża kwarantannę w kraju! Do kiedy?

Premier Francji Edouard Philippe ogłosił w piątek podczas konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu rządu przedłużenie kwarantanny w kraju o kolejne dwa tygodnie, „przynajmniej do 15 kwietnia”.

Philippe podziękował rodakom za wytrwałość, postawę obywatelską i solidarność w okresie walki z koronawirusem. - Zasady kwarantanny są respektowane przez większość Francuzów - stwierdził, dodając, że należą one do najsurowszych w Europie.

(PAP)

17:49 Gwałtowny wzrost zarażeń w Małopolsce!

Spływają kolejne dane z MZ. Największy wzrost odnotowano po południu w województwie małopolskim, gdzie stwierdzono aż 18 nowych zakażonych. 

Czytaj więcej: Z OSTATNIEJ CHWILI: Ogromny wzrost przypadków koronawirusa w Małopolsce

17:39 Ministerstwo Zdrowia: 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju!

- Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze MZ.

17:33 Donald Tusk z POWAŻNYM apelem. Chodzi o koronawirusa

- Dzisiaj wirus jest jedynym wrogiem Polaków, nie szukajcie innego. Konkurencję polityczną musi zastąpić solidarność, a propagandę prawda. Dotyczy to władzy, ale także opozycji. Bądźcie krytyczni, ale odpowiedzialni. Odłóżcie wybory. Nawet Putin to zrozumiał - napisał na Twitterze były premier.

17:25 Koronawirus wśród personelu szpitala dla NIEMOWLAKÓW! 

Dyrektor oddziału neonatologii i intensywnej terapii w Madurowiczu w Łodzi podjął ważną decyzję po tym, jak jeden z lekarzy uzyskał pozytywny test na koronawirusa. Teraz personel i pacjenci zostali odizolowani.

Więcej na ten temat: Łódź: Koronawirus wśród personelu szpitala dla NIEMOWLAKÓW! Cały oddział pod obserwacją?

17:15 Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Rekordowy wzrost!

W czasie ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w Wielkiej Brytanii aż 181 osób, w efekcie łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 759 - podało w piątek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

17:05 Gala Fame MMA - czy się odbędzie?! Są nowe informacje

Pod coraz większym znakiem zapytania stoi organizacja gali FAME MMA 6! Federacja wystosowała oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że wydarzenie może zostać zablokowane przez Urząd Miasta Katowice oraz służby sanitarno-epidemiologiczne.

Czytaj więcej: FAME MMA 6 ODBĘDZIE SIĘ, ale nie w Katowicach. Miasto zablokowało galę, mimo że są testy na koronawirusa

16:44 Walczą z koronawirusem! Dziękujemy im za ich trud!

Polscy lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni od kilku tygodni dniem i nocą, w pocie czoła walczą z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19, którą powoduje. Nieustannie są przy tym narażeni, że sami zostaną zakażeni. Lecz to ich nie powstrzymuje! Wszyscy Polacy doceniają ich trud. Juz w sobotę w Super Expressie specjalne podziękowania m.in od Roberta Lewandowskiego, Jerzego Owsiaka, Mateusza Morawieckiego i zwykłych obywateli, którzy za naszym pośrednictwem dziękują im za ich heroiczną postawę.

Więcej informacji: Walczą z koronawirusem! Dziękujemy medykom za poświęcenie! Specjalny plakat w sobotę w Super Expressie

16:34 Fatalne wieści z Włoch

541 zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2) w Lombardii w ciągu doby - napisał na Twitterze Łukasz Bok, autor serwisu KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe.

16:20 Koronawirus w Polsce. Zarazili się na imprezie ministra Wosia?

- Byliśmy na imprezie u ministra Wosia i tam prawdopodobnie się od siebie pozarażaliśmy nawzajem, bo większość ludzi, która tam była złapała koronawirusa – powiedział szczeciński radny PiS.

Czytaj więcej: Polityk PiS szczerze o zarażeniu koronawirusem: Byliśmy na imprezie u ministra Wosia

16:09 Eksperymentalny lek pomoże w walce z koronawirusem?!

- Stan pacjenta z Covid-19 w Pradze, który od trzech dni dostaje eksperymentalny lek remdesivir, poprawia się - poinformowali w piątek lekarze z praskiej Kliniki Szpitala Uniwersyteckiego (VFN). Chorego odłączono od aparatury pozaustrojowego utlenowania krwi (ECMO) - przekazuje PAP.

16:00 Kwarantanna to poważna sprawa! Nie naśladujcie tych ludzi

W wielu rejonach posypały się pierwsze kary za łamanie zakazu grupowania się. Siedmiu nastolatków, w tym dwie osoby niepełnoletnie, odczują ogromne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. Więcej TUTAJ.

15:44 Włochy zbliżają się do szczytu zakażeń koronawirusem - wynika z prognozy

Zdaniem prezesa Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro od 20 marca notuje się wyraźne zmniejszenie krzywej zakażeń. - Ale nie jesteśmy jeszcze w fazie spadkowej, tylko w okresie zahamowania wzrostu - zastrzegł ekspert, cytowany przez PAP.

15:30 Lekceważą kwarantannę w Hiszpanii. Urządzili sobie... orgię!

Służby w Hiszpanii dwoją się i troją, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ale najwyraźniej niektórym na kwarantannie się nudzi, a krew nie woda. W Madrycie aresztowano sześć osób, bo na kwarantannie zebrali się w jednym z mieszkań i urządzili sobie orgię!

Więcej na ten temat: Seks-schadzka na KWARANTANNIE! Musiała interweniować policja

15:14 Policjanci podbijają internet! Wykorzystali znany przebój

Epidemia koronawirusa zmieniła życie milionów Polaków. W najtrudniejszej sytuacji są osoby objęte obowiązkową kwarantanną. Nie mogą wyjść do sklepu czy na spacer. W takiej sytuacji cierpliwość kończy się nawet dorosłym, nie mówiąc o spragnionych rozrywki dzieciach. Internet oszalał na punkcie pary policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy w fenomenalny sposób uatrakcyjnili maluchom kontrolę związaną z kwarantanną. Zobaczcie, jak do tego doszło!

Materiał: Koronawirus: Show policjantów HITEM SIECI! Zatańczyli YMCA dla dzieci pod kwarantanną [WIDEO]

15:10 Wielki Tydzień w Watykanie bez wiernych! Papież pojawi się na Placu Św. Piotra

Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia odbędą się w Watykanie bez udziału wiernych i będą transmitowane.

Te bezprecedensowe zmiany, wynikające z pandemii koronawirusa, ogłosił w piątek Watykan publikując pełny program papieskich uroczystości Wielkiego Tygodnia. Jak wyjaśniono, z powodu tej "nadzwyczajnej sytuacji" uwzględnione zostały w nim niedawne zalecenia Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia o godzinie 11.00 papież odprawi mszę w bazylice Świętego Piotra.

inf. PAP

15:02 Ogromny problem ma Wielka Brytania!

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock również ma koronawirusa. Jego objawy są łagodne i poddaje się obecnie izolacji - podała w piątek stacja BBC, cytowana przez PAP.

14:51 Epidemia koronawirusa ROZSZERZA SIĘ w Nowym Sączu!

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o sześciu kolejnych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Wśród zakażonych są dwie osoby z Nowego Sącza.

14:48 Kolejny zgon pacjenta z KORONAWIRUSEM w szpitalu w Kaliszu.

Drugi dzień z rzędu napływają do nas tragiczne wieści ze szpitala w Kaliszu. Zmarł tam 85-letni mężczyzna, który był zakażony koronawirusem. Przyczyna jego śmierci była inna i nie jest brany pod uwagę jako osoba, która zmarła z powodu COVID-19. To druga śmierć pacjenta z koronawirusem w Kaliszu.

14:40 Patryk Wolski z gwiazdami zbierają pieniądze na obiady dla ubogich dzieci

SzkolnyObiad to akcja wymyślona, by wspomóc dzieci, które często jedyny posiłek jadły w szkole. W czasie epidemii dostaną paczki żywnościowe. Organizatorem akcji jest Patryk Wolski.

14:37 Pacjent w poważnym stanie przewieziony do Warszawy!

To jeden z mężczyzn, u których w czwartek potwierdzono obecność koronawirusa. Zarażeni to brat i ojciec mieszkańca powiatu sierpeckiego, który leczy się w izolacji domowej. Obaj trafili do Płocka ledwie we wtorek, a jeden z nich został już w poważnym stanie przewieziony do placówki przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

14:35 Koronawirus w Białymstoku. Kolejny potwierdzony przypadek

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem. Chora na COVID-19 jest starsza kobieta z Białegostoku. Trwają czynności epidemiologiczne osób z najbliższego kontaktu rodziny.

14:27 Wokalista Rammstein z koronawirusem

Niepokojące wiadomości docierają z Berlina: jak podaje "Bild", wokalista grupy Rammstein, Till Lindemann (57 l.), ma koronawirusa. Muzyk trafił na OIOM i wygląda na to, że jego stan jest poważny. Szczegóły >>> Wokalista Rammstein MA KORONAWIRUSA! Trafił na OIOM

14:23 W Kołobrzegu odnotowano pierwszy przypadek [SZCZEGÓŁY]

W Kołobrzegu, Koszalinie, Szczecinku, podobnie jak w całym kraju, codziennie zwiększa się liczba osób, które są poddane kwarantannie ze względu na możliwość zakażenia się koronawirusem. Niestety, przybywa także osób, które są chore na SARS-CoV-2.

14:20 Liczba zakażonych rośnie lawinowo

Wczoraj (26 marca) w czwartek ministerstwo Zdrowia podało informację o 170 przypadkach zakażenia. Tylko dziś do godz. 14.00 było ich 68.

14:16 Lubelskie: KOLEJNE przypadki koronawirusa! 

Niepokojące statystyki mówią o 45 nowych przypadkach. Trzy z nich dotyczą Lubelskiego! W województwie odnotowano kolejne przypadki koronawirusa.

14:15 Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z 45 nowych przypadków, 5 jest z Podkarpacia.

14:13 Koronawirus w Krakowie i w Małopolsce. Kolejne przypadki zdiagnozowane

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem! W komunikacie wydanym w piątek o godzinie 14 poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia. Wśród chorych jest sześć osób z województwa małopolskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1289, szesnaście osób zmarło.

14:07 Koronawirus w Wielkopolsce. Aż 8 nowych przypadków w regionie!

Dramatycznie rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia przekazało nowe dane. Wśród zakażonych jest aż 8 nowych przypadków z woj. wielkopolskiego.

14:00 MZ: 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce!

- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1289/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje ministerstwo.

13:50 Koronawirus w Warszawie. ZAKAŻONY kierowca ZTM!

Jeden z kierowców autobusów jest zakażony koronawirusem - poinformował w piątek Rafał Trzaskowski. Będzie zarządzona kwarantanna. Jak wielu pracowników obejmie?

13:45 Koronawirus w Bydgoszczy. Żarty się skończyły! Policja mówi: „ZOSTAŃ W DOMU”

„ZOSTAŃ W DOMU” to zdanie jak mantrę wygłaszają i powtarzają policjanci także w kujawsko-pomorskim. Prośby, a wręcz nakazy, pozostania w domu można usłyszeć z policyjnych komunikatów rozgłaszanych przez urządzenia nagłaśniające w radiowozach.

