Umówili się na PIWO w aucie! Chcieli OSZUKAĆ obowiązujące zakazy w związku z koronawirusem!

2020-03-26 13:09 BM
Umówili się na piwo w samochodzie! Tak chcieli OSZUKAĆ obowiązujące zakazy w związku z koronawirusem!
Autor: Wielkopolska Policja

Czterech mężczyzn z powiatu ostrzeszowskiego chciało obejść wprowadzone obostrzenia. Mieli ochotę na wspólne piwo i umówili się w samochodzie. Nie był to genialny pomysł, bo szybko sprawą zajęli się policjanci, którzy ukarali imprezowiczów mandatami.

Od środy (25 marca) mamy w Polsce zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin, ale znajomych jak najbardziej. Nie mogli się z tym pogodzić czterej mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego.

W środę około godz. 20:00 dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Palaty stoi pojazd, w którym urządzono imprezę alkoholową.

- Patrol podejmujący interwencję potwierdził, że w unieruchomionym pojeździe znajduje się czterech mężczyzn. Panowie spotkali się tam wyłącznie w celach towarzyskich. Funkcjonariusze nie widzieli podstaw do ulgowego potraktowania mężczyzn. Ich nieodpowiedzialna imprezka nie tylko łamie wprowadzone zaostrzenia przepisów, ale też podnosi ryzyko epidemiologiczne. Cała czwórka została ukarana mandatami w wysokości 100 złotych każdy - relacjonują funkcjonariusze.

Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa wprowadzono całkowity zakaz gromadzenia się osób – nie licząc członków najbliższej rodziny. Wszystkie przypadki łamania prawa będą karane.

SUPER RAPORT - odc. 4