COVID-19 znów atakuje. W Poznaniu ruszył miejski punkt szczepień!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe COVID-19 znów atakuje. W Poznaniu ruszył miejski punkt szczepień!

Koronawirus w Polsce

COVID-19 znów atakuje. W Poznaniu ruszył miejski punkt szczepień!

2022-09-06 10:04

COVID-19 wciąż jest obecny. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczął działalność miejski punkt szczepień przeciw COVID-19. Więcej szczegółów w artykule.

Specjaliści podkreślają, że COVID-19 jest ciągle wśród nas i warto się zaszczepić. W związku z ryzykiem, że jesienią może być zwiększona zachorowalność, postanowiono otworzyć w Poznaniu miejski punkt szczepień przeciw COVID-19 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Działa on od września w Pawilonie 6 - wejście od ulicy Święcickiego. Pierwsza okazja, by się w nim zaszczepić, będzie w środę, 7 września, od godziny 15. Kolejna - tydzień później, 14 września.

Urząd Miasta Poznania podał, że rejestracja na szczepienia ruszyła we wtorek, 6 września, od godziny 7.30. Osoby uprawnione mogą się zapisywać pod numerem telefonu: 61 646 33 44. - Zachęcamy do zaszczepienia się wszystkich, którzy mogą przyjąć kolejną dawkę – podkreślił kierownik Działu Usług Medycznych POSUM Andrzej Śliwiński i dodał, że „szczepionki nadal są naszą najlepszą bronią w walce z koronawirusem”. - Do naszego punktu można przyjść nawet bez rejestracji. Polecam jednak zapisać się wcześniej, dzięki temu można uniknąć kolejek i przyjść od razu na wyznaczoną godzinę. Pomoże nam to również dobrać odpowiednią ilość personelu medycznego, żeby zwiększyć komfort pacjentów – zaznaczył Śliwiński.

CZYTAJ TEŻ: Spór zbiorowy w poznańskim szpitalu! Zabraknie lekarzy?

Agata była w ciąży i miała koronawirusa. Skończyło się tragicznie

Magistrat przypomniał, że obecnie tzw. czwartą dawkę mogą przyjąć wszyscy, którzy mają co najmniej 60 lat oraz osoby, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności. Może to zrobić również personel medyczny, w tym pracownicy aptek oraz studenci kierunków medycznych.

W Poznaniu zaszczepić się można również w innych miejskich placówkach, m.in. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejski im. J. Strusia - w poniedziałki i środy w godz. 15.00-17.00, w piątki w godz. 19.00-20.30, w soboty w godz. 10.00-12.00. Dodatkowo również 18 września w godz. 10.00-12.00. Do szpitala im. J. Strusia na szczepienia można przyjść zarówno po wcześniejszym zarejestrowaniu jak i bez zapisów. Po przybyciu należy zgłosić się do rejestracji - wejście główne do szpitala. W przypadku studentów kierunków medycznych konieczne będzie okazanie legitymacji studenckiej.

Szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone są także w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei (Punkt Szczepień czynny w piątki w godzinach 15.00 do 17.00), oraz w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) - Punkt Szczepień czynny jest tam w czwartki od godz. 15.00 do 18.00.

Sonda
Zaszczepisz się jesienią przeciw COVID-19?