13:37 Koronawirus. Ważny apel Jacka Majchrowskiego do mieszkańców Krakowa

Prezydent Jacek Majchrowski wystosował kolejny ważny apel do mieszkańców Krakowa. Jednocześnie podziękował wszystkim za odpowiedzialną postawę, poważne traktowanie zaleceń służb sanitarnych i pozostanie w domach.

13:28 Na Warmii i Mazurach nic sobie nie robią z epidemii!

Każdego dnia warmińsko-mazurscy policjanci informują o kolejnych przypadkach łamania kwarantanny lub bezmyślnego ignorowania obostrzeń o gromadzeniu się. Najnowsze przykłady skrajnej nieodpowiedzialności miały miejsce w Ełku i Giżycku.

13:25 Koronawirus. Dwóch lekarzy z Poznania zakażonych! Z kim mieli kontakt? 

Kolejne niepokojące informacje dotyczące służby medycznej! Dwóch lekarzy z Poznania jest zakażonych koronawirusem. Gdzie pracują? Z kim mieli kontakt?

13:09 Pracownik Wielkopolskiego Centrum Onkologii ZAKAŻONY koronawirusem. ZAMKNIĘTO jeden oddział!

Niepokojące informacje z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Zakażony koronawirusem jest pracownik placówki! W związku z tym zamknięto jeden z oddziałów, a wielu pracowników i pacjentów zostało poddani kwarantannie! Co teraz pozostałymi pacjentami chorymi na raka?

13:00 Zgłosił się na oddział zakaźny z chorobą i uciekł!

Do zdarzenia doszło w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w czwartek ok. godz. 11. Mieszkaniec Płocka zgłosił się na Oddział Zakaźny placówki, mówiąc, że ma chorobę górnych dróg oddechowych i podwyższoną temperaturę. Personel szpitala chciał go przebadać, ale mężczyzna z nieznanych do tej pory powodów uciekł.

12:51 Boris Johnson z koronawirusem. Wcześniej nie traktował go poważnie...

Premier Wielkiej Brytanii był jednym z europejskich polityków, który długo lekceważył zagrożenie płynące z pandemii koronawirusa. Boris Johnson nie był skłonny do separowania ludzi i zamykania szkół urzędów czy też odwoływania imprez. Kontrowersyjnie twierdził, że dużo bardziej skuteczne będzie narażenie dużej części populacji na COVID-19, gdyż ludzie, którzy się zetkną z zarazkiem, nabiorą odporności. Cóż... Właśnie okazało się, że Johnson sam jest zarażony koronawirusem!

12:48 Ulgi na koronawirusa. Zobacz, na co możesz liczyć

Z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa rząd przygotował pakiet antykryzysowy dla przedsiębiorców, których przez COVID-19 notują straty. Poza wsparciem dla płynności wynagrodzeń czy odroczeniem lub nawet zawieszeniem składek ZUS pracodawcy mają możliwość korzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych, które mogą usprawnić płynność finansową ich firm.

12:35 MZ: Przebadano ponad 30 tys. osób

Najnowsze statystyki Ministerstwa Zdrowia:

 • 34 067 - tyle próbek przebadano
 • 32 823 - tyle próbek miało wynik negatywny
 • 1244 - tyle próbek miało wynik pozytywny

12:26 Premier Wielkiej Brytanii ma koronawirusa!

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma koronawirusa. Potwierdził to w mediach społecznościowych, publikując wideo na Twitterze. Zapewnił, że wciąż będzie kierował pracami brytyjskiego rządu.

12:24 Koronawirus w Polsce. Powiat Radomski odwołuje imprezy. „Wolimy wspierać szpitale!”

Starosta radomski wraz z Zarządem Powiatu Radomskiego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych wydarzeń, organizowanych lub współorganizowanych przez Powiat Radomski do końca czerwca 2020 roku.

12:22 Ruszyły masowe kontrole liczby pasażerów w autobusach. Nie będzie litości

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wyruszyli na ulice miasta, by kontrolować liczbę pasażerów w autobusach i tramwajach. Podobne kontrole prowadzone są też w parkach i skwerach. Wszystko w związku z nowymi regulacjami, mającymi na celu zahamowanie rozwoju epidemii koronawirusa.

12:20 Bydgoszcz: Powstaje lista sklepów i piekarni "na telefon"

Jeśli prowadzisz sklep spożywczy lub piekarnię w naszym mieście i oferujesz dowóz towarów, napisz do Urzędu Miasta, a urzednicy bezpłatnie umieszczą informacje na swoim portalu. Co trzeba zrobić? Przeczytaj uważnie!

12:15 Kierowca, ksiądz, przedszkolanka. COVID-19 ZABIJA kolejne osoby.

Koronawirus nie oszczędza nikogo. Wśród ofiar zarazy są m.in. kierowca, ksiądz, przedszkolanka czy biznesmen. Jak podaje TVN 24 większość ofiar (13 z 16) to mężczyźni. Średni wiek zmarłych to 65 lat. Większość z nich miała choroby współtowarzyszące. 

12:10 Tak policja sprawdza, czy przestrzegasz kwarantanny [ZDJĘCIA]

Policjanci przynajmniej raz dziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przestrzegają jej zasad. Reporterzy Super Expressu pokazują, jak wygląda inspekcja przeprowadzana przez funkcjonariuszy w Gdańsku. Zobaczcie ZDJĘCIA.

12:00 Złotów: Zamiast być na kwarantannie pojechali do sklepu!

Odpowiedzialność - to jedno z kluczowych zagadnień podczas pandemii koronawirusa. Niestety, zabrakło jej pewnej rodzinie ze Złotowa. Miała ona być w domowej kwarantannie, ale policjanci nikogo nie zastali w ich miejscu zamieszkania. Małżeństwo pojechało do sklepu na duże zakupy.

11:55 Koronawirus w Pomorskiem. NOWE PRZYPADKI. Pękła kolejna granica!

Koronawirus szerzy się na Pomorzu. W piątek (27 marca) przed godziną 9:00 Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w całym kraju zarażone są już 1244 osoby. Jak podaje sanepid, COVID-19 wykryto u kolejnych trzech pacjentów z naszego regionu. Liczba chorych w Pomorskiem wzrosła tym samym do 31.

11.45 Areszt Śledczy w Białymstoku: widzenia wstrzymane

W związku z epidemią koronawirusa, w całym kraju obowiązuje narodowa, powszechna kwarantanna. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Obostrzenia dotyczą również osób, które odsiadują wyroki w więzieniach. Nie mogą np. spotykać się ze swoimi rodzinami w ramach widzeń.

11:40 Koronawirus w Krakowie. Miasto wydłuża bezpłatną strefę parkowania

Miasto wydłużyło zawieszenie Strefy Płatnego Parkowania w Krakowie. W związku ze stanem epidemii w Polsce przez najbliższe tygodnie nie będzie trzeba płacić za parkowanie. Takie rozwiązanie ma ułatwić dotarcie do centrum miasta i załatwienie najpilniejszych spraw.

11:25 TAJEMNICZA śmierć proboszcza z Drwini! Był zakażony koronawirusem

Jak była przyczyna śmierci księdza Romana Kopacza, proboszcza parafii w Drwini? Wiadomo, że w organizmie mężczyzny wykryto obecność koronawirusa SARS-CoV-2, jednak nie jest on wliczany do statystyk zgonów spowodowanych trwającą epidemią. Co było przyczyną jego śmierci?

Więcej: TAJEMNICZA śmierć proboszcza z Drwini! Był zakażony koronawirusem. Istotny szczegół

11:12 Koronawirus. Jak odzyskać pieniądze za odwołany lot?

Odwołane z powodu epidemii koronawirusa loty dają się we znaki nie tylko branży lotniczej, ale też turystom. Oczywiście należy teraz zostać w domu, ale co ze zwrotem kosztów za anulowany rejs? Podpowiadamy, jak odzyskać pieniądze za odwołany lot.

Czytaj koniecznie: Jak odzyskać pieniądze za odwołany lot? Ryanair, Wizz Air i PLL LOT

11:09 Koronawirus w woj. podlaskim. Gdzie jest najwięcej zachorowań?

Z każdym dniem wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. W tym momencie w naszym kraju jest ich ponad 1200. Regionem, w którym jest najmniej zakażeń, jest woj. podlaskie. Według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z godz. 9, w Podlaskiem na COVID-19 choruje 16 osób. W którym powiecie jest najwięcej przypadków?

Sprawdź: Koronawirus w woj. podlaskim. Gdzie jest najwięcej zakażeń?

11:06 WIELKIE WSPARCIE z Chin dla Olsztyna w walce z koronawirusem!

Władze chińskiego miasta Weifang wspomogą Olsztyna w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do stolicy Warmii i Mazur ma trafić niezbędny sprzęt ochronny.

Szczegóły: WSPARCIE z Chin dla Olsztyna w walce z koronawirusem!

11:03 Politechnika Rzeszowska walczy z koronawirusem

Politechnika Rzeszowska przyłączyła się do walki z koronawirusem i w Katedrze Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa trwają prace nad prostymi rozwiązaniami środków ochrony osobistej przeznaczonych m.in. dla lekarzy i osób narażonych częste kontakty.

Więcej informacji: Politechnika Rzeszowska walczy z koronawirusem. Trwają prace w Katedrze Konstrukcji Maszyn

10:57 Piękny gest Krakowa w dobie koronawirusa. Mieszkańcy solidarni z Włochami

W czwartek wieczorem w geście solidarności z narodem włoskim TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE, wieża telewizyjna na Krzemionkach oraz kładka Bernatka zostały podświetlone barwach flagi włoskiej. Zobaczcie zdjęcia!

10:50 Żołnierz z Leszna zakażony koronawirusem

Koronawirus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Każdy może być nim zakażony. W Polsce mamy ponad 1200 potwierdzonych przypadków, a jednym z chorych jest żołnierz z Leszna. Jaki jest jego stan? Przeczytaj TUTAJ!

10:42 Zostać w domu? "Przeżyłem komunizm to i wirusa przeżyję"

Mimo zachęt do pozostawania w domu na czas epidemii koronawirusa, nie wszyscy mieszkańcy Płocka biorą sobie do serca te zalecenia. Straż Miejska, Komunikacja Miejska i Komenda Miejska Policji jednoczą siły, by uczulić na problem jak najwięcej osób i przekonać je, o ile nie muszą one jechać do pracy czy sklepu, by nie wychodziły na zewnątrz. Nie wszyscy chcą to robić, ale mają swoje powody. Jakie? Przeczytaj uważnie!

10:29 Policja wystawia mandaty za "gromadzenie się"

- Sporadycznie ujawniamy sytuacje grupowania się osób w większej liczbie, w całym kraju wystawiono kilka mandatów za nieprzestrzeganie nowych obostrzeń dot. zgromadzenia się – przekazał w rozmowie z PAP insp. Mariusz Ciarka.

10:23 Prawie 500 razy naruszono kwarantannę

- Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali 126 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 494 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w piątek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. - W naszej ocenie nadal wyjątkowo odpowiedzialnie i zdyscyplinowanie, poddani kwarantannie podchodzą do obecnej sytuacji. Przypominamy, że te osoby, które naruszają prawo i unikają kwarantanny muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami - dodał.

