ZAMKNIĘTO szpital w Kaliszu! Na chirurgii miał umrzeć pacjent zakażony koronawirusem! [AKTUALIZACJA]

2020-03-26 8:34 BM
Szpital Kalisz
Autor: fot. Mirosława Zybura

Dramatyczna sytuacja w Kaliszu. Zamknięto tam Wojewódzki Szpital Zespolony. Na miejscu jest policja i zebrał się sztab kryzysowy. Powodem jest koronawirus. TVN 24 informuje, że na oddziale chirurgicznym zmarł pacjent, u którego potwierdzono obecność koronawirusa!

Niepokojące doniesienia z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. W czwartkowy poranek budynek został zabezpieczony biało-czerwoną taśmą. Na miejscu jest policja i zebrał się sztab kryzysowy.

Udało nam się dowiedzieć, że decyzję o zamknięciu szpitala podjęli sanepid oraz wojewoda wielkopolski. TVN 24 informuje, że na oddziale chirurgicznym zmarł pacjent, u którego potwierdzono obecność koronawirusa. Te doniesienia potwierdzają lokalne portale faktykaliskie.pl oraz kalisz.naszemiasto.pl.

Wszyscy pracownicy szpitala przy ul. Poznańskiej mają zakaz opuszczania budynku. W najbliższym czasie powinniśmy otrzymać oficjalny komunikat szpitala.

Czytaj też: Jak możesz zarazić się wirusem

W środę rano informowaliśmy o zamknięciu Oddziału Chorób Wewnętrznych i poddaniu pacjentów oraz personelu kwarantannie. Mężczyzna przebywał w szpitalu 3 dni, a zarażenie koronawirusem potwierdzono dopiero 25 marca.

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.