Złotów: To mogą być najdroższe zakupy w ich życiu! Zamiast być na kwarantannie pojechali do sklepu!

2020-03-27 11:54 EIP
To mogą być najdroższe zakupy w ich życiu! Zamiast być na kwarantannie pojechali do sklepu!
Autor: KPP Złotów

Odpowiedzialność - to jedno z kluczowych zagadnień podczas pandemii koronawirusa. Niestety, zabrakło jej pewnej rodzinie ze Złotowa. Miała ona być w domowej kwarantannie, ale policjanci nikogo nie zastali w ich miejscu zamieszkania. Małżeństwo pojechało do sklepu na duże zakupy.

Kwarantanna to ostatnio słowo odmieniane przez wszystkie przypadki. Niestety, coraz częściej słyszymy o łamaniu jej zasad. Tak też było w Złotowie (woj. wielkopolskie). Policjanci odwiedzili rodzinę, która powinna przebywać w domu. Okazało się, że nikogo nie ma, a kobieta i mężczyzna udali się do sklepu na zakupy!

To karygodne zachowanie w obecnych czasach. Narazili nie tylko siebie, ale także innych na potencjalne zakażenie koronawirusem. Za swoje zachowanie będą musieli odpowiedzieć.

Czytaj też: Jak się nie dać wirusowi? Zalecenia immunologów

- Aktualnie prowadzimy postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW dotyczące wystąpienia przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych. W takim przypadku osoby mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 500 zł. Niezależnie od tego, policjanci przekazują informacje o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest władny w prowadzonym przez siebie postępowaniu nałożyć na winnych grzywnę w wysokości do 30 000 złotych - przekazali policjanci ze Złotowa.

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

Książę Karol zarażony koronawirusem. Co z rodziną królewską? [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.