10:15 Kłobuck. Chciał zarażać KORONAWIRUSEM, bo "Bóg mu kazał"! 

Szokująca informacja z Kłobucka. Policja zatrzymała 43-letniego mężczyznę, który twierdził, że Bóg nakazał mu zakażanie koronawirusem. To kierowca ciężarówki, który wrócił z Francji. Okazało się, że był nietrzeźwy. Ale to nie wszystko... WIĘCEJ TUTAJ!

10:00 Zamość: Zignorował kwarantannę i NAKASZLAŁ kobiecie w twarz

Podczas gdy na całym świecie szaleje koronawirus, w Zamościu młody mężczyzna, który wrócił niedawno z zagranicy, wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością! 27-latek zignorował kwarantannę! Gdy sąsiadka koleżanki zwróciła mu uwagę, ten... okrutnie się zemścił!

9:45 Przyjechałaś autobusem z Warszawy do Ostrowca? Możesz być w niebezpieczeństwie!

Ostrowiecki sanepid poszukuje pasażerki autobusu relacji Warszawa-Polańczyk, która wyjechała do Ostrowca Świętokrzyskiego z Warszawy w sobotę, 21 marca, o godz. 00:10. U jednego z pasażerów autobusu potwierdzono zakażenie koronawirusem, dlatego wszystkie osoby, które tego dnia podróżowały w pojeździe, powinny poddać się kwarantannie.

9:33 Rzecznik Praw Dziecka „niepokoi się” o los dzieci w bydgoskim szpitalu, których nie mogą odwiedzać rodzice

Szpital odpowiada Rzecznikowi Praw Dziecka, że zakaz odwiedzin to kwestia życia lub śmierci dla małych pacjentów. Więcej TUTAJ!

9:30 Zawiózł żonę na porodówkę! Grozi mu 30 tysięcy złotych kary za ZŁAMANIE kwarantanny!

Z koronawirusem nie ma żartów. Tak samo jak z nowymi obostrzeniami i przebywaniem w kwarantannie. Co zrobić, gdy żona rodzi, ale nie można wyjść z domu? Pewien mieszkaniec Piły bez żadnego namysłu zawiózł małżonkę do szpitala i złamał zasady kwarantanny.Co go teraz czeka? Sprawdź!

9:26 Pierwszy sądeczanin zakażony koronawirusem to pracownik wodociągów! Czy mieszkańcy są bezpieczni?

Wczoraj (26 marca) dowiedzieliśmy się o pierwszym, potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Nowym Sączu. SARS-CoV-2 wykryto w organizmie starszego mężczyzny, jak się okazało pracownika Sądeckich Wodociągów. Miejska spółka zapewnia, że mieszkańcy nie mają powodów do niepokoju.

9:17 Koronawirus. Szyją maseczki dla medyków i nie tylko. Teraz potrzebują wsparcia

W czasie pandemii koronawirusa wiele osób wspiera pracowników służby zdrowia. Tak samo jest w Radomiu. W mieście powstała grupa „#PrzeszyjToSam-Radom”, do której należy około 30 osób. Grupa szyje maseczki, bo chcą nieść pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jednak teraz „#PrzeszyjToSam-Radom” potrzebuje Waszej pomocy >>> SZCZEGÓŁY!

9:11 Koronawirus w Toruniu i okolicach. Ponad 6 tysięcy w kwarantannie

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Toruniu i okolicach? Sprawdź TUTAJ!

9:08 Bydgoszcz. Rośnie liczba chorych w naszym regionie!

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim chorych jest już 33 osoby. Wśród nich są dzieci. Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego informuje, że liczba pobranych próbek do badania wynosi 1303. Więcej informacji TUTAJ.

9:06 Koronawirus w Podlaskiem. 16 osób zakażonych

W woj. podlaskim stwierdzono do tej pory 16 przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś rano Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował o 3 nowych: to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego oraz mieszkaniec Białegostoku. Szczegóły.

9:02 Kolejna ofiara koronawirusa. Nie żyje 66-letni mężczyzna 

W izolatorium w Obornikach Sl. zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna, w wieku 66 lat, był hospitalizowany w stanie paliatywnym z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci.

9:00 Koronawirus. Nowe przypadki w Świętokrzyskiem!

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki poinformował w piątek rano o trzech kolejnych zakażeniach koronawirusem na terenie woj. świętokrzyskiego. Z chorobą COVID-19 w regionie zmaga się już 18 pacjentów.

8:54 Koronawirus na Śląsku. Cztery nowe przypadki zakażenia! 

Koronawirus na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia w piątek rano opublikowało kolejny raport dotyczący koronawirusa w Polsce. Niestety, liczba zakażonych rośnie z dnia na dzień w coraz większym tempie. Jak podaje MZ na Twitterze również w woj. śląskim odnotowano nowe przypadki zachorowania.

8:50 Koronawirus u byłej pacjentki szpitala w Przeworsku. WAŻNY komunikat szpitala

Jak informuje szpital w Przeworsku, faktycznie leczona była u nich kobieta, u której kilka dni później potwierdzono koronawirusa. Jednak nastąpiło to 4 dni po opuszczeniu szpitala. Personel, który miał kontakt z zakażoną pacjentką został poddany kwarantannie. Więcej na ten temat TUTAJ.

8:48 4 NOWE PRZYPADKI w woj. warmińsko-mazurskim! 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (27 marca) rano o 23 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 4 z nich są na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. W sumie w naszym regionie są już 43 osoby, które zachorowały na COVID-19. Sprawdź najnowszy raport!

8:45 Wielkopolska: Nowe przypadki w regionie! Ponad 70 zakażonych!

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 23 kolejnych potwierdzonych przypadkach. Są także nowe przypadki z województwa wielkopolskiego.

8:39 MZ: Mamy 23 nowe przypadki!

- Mamy 23 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - napisało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

8:31 Olsztyn: Siłownia otwarta pomimo zakazu!

Epidemia koronawirusa w Polsce to trudny czas dla wielu z nas. Siedzimy w domach i pożegnaliśmy się z ulubionymi miejscami, lokalami czy zajęciami. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. Niektórzy jednak nie rezygnują z zajęć, jakie robili przed pojawieniem się SARS-CoV-2 w naszym kraju. Obecnie to popis braku wyobraźni, który może skończyć się wysoką karą. W środę (24 marca) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że jedna z siłowni na terenie miasta jest otwarta, pomimo obowiązującego zakazu. Więcej szczegółów TUTAJ.

8:21 Koronawirus na Dolnym Śląsku. W Bolesławcu powołano koronera!

Koroner raczej kojarzy nam się lekarzem z amerykańskich filmów. Czasy mamy jednak wyjątkowe, a więc i służba zdrowia musi działać w wyjątkowy sposób. W Bolesławcu starosta powołał koronera, na razie na miesiąc. Ma on odciążyć innych lekarzy, na których do tej pory spoczywał obowiązek orzekania zgonu.

8:16 Wrocław: OIOM szpitala przy Grabiszyńskiej zamknięty!

Kolejne przypadki koronawirusa w szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Wcześniej w tej samej placówce groźnego wirusa wykryto u 22 osób, byli to pracownicy i pacjenci oddziału pulmonologicznego. Tym razem COVID-19 stwierdzono u dwóch pacjentów i pracującej w szpitalnej kuchni kobiety. Więcej szczegółów TUTAJ.

8:08 Pracujesz za granicą? Będzie kwarantanna!

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami osoby pracujące za granicą od piątku od północy będą musiały obowiązkowo przejść 14-dniową kwarantannę. Dotychczas Polacy z przygranicznych miejscowości byli zwolnieni z tego obowiązku. Zgodnie z nowym rozporządzeniem osoba przekraczająca granicę celem pracy może otrzymać zaświadczenie o konieczności odbycia kwarantanny.

7:47 Płock. Dwie nowe osoby zakażone! Trafiły do szpitala!

To trzeci i czwarty potwierdzony przypadek koronawirusa w Płocku. Dwie nowe osoby to ojciec i brat mężczyzny z powiatu sierpeckiego, u którego jako u pierwszego zdiagnozowano chorobę. Szczegóły TUTAJ.

7:43 Koronawirus w Wielkopolsce. Niepokojące dane, a może być jeszcze gorzej! [MAPA]

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Dotyczy to także województwa wielkopolskiego. Niestety, coraz więcej osób poddanych jest także izolacji lub kwarantannie. Przedstawiamy najnowsze statystyki. Prezentujemy także liczbę zakażonych osób z podziałem na powiaty >>> TUTAJ!

7:36 Szokujący apel wokalisty Bayer Full! Nawołuje do złamania zakazu!

- Mężczyźni, ojcowie i dziadkowie idźmy do kościoła wbrew zakazom, mamy wiarę i odwagę by wielbić Jezusa i błagać Go o Pokój i zdrowie dla naszych rodzin i bliskich. Polak ma obowiązek strzec wiary katolickiej. Tylko pod Krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską... - napisał na Twitterze Sławomir Świerzyński, wokalista zespołu Bayer Full.

7:27 Koronawirus w Bydgoszczy. 31 osób chorych, w tym 4 dzieci

Coraz bardziej dramatycznie wygląda sytuacja w poszczególnych województwach w Polsce. W województwie kujawsko-pomorskim chorych jest już 31 osób. Wśród nich są dzieci. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna na tym obszarze.

7:17 Wirus szaleje w USA!

Stany Zjednoczone są krajem, w którym odnotowano najwięcej przypadków zachorowania na COVID-19. Liczba zakażonych wzrosła tam do ponad 81,3 tys osób. To więcej niż w Chinach, gdzie było 81 285 przypadków. Warto zaznaczyć, że Chiny zamykają swoje granice, bowiem odnotowuje się coraz więcej zachorowań z zewnątrz.

7:05 W Gliwicach czekają na sprzęt do diagnozowania chorych na COVID-19 [WIDEO]

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przygotowuje się do wykonywania badań diagnostycznych na stwierdzenie obecności SARS-CoV-2. Miasto kupiło za 200 tys. zł chemiluminescencyjny analizator immunologiczny. Więcej na ten temat TUTAJ.

6:55 Sanepid szuka wiernych z kilku kościołów. Msze odprawiał ksiądz z koronawirusem!

Sanepid w Zamościu poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w kilku mszach świętych odprawianych przez księdza z koronawirusem. Duchowny trafił do szpitala, a jego stan jest ciężki. W miniony wtorek z powodu zakażenia SARS-CoV-2 zmarł inny ksiądz z tej samej diecezji.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ>>> Sanepid szuka wiernych z kilku kościołów. Msze odprawiał ksiądz z koronawirusem

6:33 Czy akcyza na etanol zostanie zniesiona? 

Epidemia koronawirusa pokazała jak delikatny jest system opieki zdrowotnej i jak szybko kończą się zapasy środków ochrony osobistej w placówkach medycznych. W kraju zaczyna brakować również środków do dezynfekcji rąk, a producenci zaznaczają, że zaczynają pojawiać się trudności z pozyskiwaniem etanolu do produkcji i apelują o zwolnienie tego alkoholu z akcyzy.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ>>> Koronawirus. Chcą znieść akcyzę na etanol. Chodzi o dezynfekcję

6:10 Grypa czy koronawirus? Sprawdź!

