Koronawirus w Polsce. Szpital w Przysusze nie przyjął chorych pacjentów z Józefowa. Dlaczego?

2020-03-26 9:55
Koronawirus w Polsce. Szpital w Przysusze nie przyjął chory pacjentów z Józefowa. Dlaczego?
Autor: archiwum portalu ESKA INFO GIGANTYCZNY wzrost liczby zakażonych, nowy zgon. Spełniają się czarne prognozy! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

W związku z pozytywnymi wynikami na obecność koronawirusa u 10 osób z pierwszego oddziału wewnętrznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w środę, 25 marca, ewakuowano pacjentów. Lecznica zadecydowała o przeniesieniu osób z dodatnimi wynikami do szpitali zakaźnych wyznaczonych przez wojewodę mazowieckiego.

Przypomnijmy, w sumie szpital potwierdził zakażenie koronawirusem u 5 lekarzy, 4 pielęgniarek (w tym u pielęgniarki pracującej też w innym szpitalu, w którym odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem), 10 pacjentów i 2 osób z administracji. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zdecydował o zamknięciu oddziału i przeniesieniu pacjentów do pobliskich placówek m.in. do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Tochtermana, do placówki MSWiA w Warszawie oraz do Szpitala Powiatowego w Przysusze. Niestety przyjęcia chorych odmówiła lecznica w Przysusze.

- Kto mi zagwarantuje, że za kilka dni, któryś z pacjentów z Józefowa nie zachoruje na koronawirusa? Testy na obecność COVID-19 należy przeprowadzić w ciągu 7 dni od momentu kontaktu z osobą zakażoną. Nie mogłem narazić na niebezpieczeństwo chorych w naszym szpitalu – powiedział Julian Wróbel, dyrektor szpitala w Przysusze.

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu lecznica potwierdziła, że zakażony koronawirusem jest jeden z lekarzy. Natomiast we wtorek, 24 marca, poinformowano o kolejnych sześciu zarażonych osobach.

CZYTAJ TAKŻE >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
CZYTAJ TAKŻE >>> Czy przyjście lata zatrzyma koronawirusa?
ZOBACZ >>> Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

SUPER RAPORT - odc. 4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE