Koronawirus. Raport Ministerstwa Zdrowia

i

Autor: Surprising_Shots/ Pixabay Koronawirus atakuje. Sobotni raport nie pozostawia złudzeń!

Wrócą obostrzenia?

Koronawirus atakuje. Sobotni raport nie pozostawia złudzeń!

2022-07-30 11:01

Koronawirus w Polsce. W ostatnim czasie znacząco rosną liczby związane z pandemią COVID-19. Niestety to stała tendencja od kilkunastu dni. Coraz częściej mówi się, że niedługo mogą wrócić obostrzenia. Ile zakażeń odnotowano w sobotę (30 lipca)? Szczegóły w artykule.

Koronawirus w Polsce jest ciągle obecny. Minionej doby badania potwierdziły 3687 zakażeń koronawirusem, w tym 581 ponownych. Zmarło 14 osób z COVID-19 - poinformowano w sobotę (30 lipca) na stronach rządowych. Wykonano 10 814 testów w kierunku SARS-CoV-2.

CZYTAJ: Adam Niedzielski ostrzega, najgorsze przed nami!

Liczby związane z koronawirusem rosną z każdym dniem. Tydzień temu, czyli 23 lipca, informowano o 3493 zakażeniach koronawirusem, w tym 551 ponownych i o śmierci 12 osób z COVID-19. Z kolei Cztery tygodnie temu, 2 lipca podano, że jest 616 zakażeń koronawirusem, w tym 76 ponownych, a także, że zmarło 6 osób z COVID-19.

Łącznie – jak podano w sobotę – od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 069 016 przypadków. Zmarło 116 570 osób z COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Wrócą obostrzenia?

Adam Niedzielski podczas niedawnej konferencji w Puławach przyznał, że w ostatnich czterech tygodniach można było zaobserwować wzrosty przekraczające 60 proc., a raz nawet i 80 proc. wzrostu zakażeń. Podkreślił, że w poniedziałek 25 lipca została także przekroczona bariera 5 tysięcy zakażeń.

Szef resortu zdrowia stwierdził także, że najbardziej aktualne prognozy mówią o szczycie letniej fali pandemii koronawirusa w drugiej połowie sierpnia, kiedy to będzie około 10 tysięcy zakażeń dziennie. Czy wrócą maseczki i inne obostrzenia? - Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbę hospitalizacji, to będziemy podejmowali decyzje - mówił minister zdrowia.

Sonda
Obawiasz się, czy jesienią znów będzie wzrost zachorowań na koronawirusa?
dr Maciej Jędrzejko: Nienoszenie maseczki to wiocha. Jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom [Super Raport]