Kaszlesz, gorączkujesz, źle się czujesz – i zastanawiasz się, czy to "zwykła" grypa, czy może masz koronawirusa SARS-CoV-2 i infekcję COVID-19? Wyjaśniamy, czym różnią się oba te wirusy i obie te choroby.

Przeczytaj koniecznie >>> TUTAJ

5:43 Piłkarz DRŻY o zdrowie żony. Zakażenie koronawirusem może być dla niej ŚMIERTELNE

Żona Radji Nainggolana, Claudia zmaga się z nowotworem. Zakażenie koronawirusem mogłoby być dla niej wyrokiem śmierci. Nie dziwi więc, że Belg bardzo boi się o zdrowie ukochanej.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ>>> Piłkarz DRŻY o zdrowie żony. Zakażenie koronawirusem może być dla niej ŚMIERTELNE

5:20 Chiny ogłosiły zakaz wjazdu dla większości obcokrajowców

Od soboty do Chin nie będą wpuszczani obcokrajowcy posiadający ważne chińskie wizy i pozwolenia na pobyt – poinformowało w czwartek chińskie MSZ.

Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej, zawieszone będą również programy ruchu bezwizowego, w tym możliwość pobytu turystycznego na wyspie Hajnan czy przyjazdu do niektórych chińskich miast na 24, 72 lub 144 godziny bez wizy.

4:55 Koronawirus w firmie: odroczenie lub zwolnienie z danin publicznych

Na walkę ze skutkami koronawirusa rząd zabezpieczył 212 mld zł w ramach tarczy antykryzysowej składającej się z pięciu filarów: wsparcie dla pracowników i ochrona miejsc pracy, wsparcie dla przedsiębiorców i pracodawców, plan dla służby zdrowia, wzmocnienie sektora finansowego i inwestycje publiczne.

Dzięki temu każdy przedsiębiorca będzie mógł np. przesunąć w czasie opłatę składek czy podatków bez dodatkowych opłat prolongacyjnych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ>>> Koronawirus w firmie: odroczenie lub zwolnienie z danin publicznych

4:30 Koronawirus: gdzie szukać pomocy?

Podejrzewasz u siebie zarażenie koronawirusem? Sprawdź, gdzie się zgłosić, by uzyskać pomoc >>> LISTA SZPITALI

4:05 Tak wygląda koronawirus SARS-CoV-2

Wirus SARS-CoV-2 od kilku tygodni jest głównym bohaterem wszystkich serwisów informacyjnych. Ze zrozumiałych względów budzi również zainteresowanie naukowców. Dzięki badaczom z NIAID każdy z nas może go teraz zobaczyć.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ>>> Taki mały, a wywołał taką panikę! Jak wygląda koronawirus SARS-CoV-2?

3:40 W których województwach koronawirus zaatakował najmocniej? Zobacz!

291 odnotowanych zakażeń na Mazowszu, 165 na Dolnym Śląsku i 158 w Łódzkiem. To w tych województwach koronawirus zaatakował najmocniej. W całym kraju potwierdzono już 1221 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

3:15 Słowacja wprowadza nowe metody walki z koronawirusem

Słowacka policja poinformowała Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta na terenie kraju. Osoby nieposiadające masek nie zostaną wpuszczone na terytorium Słowacji.

2:50 Wielka Brytania: ponad 100 zgonów jednego dnia

Po raz pierwszy od początku epidemii koronawirusa liczba nowych zgonów w ciągu jednego dnia przekroczyła 100 - podało w czwartek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do godz. 17.00 w czwartek w Wielkiej Brytanii zmarło 578 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza wzrost o 115 w stosunku do liczby z tej samej godziny w środę.

2:25 Prezydent USA dziękuje obywatelom

Prezydent USA, Donald Trump podziękował Amerykanom za to, że stosują się do zaleceń zostając w swoich domach, oraz że zachowują "dystans społeczny".

Przypomnimy, że liczba zakażeń COVID-19 w USA jest obecnie najwyższa na świecie.

2:00 Koronawirus we Włoszech. Łącznie zmarło już 8165 osób

We Włoszech w ciągu doby zanotowano 662 zgony osób z koronawirusem - poinformowały w czwartek władze. Łączna liczba zmarłych wzrosła do 8165.

Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 62 tys. osób. Potwierdzono dotąd około 80 tys. przypadków.

1:35 Piękny gest papieża Franciszka w walce z koronawirusem

Jak informuje portal Republika, papież Franciszek przekazał 30 respiratorów. Mają one trafić do szpitali w rejonach najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

1:10 Minister Zdrowia: - Scenariusz włoski może w Polsce również mieć miejsce

- Scenariusz włoski czy hiszpański może w Polsce również mieć miejsce, jeśli Polacy nie zachowają się rozsądnie i nie pozostaną w domach – podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wszystko od tego teraz zależy i zaznaczył, że to dopiero początek walki z epidemią.

00:40 Kalisz: Pomoc prawna dla mieszkańców, ale... na odległość

Stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta została zawieszona do odwołania. Pomoc prawną i poradę można uzyskać za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, po zgłoszeniu takiej potrzeby w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

00:10 Coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem na Ukrainie

Niepokojący wzrost zakażeń koronawiursuem na Ukrainie. - W ciągu ostatniej doby potwierdzono 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba zachorowań wzrosła do 196 - poinformowało w czwartek wieczorem ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia.

23:40 Akcja "Lot do domu" zmierza ku końcowi

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odniósł się w czwartek do programu skierowanego do Polaków, którzy chcą wrócić z zagranicy.

- Loty w ramach programu "Lot do domu" powinny się zakończyć do 5 kwietnia – powiedział Michał Dworczyk. W późniejszym okresie PLL LOT realizować będzie wyłącznie przewozy cargo oraz kursy pasażerskie w miarę zapotrzebowania.

23:00 Dzienny raport z koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze statystki z COVID-19 w naszym kraju. Z przekazanych przez resort zdrowia danych wynika, że:

 • 1 606 osób jest hospitalizowanych
 • 83 908 osób jest objętych kwarantanną
 • 150 474 osób zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju
 • 59 081 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym

22:40 Jak wygląda koronawirus SARS-CoV-2?

Wirus SARS-CoV-2 od kilku tygodni jest głównym bohaterem wszystkich serwisów informacyjnych. Ze zrozumiałych względów budzi również zainteresowanie naukowców. Dzięki badaczom z NIAID każdy z nas może go teraz zobaczyć.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Taki mały, a wywołał taką panikę! Jak wygląda koronawirus SARS-CoV-2?

22:21 Czy zagraża nam nowy wirus z Chin? Naukowcy zabrali głos

Gdy chiński tabloid "Global Times" podał informację, że w Chinach zmarł robotnik zarażony hantawirusem, wiadomość ta zelektryzowała wiele osób i rozeszła się po mediach społecznościowych lotem błyskawicy. Czy w obliczu pandemii koronawirusa przyjdzie nam się zmierzyć z kolejnym wrogiem? Naukowcy wyjaśniają.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Czy zagraża nam nowy wirus z Chin? Naukowcy zabrali głos

22:01 Dwie osoby wyzdrowiały! Wyszły już ze szpitala 

Koronawirus zmienił nasze życie i bardzo je utrudnił. W tych trudnych dniach liczy się każda dobra wiadomość. Taka dotarła do nas właśnie ze szpitala w Łańcucie. Placówkę opuściły w czwartek popołudniu dwie osoby.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus Podkarpacie. Dwie osoby wyzdrowiały! Wyszły już ze szpitala w Łańcucie

21:44 Dwa nowe przypadki COVID-19 w województwie opolskim. Kim są chorzy?

Wojewoda Opolski poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Dwa nowe przypadki COVID-19 w województwie opolskim. Łącznie już 26 chorych

21:29 Mamy polski test na wirusa!

Badacze z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania (woj. wielkopolskie) to naukowa elita. Na co dzień eksperymentują z mikroorganizmami i szukają odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Dlatego gdy zaraza z Chin dotarła do Polski, od razu ruszyli do pracy i opracowali polski test na koronawirusa. - Taki zestaw diagnostyczny będzie sporo tańszy od zagranicznego - mówi dr Agnieszka Fiszer z PAN.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Mamy polski test na wirusa. Zrobili go naukowcy z Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu

21:14 Młoda osoba z Gdańska zakażona koronawirusem. Nowe dane ministerstwa

Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzany pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych dotyczy osoby z Gdańska.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Młoda osoba z Gdańska zakażona koronawirusem. Nowe dane ministerstwa

21:07  W Wielkopolsce zachorował młody mężczyzna

W Wielkopolsce kolejna osoba została zakażona koronawirusem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Kolejny przypadek koronawirusa w Wielkopolsce. Zachorował młody mężczyzna

21:00 Młodzi ludzie zakażeni koronawirusem na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem! W komunikacie wydanym w czwartek w godzinach wieczornych poinformowano o kolejnych 58 przypadkach zakażenia i dwóch ofiarach śmiertelnych. Wśród chorych są trzy osoby z województwa warmińsko-mazurskim.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Młodzi ludzie zakażeni koronawirusem na Warmii i Mazurach. Najnowsze dane

20:54 Warszawa: dwie osoby zmarły z powodu KORONAWIRUSA! Kim są ofiary COVID-19?

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa kolejne przypadki śmierci z powodu koronawirusa, oba w Warszawie. Ponadto stwierdzono kolejne 58 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce, co oznacza, że łącznie jest ich już 1221.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Warszawa: dwie osoby zmarły z powodu KORONAWIRUSA! Kim są ofiary COVID-19?

20:51 Koronawirus atakuje również na Podlasiu

Jak poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki, w regionie potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzech kolejnych pacjentów.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus atakuje również na Podlasiu. Wykryto kolejne przypadki zakażenia

20:47 Dramatyczna relacja córki zmarłego na koronawirusa: "To był potworny strach"

Państwo Maria i Zbigniew Książkiewicz to jedni z pierwszych pacjentów jednoimiennego szpitala zakaźnego w Tychach. U małżeństwa i ich dwóch wnuczek wykryto zakażenie koronawirusem. Wszyscy najprawdopodobniej zarazili się od ojca pani Marii, który po czterech dniach walki z chorobą zmarł.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Dramatyczna relacja córki zmarłego na koronawirusa: "To był potworny strach"

20:44 Zachorowało DZIECKO!

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Duży wzrost zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zachorowało DZIECKO!

20:32 Ponad 50 nowych przypadków! Dwie osoby zmarły!

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. 

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 40 osób z woj. mazowieckiego,
 • 8 osób z woj. podkarpackiego,
 • 3 osób z woj. podlaskiego,
 • 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 2 osób z woj. opolskiego,
 • 1 z woj. pomorskiego,
 • 1 z woj. wielkopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:17 Mława otrzyma maseczki dla wszystkich mieszkańców

Już w piątek, 27 marca, o godzinie 15:30 przedstawiciele obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” przekażą samorządowi Mławy ponad 30 tysięcy maseczek. Taka liczba maseczek pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca Mławy -podkreśla dr Łukasz Grabarczyk, przedstawiciel akcji. Warto podkreślić, że nasza maseczka jest wielokrotnego użytku, co zabezpieczy mieszkańców na dłuższy czas - dodaje Ireneusz Iwański, także związany z akcją.

