Koronawirus w Kaliszu. Nie żyje zakażony 75-latek! Znamy przyczynę jego śmierci!

2020-03-26 9:38 BM
Zamknięte oddziały, pracownicy na kwarantannie. W szpitalu przy al. Kraśnickiej dwie osby miały koronawirusa [AUDIO]
Autor: pixabay/corgaasbeek

Tragiczne wiadomości ze szpitala w Kaliszu. Zmarł tam pacjent, który zakażony był koronawirusem. Miał on choroby współistniejące i okazuje się, że bezpośrednią przyczyną jego zgonu nie było COVID-19.

W czwartek rano otrzymaliśmy informację, że Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został całkowicie zamknięty. Powodem okazała się śmierć pacjenta, który był zakażony koronawirusem.

- Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny - przekazało biuro prasowe wojewody wielkopolskiego.

Okazuje się, że 75-latek, który zmarł w szpitalu miał takze inne choroby i nie jest włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Czytaj też: Jak się nie dać wirusowi? Zalecenia immunologów

- Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19 - dodaje biuro prasowe wojewody.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 62 przypadki zakażenia koronawirusem. Niestety, dwie osoby zmarły. Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych w całym kraju. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

SUPER RAPORT - odc. 4