Młoda osoba z Gdańska zakażona koronawirusem. Nowe dane ministerstwa

2020-03-26 21:10 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: PJ, archiwum se.pl

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem! W komunikacie wydanym w czwartek w godzinach wieczornych czytamy o 58 nowych przypadkach i dwóch ofiarach śmiertelnych. Wśród zdiagnozowanych jest jedna osoba z województwa pomorskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 w Polsce wzrosła do 1221, a 16 osób zmarło.

Aktualizacja (27 marca - godz. 9:00): Koronawirus. NOWE PRZYPADKI w Pomorskiem. Pękła kolejna granica [CZYTAJ WIĘCEJ].

- Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Koronawirus w Pomorskiem. Już 28 przypadków! Kim jest kolejny chory?

Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzany pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych dotyczy osoby w młodym wieku z Gdańska, która jest w stanie dobrym. Pozostali chorzy pochodzą z Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Pszczółek, Tczewa oraz powiatów kartuskiego i kwidzyńskiego. W całym regionie potwierdzono 28 przypadków koronawirusa.

Łącznie w Polsce zdiagnozowano 1221 przypadków, 16 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Książę Karol zarażony koronawirusem. Co z rodziną królewską? [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.