20:09 Ratownicy z Rzeszowa otrzymali kosmetyki

W wytężonym czasie walki z koronawirusme bardzo ważna jest dezynfekcja rąk. Ratownicy Medyczni robią to bez przerwy. Środki na bazie alkoholu faktycznie odkażają, ale też niszczą dłonie. O ręce, które mają nas ratować w razie potrzeby zadbała firma kosmetyczna.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Ratownicy z Rzeszowa otrzymali kosmetyki

20:02 Jak przebiega COVID-19 - analiza dzień po dniu

Science Insider prześledził możliwe scenariusze rozwoju choroby wywołanej koronawirusem, uwzględniając najnowsze dane i raporty WHO, a także analizy z naukowych publikacji. Sprawdź, jak dzień po dniu może przebiegać choroba i jak długo trwać, gdy symptomy są łagodne, umiarkowane lub gdy zaliczają się do przypadków ciężkich.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Jak przebiega COVID-19 - analiza dzień po dniu wg Science Insider

19:54 Wirtualny test na koronawirusa - wiemy, gdzie go zrobisz

Czy mam koronawirusa? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto kaszle, ma gorączkę lub czuje, że "coś go bierze". To dlatego eksperci chorób zakaźnych z najlepszych ośrodków naukowych stworzyli wirtualny kwestionariusz samooceny zagrożenia infekcją koronawirusem SARS-CoV-2. Teraz możesz spróbować ocenić samodzielnie, jeszcze przed kontaktem z lekarzem, czy masz COVID-19.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Wirtualny test na koronawirusa - wiemy, gdzie go zrobisz

19:45 Test na koronawirusa w Łodzi. Gdzie robią badania?

Na wynik testu na koronawirusa czeka sie około 8 godzin, ale gdy próbek do przebadania jest dużo ten czas wydłuża się.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Test na koronawirusa w Łodzi. Gdzie robią badania? Jaki jest czas oczekiwania na wynik?

19:35 Sejm zmienił regulamin

Sejm przyjął zmiany w regulaminie Izby. Za zmiana było 250 posłów, przeciw 104, 14 wstrzymało się od głosu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. Takiego posiedzenia Sejmu NIGDY nie było! Głosy są liczone ręcznie w kilku salach!

19:32 Prezydent chce przełożyć MATURY I EGZAMINY!

Sytuacja naszego kraju związana z epidemią koronawirusa wpłynęła nie tylko na przedsiębiorców, ale przede wszystkim na uczniów.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Prezydent chce przełożyć MATURY I EGZAMINY!

19:25 Dwa nowe przypadki koronawirusa w województwie pomorskim

Jak poinformowało biuro wojewody pomorskiego, wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych dwóch osób w sile wieku.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>> Dwa nowe przypadki koronawirusa w województwie pomorskim

19:16 Do Warszawy dotarł sprzęt ochrony osobistej!

Do Warszawy dotarła już część zamówionego i tak potrzebnego sprzętu ochrony osobistej: maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji. Jutro powinny trafić do szpitali.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Jest NADZIEJA: Do Warszawy dotarł sprzęt ochrony osobistej! Trafi do szpitali [GALERIA]

19:10 Pomagasz w walce z koronawirusem - pojedziesz za darmo

Chcesz pomóc innym w walce z koronawirusem? Panek CarSharing nagrodzi Cię darmowymi przejazdami. Dla każdego, kto zdecyduje się wyjść z domu, by np. zrobić zakupy dla starszej lub chorej osoby, operator car sharingu przygotował bonus w wysokości 70 zł do wykorzystania w usłudze.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Pomagasz w walce z koronawirusem - pojedziesz za darmo. Panek CarSharing rusza z akcją dla wolontariuszy

18:59 Siedem nowych przypadków w Lubuskiem

W czwartek, 26 marca w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w różnych regionach kraju. Wśród nich jest siedem osób z województwa lubuskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1163, czternaście osób zmarło.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Siedem nowych przypadków koronawirusa stwierdzonych w Lubuskiem

18:51 Czy koronawirus wstrzyma budowę nowych dróg?

Epidemia koronawirusa jest ogromnym obciążeniem dla przemysłu, a kolejne zakłady produkcyjne jeden po drugim odsyłają pracowników do domów. Czy ta sytuacja wpłynie na postęp budowy nowych dróg w Polsce? GDDKiA zapewnia, że wykonawcy nie przerywają prac na budowach, a inwestycje są cały czas realizowane.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Czy koronawirus wstrzyma budowę nowych dróg? GDDKiA zapewnia, że prace idą zgodnie z planem

 

18:42 Nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim

Na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim. Mamy najnowsze dane

18:33 Koronawirus rozkręca się w Małopolsce

W czwartek, 26 marca w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w różnych regionach kraju. Wśród nich jest sześć osób z województwa małopolskiego.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus rozkręca się w Małopolsce. Potwierdzono kolejne przypadki, już 69 chorych

18:26 Nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim

Na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Nowe przypadki koronawirusa w województwie lubelskim. Mamy najnowsze dane

18:15 Rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku

W czwartek, 26 marca w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w różnych regionach kraju. Wśród nich jest osiem osób z województwa dolnośląskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1163, czternaście osób zmarło.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

18:04 Zachodniopomorskie: Nie chcą wyborów prezydenckich

Od kilku dni w całym kraju toczy się gorąca dyskusja dotycząca planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Coraz więcej osób, ze względu na własne bezpieczeństwo, chce by wybory zostały przeniesione na inny termin. Tak samo uważa większość kandydatów na ten urząd. Przeciwnego zdania są przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że wybory powinny odbyć się zgodnie z zaplanowanym terminem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. W Ińsku nie chcą wyborów prezydenckich

17:54 Kolejne kilkadziesiąt przypadków!

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia. 

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1163/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:36 Kolejna ofiara koronawirusa. Nie żyje 66-letni mężczyzna

W izolatorium w Obornikach Śl. zmarł pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna, w wieku 66 lat, był hospitalizowany w stanie paliatywnym z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE >>> Kolejna ofiara koronawirusa. Nie żyje 66-letni mężczyzna

17:22 LAWINA nowych ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM w Łodzi 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły 14 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim. Ilość osób chorych na COVID-19 w regionie wzrosła do 158.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. LAWINA nowych ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM w Łodzi i w Łódzkiem!

17:10 Paskudne słowa posła 

Głównym zagadnieniem, o jakim mają dyskutować posłowie, ma być dyskusja nad projektem ustawy o tzw. "Tarczy antykryzysowej", która wspomóc ma przedsiębiorców w czasach walki z wirusem. Wcześniej jednak będą musieli ustalić zasady, w jakich odbywać się w ogóle będą głosowania. Zapowiada się bardzo burzliwy dzień parlamencie. Będziemy z Wami śledzić te wydarzenia na bieżąco!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE >>> Koronawirus. Takiego posiedzenia Sejmu NIGDY nie było! Paskudne słowa posła [RELACJA]

17:00 Wznowiono obrady Sejmu

Obrady Sejmu zostały wznowione. Sejm chce zmienić dzisiaj regulamin, by móc głosować od jutra zdalnie.

16:59 Jak spędzić kwarantannę bez nudy? 7 pomysłów

Przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych pomysłów. Jesteśmy ciekawi, który spodoba Wam się najbardziej.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus szaleje. Jak spędzić kwarantannę bez nudy? 7 pomysłów

16:47  ZMIANY w rekrutacji do przedszkoli i szkół. Rodzice i dzieci mają PROBLEM

Nabór rozpocznie się w maju, a nie jak wcześniej zakładano 1 kwietnia. Dokumenty będzie można przesyłać w formie elektronicznej. Zmiana terminu ma związek z zawieszeniem zajęć w placówkach oświatowych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. ZMIANY w rekrutacji do przedszkoli i szkół. Rodzice i dzieci mają PROBLEM

16:33 Pomimo ograniczeń w autobusach panuje tłok

Od środy w całej Polsce obowiązują liczne ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Dotyczą one również komunikacji miejskiej. W tramwajach i autobusach może znajdować się ograniczona liczba pasażerów. Niestety są przypadki, gdy obowiązujące ograniczenia związane z ochroną naszego zdrowia są łamane. "To bomba epidemiczna!" - mówią mieszkańcy Szczecina.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus w Szczecinie. Pomimo ograniczeń w autobusach panuje tłok. "To bomba epidemiczna!" [WIDEO]

16:22 Obrzydliwy atak na Chinkę w Sosnowcu

Rasistowski atak grupy mężczyzn na obywatelkę Chin w Sosnowcu. Trójka napastników otoczyła kobietę i wyzywała od "wirusa". Powodem była najprawdopodobniej pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się w chińskim Wuhanie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Obrzydliwy atak na Chinkę w Sosnowcu "za koronawirusa": Ciągle się trzęsę [WIDEO]

16:08 Sprzęt do walki z koronawirusem przyleciał z Chin

Epidemia koronawirusa trwa. Do Polski przyleciały w czwartek samoloty ze sprzętem medycznym niezbędnym do walki z koronawirusem. W samolotach z Chin przywiezione zostały m.in. maseczki ochronne i specjalne gogle, ale też respiratory. Prezydent Andrzej Duda skomentował sprawę za pośrednictwem Twittera.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Sprzęt do walki z koronawirusem przyleciał z Chin. Prezydent Duda: Bariery usunięte [WIDEO]

15:56 Kibice Widzewa zebrali 110 tysięcy zł na walkę z koronawirusem

Kibice Widzewa Łódź w ciągu zaledwie tygodnia zabrali 110 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Za tę kwotę kupią środki medyczne i przekażą je na pierwszą linię frontu – czyli do szpitali.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Kibice Widzewa zebrali 110 tysięcy zł na walkę z koronawirusem

15:42 Podróż pociągiem PKP w czasach koronawirusa

Robimy co możemy by koronawirus się nie rozprzestrzeniał. Widać to gołym okiem na ulicach. O wiele mniejszy ruch i o wiele mniej pasażerów w pociągach czy autobusach. Na własnej skórze przekonała się o tym nasza czytelniczka, która przesłała nam relację z podróży pociągiem Intercity. Nie wszystko było jednak takie idealne.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Tak wygląda podróż pociągiem PKP w czasach koronawirusa [WIDEO, GALERIA]

15:30 Niewidzialna ręka rynku koronawirusowi się nie kłania

„Bezrozumna panika”, „ani Polski, ani Europy, ani świata nie stać na wyłączenie społeczne i gospodarcze” - to tylko niektóre stwierdzenia, która mimo m.in. dramatycznej włoskiej lekcji z epidemii nadal pojawiają się w odpowiedzi na radykalną kwarantannę, którą wprowadzają w ostatnich dniach kolejne państwa - pisze Tomasz Walczak. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Tomasz Walczak: Niewidzialna ręka rynku koronawirusowi się nie kłania

15:15  Prezydent Poznania ATAKUJE wojewodę!

