Jest NADZIEJA: Do Warszawy dotarł sprzęt ochrony osobistej! Trafi do szpitali [GALERIA]

2020-03-26 18:28 PIK
Przyjechał sprzęt dla Warszawy!
Autor: facebook by Rafał Trzaskowski Przyjechał sprzęt dla Warszawy!

Do Warszawy dotarła już część zamówionego i tak potrzebnego sprzętu ochrony osobistej: maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji. Jutro powinny trafić do szpitali.

Do Warszawy dociera zamówiony sprzęt do ochrony osobistej: maseczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji. Łącznie ok. 90 tys. szt. sprzętu - połowa zamówienia. Do stołecznych szpitali powinny trafić już jutro.

Lekarze, pielęgniarki, personel szpitalny – to oni są na pierwszym froncie walki z #koronawirus. Zapewnienie im bezpieczeństwa to dziś priorytet – to ich zdrowie i bezpieczeństwo są podstawowym warunkiem bezpieczeństwa nas wszystkich. Personel lekarski musi mieć pewność, że jest dobrze chroniony w zetknięciu z chorymi - pisze na FB prezydent Warszawy i pokazuje to, co już dotarło.

Środki na zakup sprzętu pochodzą z rezerwy kryzysowej – zdecydowałem o przekazaniu z niej na ten cel 12 mln zł. Część z tej kwoty zostanie też przeznaczona na sytuacje nieprzewidywalne, związane z rosnącym zagrożeniem epidemicznym i ochroną najbardziej narażonych na zachorowanie grup mieszkańców - pisze dalej Rafał Trzaskowski.

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.