Trwa konflikt na linii prezydent Poznania - wojewoda wielkopolski. Jacek Jaśkowiak ostro odpowiedział Łukaszowi Mikołajczykowi i jednocześnie skrytykował działania rządu dotyczące walki z koronawirusem. Wszystko zaczęło się od obostrzeń wprowadzonych przez władze państwowe.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ >>> Koronawirus. Prezydent Poznania ATAKUJE wojewodę! "Idiotyczne rządowe zalecenia"

15.00 Koronawirus w Gdańsku. Molo w Brzeźnie ZAMKNIĘTE z powodu epidemii!

Od czwartkowego poranka (26 marca) do odwołania molo w Brzeźnie jest zamknięte dla spacerowiczów. Wszystko przez epidemię koronawirusa, którego wykryto już u 25 pacjentów z naszego regionu. Wcześniej podobną decyzję podjęły władze Sopotu, zamykając całkowicie najdłuższe drewniane molo w Europie. Szczegóły TUTAJ!

14:54 Koronawirus. TŁUMY na izbie przyjęć w szpitalu. SKANDAL w Łodzi

Tłumy czekały na przyjęcie do Centrum Onkologii i Traumatologii szpitala im. Kopernika w Łodzi. Wszyscy przebywali w jednym pomieszczeniu, na kilkunastu metrach kwadrantowych. Zobaczcie zdjęcia!

14:43 Starszy mężczyzna z Nowego Sącza ZAKAŻONY koronawirusem!

Służby prasowe wojewody małopolskiego poinformowały o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. Wśród nich znalazł się starszy mężczyzna z Nowego Sącza, który przebywa w izolacji domowej. Szczegóły >>> TUTAJ.

14:41 Koronawirus na Kaszubach. Polska wieś w dobie zarazy [ZDJĘCIA]

Z pandemią koronawirusa borykają się nie tylko mieszkańcy miast, ale również wsi. W Przywidzu na Kaszubach śmiercionośny wirus zamienił gwarne okolice sklepu spożywczego, przystanku czy kościoła... w pustkowie. Zobaczcie naszą relację!

14:37 Koronawirus w Płocku. Boicie się korzystać z autobusów? Od 1 kwietnia wracają rowery!

To nie primaaprilisowy żart - od 1 kwietnia na ulice Płocka wracają rowery miejskie. Mieszkańcy będą je mogli wypożyczać z 32 stacji na terenie miasta, w tym jednej nowej, która będzie czynna przy ul. Traktowej na Winiarach. Na płocczan czeka łącznie 314 jednośladów, z których będzie można korzystać na tych samych zasadach co wcześniej.  Więcej szczegółów TUTAJ.

14:30 Koronawirus. ZAKAŻONY przerywa milczenie. "Musiałem zwalczyć wirusa własnymi siłami"

Drugi w województwie łódzkim pacjent zarażony koronawirusem opuścił łódzki szpital zakaźny. Mężczyzna opowiedział o przebiegu leczenia. Jak wyglądało? Przeczytaj!

14:26 Dolny Śląsk. Przybywa zakażonych w szpitalach i na kwarantannie!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. 3 zakażone osoby przebywają w szpitalu we Wrocławiu, a pozostałe zostały poddane izolacji domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wzrosła do 157.

14:25 Pomorze. Kolejne przypadki zakażenia

W czwartkowy poranek (26 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech kolejnych pacjentach z Pomorza, u których wykryto koronawirusa. W całym województwie potwierdzono już 25 przypadków zachorowania.

14:22 Podkarpacie. Liczba zakażonych znów w górę!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. W sumie w naszym regionie stwierdzono już 45 zakażeń na COVID-19. Szczegóły TUTAJ!

14:17 Koronawirus w Wielkopolsce. Liczba ZAKAŻONYCH w regionie stale rośnie! Cztery nowe przypadki!

W Polsce rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych zachorowaniach. Wśród pacjentów są także osoby pochodzące z województwa wielkopolskiego. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce? SPRAWDŹ!

14:10 Cztery nowe przypadki na Śląsku! Rośnie liczba zakażonych koronawirusem

W czwartek koło godz. 14.00 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażonych osób w Polsce. Wśród 35 nowych przypadków jest czterech pacjentów ze Śląska. Liczba zakażonych przekroczyła już 1100 pacjentów.

14:05 Ponad 1100 zakażonych! Ministerstwo podało nowe dane

- Mamy 35 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

14:00 Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne przypadki zakażenia. Ponad 1100 pacjentów!

14:02 Koronawirus: Wielka fabryka w Olsztynie wstrzymała produkcje!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, władze firmy Michelin zdecydowały się wstrzymać produkcję od 26 marca. Michelin to jedna z największych firm na terenie Olsztyna.

14:00 Koronawirus ZAMYKA szpitale w Łódzkiem! LEKARZ, PRACOWNICY i PACJENT ZAKAŻENI!

Oddział neurologiczny Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi został odizolowany i wprowadzono na nim reżim sanitarny z powodu pacjenta z koronawirusem. W Opocznie zawieszono oddział wewnętrzny szpitala z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z lekarzy. Reżimem sanitarnym objęto też trzy oddziały szpitala wojewódzkiego w Skierniewicach. Szczegóły!

13:55 Tarnowscy policjanci kontrolują miejskie autobusy

Tym razem nie chodzi o kontrolę biletów, sprawa jest znacznie poważniejsza. Tarnowscy policjanci kontrolują, czy w miejskich autobusach są przestrzegane zalecenia sanitarne. W związku z epidemią koronawirusa ograniczono liczbę osób, która może się poruszać wewnątrz jednego pojazdu. Zobaczcie, jak to wygląda >>> TUTAJ!

13:51 Co warto obejrzeć podczas kwarantanny? TOP 10 kulinarnych podróży bez wychodzenia z domu

Specjalnie na ten trudny czas przygotowaliśmy zestaw filmów i programów, które zainspirują do odkrywania świata poprzez smak. Na razie bez wychodzenia z domu. Przeczytajcie koniecznie >>> TUTAJ!

13:48 Koronawirus. ZAMKNIĘTA STREFA pod szpitalem w Poznaniu! Na miejscu policja i wojsko! 

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce i na świecie. W Wielkopolsce na pierwszym froncie do walki z wirusem przeznaczony jest Szpital Miejskim im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Lada moment placówka stanie się zamkniętą twierdzą i będą jej pilnować policjanci oraz żołnierze! Trwa przygotowanie terenu. Zobacz poniższe zdjęcia!

13:40 Posiedzenie Sejmu. Czegoś takiego jeszcze nie było!

O godz. 14.00 rozpocznie się wyjątkowe posiedzenie Sejmu. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna na sali plenarnej będzie 41 posłów, podzielonych proporcjonalnie na kluby i koła. Pozostali zostaną podzieleni na 11 sal po maksymalnie 50 osób.

13:34 Umówili się na PIWO w aucie! Chcieli OSZUKAĆ obowiązujące zakazy w związku z koronawirusem!

Czterech mężczyzn z powiatu ostrzeszowskiego chciało obejść wprowadzone obostrzenia. Mieli ochotę na wspólne piwo i umówili się w samochodzie. Nie był to genialny pomysł, bo szybko sprawą zajęli się policjanci, którzy ukarali imprezowiczów mandatami.

13.25 Koronawirus Podkarpacie. Dwie osoby ze szpitala w Łańcucie wyzdrowiały!

Nareszcie dobra wiadomość! Jak poinformowała nas rzecznika wojewody podkarpackiego, Małgorzata Waksmundzka-Szarek dwie osoby ze szpitala w Łańcucie, które były zakażone koronawirusem wyzdrowiały! Szczegóły TUTAJ!

13.20 Koronawirus . Poszukiwane komputery do nauki zdalnej dla szczecińskich uczniów!

Niecodzienna sytuacja wymaga niecodziennych rozwiązań. Taką sytuacją jest bez wątpienia panująca epidemia koronawirusa i konieczność nauki w domu. Nie wszyscy jednak mają ku temu warunki. Dlatego jeżeli masz sprzęt komputerowy, z którego obecnie nie korzystasz, możesz pomóc szczecińskim uczniom w realizacji nauki zdalnej. Zobacz, jak możesz wesprzeć uczniów.

13:17 Mapa koronawirusa w Polsce. Podział na województwa

Jak wygląda obecnie sytuacja w naszym kraju? Sprawdź mapę, która znajduje się TUTAJ!

13:13 Koronawirus w Łódzkiem. LISTA ZAKAŻONYCH koronawirusem z podziałem na powiaty

W Łódzkiem na koronawirusa chorują już 144 osoby. Na kwarantannie jest ponad pięć i pół tysiąca. TUTAJ prezentujemy listę zakażonych z podziałem na powiaty.

13:10 Koronawirus. Toruń ze wsparciem dla przedsiębiorców. Sprawdź jakie masz możliwości

Koronawirus w Polsce - problem przede wszystkim związany z zagrożeniem medycznym, ale również spory kłopot dla przedsiębiorców, którzy niekiedy nie mogą się doliczyć strat, jakie ponoszą ich spółki. Toruń robi wszystko, aby wspomóc właścicieli lokalnych firm. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało specjalny poradnik, które może się okazać przydatny. Przekazujemy go w tekście.

13:09 Czterolatek jednak nie ma koronawirusa! Koniec kwarantanny w szpitalu?

Dobre wieści! Trzecie badanie w kierunku koronawirusa u 4-latka, który kilka dni temu trafił do zielonogórskiego szpitala dało wynik ujemny. Chłopiec został przebadany po tym, jak wyszło na jaw, że jego babcia zataiła, że dziecko miało kontakt z osobą, która przyjechała z zagranicy.

12:59 Kobieta z podejrzeniem koronawirusa uciekła ze szpitala we Wrocławiu!

Kobieta z podejrzeniem koronawirusa uciekła z izby przyjęć szpitala we Wrocławiu. Nieodpowiedzialna 69-latka wróciła do domu taksówką. Policjanci znaleźli ją pijaną w mieszkaniu. Taksówkarz, który wiózł kobietę, musi zgłosić się do szpitala. Więcej informacji TUTAJ!

12:56 Koronawirus w Polsce. Szpital w Przysusze nie przyjął chorych pacjentów z Józefowa

W związku z pozytywnymi wynikami na obecność koronawirusa u 10 osób z pierwszego oddziału wewnętrznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w środę, 25 marca, ewakuowano pacjentów. Lecznica zadecydowała o przeniesieniu osób z dodatnimi wynikami do szpitali zakaźnych wyznaczonych przez wojewodę mazowieckiego.

12:48 I Komunia Święta Podkarpacie. Arcybiskup przemyski ODWOŁUJE uroczystości

W związku z pandemią koronawirusa rodzice, dzieci, ale też całą branża związana z organizowaniem uroczystości, jak np. właściciele lokali zadają sobie pytanie, czy Komunia Św. w tym roku odbędzie się normalnie. Już wiadomo, że w archidiecezji przemyskiej tak się nie stanie. Komunikat między innymi w tej sprawie wydał arcybiskup Adam Szal.

12:41 Koronawirus: Olsztyn zabezpiecza pracowników instytucji miejskich. Dostaną maseczki, rękawice i środki dezynfekujące

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uruchomił w minionym tygodniu ok. 700 tys. złotych na materiały zabezpieczające pracowników miejskich instytucji, którzy mogą mieć w pracy styczność z koronawirusem. Część zamówienia już dotarła do stolicy Warmii i Mazur.

12:36 Koronawirus. Ksiądz przeleciał nad Przasnyszem z relikwiami!

Na pomysł nietypowego lotu wpadła Fundacja „SCALAM – Prostujemy Drogi Życia”. W minionym tygodniu proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czernicach Borowych przeleciał nad Przasnyszem z relikwiami św. Stanisława Kostki i figurką Matki Bożej z Medjugorie. W czasie podróży duchowny udzielił też błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Przeczytaj koniecznie TUTAJ!

12:30 Jak podróżować w czasie epidemii? [FLIXBUS, BLABLACAR]

Nowe zasady paraliżują wiele firm, inne zmuszają do dostosowania się do nowego rynku. Firmy przewozowe wystosowały specjalne oświadczenie, dot. przemieszczania się i korzystania z ich usług podczas epidemii. W miarę możliwości, wszyscy powinni poddać się społecznej kwarantannie, nie zawsze jest to jednak możliwe. Jak podróżować Flixbusem i BlaBlaCarem? Przeczytaj TUTAJ!

12:29 Wojewoda Wielkopolski uderza pięścią w stół! Prezydent Poznania zareaguje na apel?

Przepychanka na linii wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk - prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Ten pierwszy skierował oficjalne pismo do prezydenta miasta w sprawie komunikacji miejskiej i poboru opłat w strefie parkingowej. Jak zareaguje Jacek Jaśkowiak? Przeczytaj koniecznie!

12:26 Koronawirus w Szczecinie. Komunie Święte pod znakiem zapytania

Epidemia koronawirusa sprawiła, że obecnie większość z nas boryka się z licznymi utrudnieniami i ograniczeniami. Dotyczą one także kwestii związanych z wiarą. Zbliża się czas, w którym dzieci przystępują do Pierwszych Komunii Świętych. Wiele jednak wskazuje, że w tym roku ten sakrament może się nie odbyć. Więcej szczegółów TUTAJ!

12:24 71-latek, który zmarł we Wrocławiu, nie był zarażony koronawirusem! Ministerstwo podało przyczynę śmierci!

W środę Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz Ministerstwo Zdrowia poinformowały, że w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarło dwóch pacjentów zarażonych koronawirusem. Jak się jednak okazało, starszy z mężczyzn, który trafił do szpitala kilka godzin wcześniej, nie miał groźnego wirusa z Chin.

12:15 Koronawirus SIEJE SPUSTOSZENIE w Łódzkiem. Tak ŹLE nie było.

W województwie łódzkim jest najwięcej zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w stosunku do liczby mieszkańców. Z czego to wynika? Tłumaczymy.

12:10 Szokująca sprawa z Podkarpacia! "Potraktowali mnie jak trędowatego"

Młody mężczyzna ze Studziana (woj. podkarpackie) został potraktowany bez empatii i żadnego zrozumienia, gdy robił zakupy dla swojej rodziny przebywającej w kwarantannie. Kasjerki groziły wezwaniem policji, a cała sytuacja rozniosła się echem. Więcej informacji na temat tego zdarzenia - TUTAJ!

12:03 Ważna informacja z Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o zmarłego pacjenta

Ministerstwo Zdrowia zdementowało informację, jakoby przyczyną śmierci 71-letniego mężczyzny z Wrocławia był koronawirus.

11:56 Koronawirus. Brzescy policjanci w kościele na Gorzkich Żalach!

W minioną niedzielę (22 marca) brzescy policjanci skontrolowali, czy w kościele podczas nabożeństwa Gorzkich Żali nie przebywa zbyt wielu wiernych. Takie zgłoszenie otrzymali od zaniepokojonego mieszkańca, który w telewizji oglądał relację z tej liturgii. Cala sprawa ma zaskakujący finał! Przeczytaj koniecznie!

11:50 Koronawirus. Bydgoski pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Czym jest? 

W związku z epidemią koronawirusa, prezydent Rafał Bruski przedstawił 2 marca bydgoski pakiet pomocy dla przedsiębiorców. Pakiet pomocowy ma na celu ograniczenie skutków sytuacji kryzysowej w jakiej znaleźli się bydgoscy przedsiębiorcy. Na czym polega? Sprawdźcie.

11:45 Koronawirus we Wrocławiu. W szpitalu przy ul. Koszarowej zmarła kobieta

W czwartek nad ranem w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarła starsza kobieta. Kobieta trafiła do szpitala niedługo wcześniej i nie wiadomo jeszcze, czy była nosicielką koronawirusa. Lekarze czekają na wyniki testów.

11:40 Tak bada się koronawirusa. Raport z pierwszej linii frontu

Na pierwszej linii walki z zabójczą pandemią są lekarze, naukowcy i wszystkie służby medyczne. Sprawdziliśmy, jak wyglądają badania pod kątem koronawirusa. W Poznaniu zajmują się nimi m.in. naukowcy z Polskiej Akademii Nauk. Tak bada się koronawirusa.

11:30 Koronawirus na Śląsku. Wybory zostały przesunięte!

Z powodu zakażenia koronawirusem przesunięto wybory uzupełniające do Rady Gminy Wielowieś w okręgu wyborczym nr 11. Decyzję podjął wojewoda śląski w oparciu o wprowadzony przez Ministra Zdrowia zakaz przemieszczania się na terenie kraju. Na jaki termin je przesunięto? Sprawdź!

11:22 Pijany piłkarz UCIEKŁ z kwarantanny i ukradł pojazd. Jeździł nim PÓŁNAGI kolega

W czasie pandemii koronawirusa zalecane jest pozostawanie w domach, a osoby, które łamią zakaz pozostawania w kwarantannie są surowo karane. Bardzo boleśnie przekona się o tym jeden z piłkarzy, który razem z kolegą uciekł z kwarantanny i ukradł pojazd. Sprawa zakończyłaby się zapewne na poważnych upomnieniach, gdyby nie fakt, że... był pijany! O kogo chodzi? Sprawdź!

11:15 Koronawirus we Wrocławiu. Policjanci z komisariatu wodnego apelują o pozostanie w domach

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa policjanci na terenie całego Dolnego Śląska apelują do mieszkańców o pozostanie w domu. Oprócz sprzętu nagłaśniającego wykorzystywanego w radiowozach, do akcji wkroczyła łódź policyjna z policjantkami z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zobacz, jak wygląda sytuacja we Wrocławiu >>> TUTAJ.

11:08 Koronawirus. Policja WYJECHAŁA na ulice wielkopolskich miast.

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Na ulicach wielkopolskich miast jest coraz więcej policji. Od środy obowiązuje w Polsce zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. O obostrzeniach przypominają nie tylko politycy i media, ale także policja. Zobaczcie sami w jaki sposób robią to mundurowi!

10:58 WAŻNY komunikat inspektora sanitarnego! Jechałeś tym autobusem? Możesz być zakażony koronawirusem!

Osoby, które 19 marca podróżowały autobusem firmy FlixBus relacji Warszawa-Zakopane mogą być zakażone koronawirusem! U jednego z pasażerów tego kursu potwierdzono obecność SARS-CoV-2. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi o niezwłoczny kontakt wszystkich ludzi, którzy mieli kontakt z zainfekowanym.

10:46 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Pierwsza osoba wyleczona! 

Koronawirus w woj. warmińsko-mazurskim. Świetne wiadomości z naszego regionu! Do zdrowia wraca pierwsza osoba z Warmii i Mazur zakażona koronawirusem. Taką informację przekazał w czwartek (26 marca) rzecznik wojewody. Kim była? Przeczytaj TUTAJ!

10:42 Małżeństwo wychodzi ze szpitala w Raciborzu! 66-latek i jego żona mieli koronawirusa

Radosna informacja z Raciborza. Jak podaje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek dwie osoby opuściły szpital. To małżeństwo. Para z Rybika była zakażona koronawirusem. Więcej na ten temat >>> TUTAJ.

10:40 Hajnówka. Biskup Paweł zaapelował do prawosławnych: proszę o pozostanie w domach

W związku z epidemią koronawirusa, biskup hajnowski Paweł zwrócił się do prawosławnych z apelem, aby zostali w domach i w dniach, kiedy należy być w świątyni na nabożeństwie, modlić się w domu i czytać Pismo Święto. Nabożeństwa z Soboru Świętej Trójcy w Hajnówce mają być transmitowane w internecie. Szczegółowe informacje - TUTAJ.

10:35 Koronawirus ATAKUJE kobiety! Kolejne zakażenia w Krakowie!

Wojewoda małopolski poinformował o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa. Wszystkie dotyczą kobiet mieszkających w Krakowie, które trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego. Jak wygląda sytuacja w Małopolsce? SPRAWDŹ TUTAJ.

10:34 Teatr Polski w Bydgoszczy dołącza do akcji „Bydgoszcz szyje maski dla medyków”

Zamiast kostiumów teatralnych, będą szyć maski ochronne - Teatr Polski w Bydgoszczy dołącza do akcji „Bydgoszcz szyje maski dla medyków”. Wszystko po to, by wspomóc tych, którzy pracują, niekiedy dzień i noc, dla naszego zdrowia i życia. Więcej TUTAJ.

10:24 Koronawirus w Polsce. Szpital w Przysusze nie przyjął chory pacjentów z Józefowa.

W związku z pozytywnymi wynikami na obecność koronawirusa u 10 osób z pierwszego oddziału wewnętrznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w środę, 25 marca, ewakuowano pacjentów. Lecznica zadecydowała o przeniesieniu osób z dodatnimi wynikami do szpitali zakaźnych wyznaczonych przez wojewodę mazowieckiego. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW.

10:17 Koronawirus. Kolejne przypadki COVID-19 na Śląsku! 

Koronawirus na Śląsku. Już ponad 100 przypadków zakażenia wirusem z Chin odnotowano w woj. śląskim. W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o sześciu kolejnych przypadkach. Jak obecnie wygląda sytuacja w Śląskiem? Sprawdź!

10:10 Wypadek w Oleśnie. Jeden z kierowców wrócił z zagranicy, dlaczego nie był w kwarantannie?

Mężczyzna, który niedawno wrócił z Niemiec uczestniczył w zderzeniu dwóch samochodów w Oleśnie. Ze względu na możliwość zakażenia koronawirusem na miejscu zjawili się funkcjonariusze w białych kombinezonach ochronnych. Poniżej zdjęcia.

10:00 Koronawirus w Świętokrzyskiem. Zakażona pielęgniarka. Jak się czuje?

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie woj. świętokrzyskiego. Tym razem infekcję potwierdzono u mieszkanki powiatu skarżyskiego. Zakażona pacjentka to pielęgniarka. Szczegóły.

9:47 Koronawirus w warmińsko-mazurskim. 3 NOWE PRZYPADKI w regionie, kim są pacjenci?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (26 marca) rano o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. Szczegóły - TUTAJ!

9:45 Kolejny przypadek koronawirusa na Podkarpaciu. Już 44 zakażonych COVID-19!

Koronawirus Podkarpacie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Niestety, również na Podkarpaciu potwierdzono kolejne zakażenie COVID-19.

9:44 Kolejne 9 przypadków zakażenia koronawirusem na Lubelszczyźnie!

Koronawirus Lubelskie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, na Lubelszczyźnie potwierdzono aż 9 osób zakażonych COVID-19. W sumie już u 69 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem.

9:42 Koronawirus. Nowy przypadek w Zachodniopomorskiem. Jest pierwsza ofiara śmiertelna

W województwie zachodniopomorskim potwierdzono kolejny przypadek zarażenia koronawirusem. Niestety jest też pierwsza ofiara śmiertelna w naszym regionie. Szczegóły TUTAJ!

9:39 Nie żyje pacjent z Kalisza. Ministerstwo podało przyczynę

Tragiczne wiadomości ze szpitala w Kaliszu. Zmarł tam pacjent, który zakażony był koronawirusem. Miał on choroby współistniejące i okazuje się, że bezpośrednią przyczyną jego zgonu nie było COVID-19. Więcej - TUTAJ!

9:37 Koronawirus w Wielkopolsce. Trzy nowe przypadki w regionie! 

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach. Wśród nich są także osoby z województwa wielkopolskiego.

9:35 Koronawirus Bydgoszcz. Są kolejni chorzy! To już 31 osób, w tym czworo dzieci

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W województwie kujawsko-pomorskim chorych jest już 31 osób. Wśród nich są dzieci Szczegóły - TUTAJ.

9:25 Ministerstwo Zdrowia: Nie żyje pacjent z Koszalina, mamy 34 nowe zakażenia!

- Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące - podaje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. - Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 - dodają przedstawiciele ministerstwa.

9:18 ZAMKNIĘTO szpital w Kaliszu! Na chirurgii miał umrzeć pacjent zakażony koronawirusem!

Dramatyczne informacje docierają również z Kalisza. Jak podaje TVN 24 w związku ze śmiercią pacjenta zamknięto tamtejszy szpital. Osoby, które znajdują się wewnątrz, nie mogą wyjść z placówki. Więcej >>> ZAMKNIĘTO szpital w Kaliszu! Na chirurgii miał umrzeć pacjent zakażony koronawirusem!

9:10 Koszalin: Zmarł mężczyzna zarażony koronawirusem

Nie żyje mężczyzna zarażony koronawirusem, który od kilku dni przebywał w szpitalu w Koszalinie. To pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Zachodniopomorskiem. Kim był pacjent. Więcej szczegółów w naszym materiale.

8:59 WAŻNA decyzja! Wybory odbędą się w innym terminie! 

Wojewoda małopolski poinformował, że w planowanym terminie nie odbędą się wybory uzupełniające w gminie Niedźwiedź. To oczywiście efekt panującej epidemii koronawirusa. Kiedy odbędzie się elekcja? Sprawdź TUTAJ!

8:54 Koronawirus w Ciechanowie. Drugi potwierdzony przypadek zakażenia!

W Ciechanowie są już dwa potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Chorobę stwierdzono najpierw u 35-letniego mieszkańca okolic Mławy, natomiast tym razem o chodzi o kobietę z powiatu ciechanowskiego. W jakim jest stanie? Przeczytaj TUTAJ.

8.50 Koronawirus we Wrocławiu. Bezpłatna pomoc psychologiczna dla wrocławian

Osoby, które w czasie epidemii koronawirusa nie radzą siebie z lękiem, samotnością i izolacją mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Władze Wrocławia uruchomiły specjalne linie telefoniczne, pod którymi przez całą dobę dyżurują doświadczeni psychologowie. Dodatkowe linie telefoniczne uruchomiono też dla wrocławskich seniorów. Więcej na ten temat TUTAJ.

8.48 Koronawirus: Ćwierć miliona maseczek dla mieszkańców Olsztyna! Kiedy?

W związku z epidemią koronawirusa, wszyscy mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mogli otrzymać darmowe maseczki wielorazowego użytku. Do stolicy Warmii i Mazur blisko 250 tys. sztuk maseczek ma dotrzeć na początku kwietnia. Więcej w naszym materiale.

8.45 Koronawirus. Podróżowałeś 19 marca autobusem FlixbBus? Sanepid poszukuje pasażerów 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poszukuje pasażerów, którzy podróżowali autobusem relacji Warszawa-Zakopane w czwartek, 19 marca. U jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19. Więcej TUTAJ.

8.40 Koronawirus. Twierdza Podlasie nadal się trzyma

Podlasie - to tutaj stwierdzono najmniej zachorowań na koronawirusa w Polsce. Co ciekawe, w liczącym 300 tys. mieszkańców Białymstoku oficjalnie nie stwierdzono jeszcze tej choroby. Jak wygląda sytuacja w tym regonie Polski? Sprawdź TUTAJ!

8:27 Płock. Zakażony koronawirusem pacjent opuścił szpital! 

21-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, który trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku w piątek, opuścił szpital. Mężczyzna przebywał w izolatce na Oddziale Zakaźnym, a w poniedziałek okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Więcej na ten temat TUTAJ.

8:25 Koronawirus. ZAMKNIĘTO Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu! Dlaczego?

Dramatyczna sytuacja w Kaliszu. Zamknięto tam Wojewódzki Szpital Zespolony. Decyzja ta jest związana z koronawirusem. Więcej informacji na ten temat w naszym materiale.

8:22 Niesamowity gest byłego reprezentanta. Cezary Kucharski wspiera walkę z KORONAWIRUSEM 

Koronawirus dotknął niemal cały świat. Niestety, rozprzestrzeniająca się zaraza nie wybiera, a nosicielem, nawet bez objawów, może być każdy z nas. Z tego powodu sytuacja w szpitalach jest dramatyczna. W wielu z nich brauje maseczek czy kombinezonów, stąd liczne akcje wsparcia, także finansowego, ze strony osób kojarzonych z pierwszych stron gazet. Dołączył do nich także były reprezentant Polski, Cezary Kucharski.

8:14 Dramat bydgoskich dzieci. Są zdane SAME na SIEBIE!

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce wprowadzane są kolejne obostrzenia. Także na terenie niektórych szpitali wprowadzany jest zakaz przebywania rodziców z chorymi dziećmi. O dramatycznym położeniu dzieci z Bydgoszczy piszemy TUTAJ.

8:05 Koronawirus. Nowe zasady korzystania ze Szczecińskiego Roweru Miejskiego

Mimo panującej epidemii koronawirusa, w Szczecinie wciąż można korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, by uniknąć ewentualnego zarażenia. Więcej na ten temat TUTAJ.

7:55 Koronawirus. Szokujący sondaż. To dlatego PiS chce wyborów prezydenckich 2020 w maju?!

W tej chwili de facto nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy wybory prezydenckie 2020 odbędą się w pierwotnie ustalonym terminie. Szalejący także w Polsce koronawirus powoduje wprowadzenie różnych uciążliwych ograniczeń. Politycy PiS jednak ciągle twierdzą, że wybory prezydenckie 2020 odbędą się 10 maja. Dlaczego tak im na tym zależy? Odpowiedzi można odszukać, analizując sondaże >>> TUTAJ.

7:46 Koronawirus w Wielkopolsce. Blisko SZEŚĆ TYSIĘCY osób w izolacji lub na kwarantannie!

Pandemia koronawirusa szaleje w Polsce i na świecie. Ciągle przybywa osób zakażonych. Coraz więcej Polaków jest też wysyłanych na kwarantanne. Jak wyglądają obecnie statystyki w województwie wielkopolskim? W którym powiecie jest najwięcej zakażonych? Zobaczcie! >>> TUTAJ

7:37 Dramat małych pacjentów. Rodzice nie mogą ich odwiedzać!

Szpitale wprowadzają nowe zalecenia w związku z koronawirusem. Na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy pojawił się komunikat dotyczący wstrzymania wszelkich wizyt w placówce. Jak podaje Gazeta.pl Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaapelowała do ministra zdrowia, aby zajął się sprawą, bowiem wielu małych pacjentów przechodzi traumę bez opieki.

7:30 Koronawirus na Warmii i Mazurach. W środę wzrosła liczba zakażonych!

Według najnowszych danych sporządzonych przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, zakażonych koronawirusem jest 33 pacjentów z regionu. Jak obecnie wygląda sytuacja w tym regionie kraju. Sprawdź >>> Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Najnowsze informacje, aktualne dane [RAPORT]

7:24 Finlandia. Izolacja z powodu koronawirusa. Prawie 2 mln osób odciętych od reszty kraju

- Uusimaa, najbardziej zaludniony region Finlandii, gdzie jest najwięcej zarażonych koronawirusem, w tym stolica Helsinki oraz bezpośrednio sąsiadujące miasta Espoo i Vantaa, muszą jak najszybciej zostać odcięte od reszty kraju - ogłosiła w środę wieczorem premier Sanna Marin. Jak podaje Polska Agencja Prasowa na specjalnej konferencji prasowej rządu, stosowny projekt w sprawie ograniczenia prawa mieszkańców Uusimaa do przemieszczania się został przesłany do parlamentu. Celem rządu jest izolacja obszaru od 27 marca na okres kolejnych trzech tygodni. Obecnie w kraju obowiązuje stan wyjątkowy, przewidziany na okres do 13 kwietnia. Po wejściu w życie nowych ograniczeń, mieszkańcy Uusimaa mają pozostać na obszarze tego regionu. Zakaz wjazdu będzie dotyczyć mieszkańców innych części kraju (wyjątkiem jest np. podróż do pracy)

7:19 Zakaz wychodzenia z domu.

Przypomnijmy, że od wczoraj (25 marca) z domu można wychodzić tylko w określonych sytuacjach. Rząd wprowadził ograniczenie w przemieszczaniu się, aby w ten sposób zmniejszyć ilość zakażeń w Polsce. Co warto wiedzieć o nowym rozporządzeniu? Kiedy możemy wyjść z domu? Jakie kary przewidziano za złamanie tej zasady? Czytaj >>> Koronawirus. Co z wychodzeniem z domu. Jakie KARY? Gdzie zgłosić?

7:14 Dramatyczna sytuacja w Niemczech. Drastyczny wzrost liczby zgonów

Najnowszy bilans zakażenia koronawirusem w Niemczech. Liczba ofiar wzrosła do 209. Liczba zakażonych przekroczyła 37 tysięcy.

7:05 Rośnie liczba ofiar koronawirusa w Polsce

Z każdym dniem rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. 25 marca ich liczba przekroczyła już tysiąc i wynosi obecnie 1051 zakażonych. Niestety, również lista ofiar koronawirusa się wydłuża. Mamy czternaście zgonów z powodu COVID-19 - choroby, wywołanej przez koronawirusa w Polsce.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Do środy, 25 marca w całej Polsce potwierdzono ponad 1000 przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. 14 osób zmarło.

Informacje na ten temat możecie znaleźć w naszej wcześniejszej relacji na żywo: 14 osób NIE ŻYJE. Ponad 1000 zakażeń. Koronawirus w Polsce [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO].

SUPER RAPORT - odc. 4

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje o epidemii!

Zakupy bez wychodzenia z domu i w niższych cenach! Szukaj okazji na stronie Lidl kod rabatowy.

Redakcja
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE