Koronawirus w Radomiu. Rośnie liczba zarażonych. Ewakuują pacjentów ze szpitala na Józefowie!

2020-03-25 15:10 MK
Koronawirus w Radomiu. Rośnie liczba zarażonych. Ewakuują pacjentów ze szpitala na Józefowie!
Autor: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Koronawirus w Radomiu. Rośnie liczba zarażonych. Ewakuują pacjentów ze szpitala na Józefowie!

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie są kolejni chorzy na koronawirusa. Jest to 10 osób. Zarząd szpitala chce ewakuować oddział wewnętrzny I, ponieważ doszło tam do skażenia koronawirusem.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu są kolejne osoby zarażone koronawirusem! To zarówno pacjenci jak i personel lecznicy. Szpital chce go ewakuować w trybie pilnym skażony oddział wewnętrzny I, na którym leżeli chorzy. Informację potwierdził Krzysztof Zając, wiceprezes szpitala.

Rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przesłał nam komunikat w sprawie sytuacji w szpitalu:

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał kolejne wyniki badań materiałów pobranych w poniedziałek - niestety są wśród nich osoby z wynikiem dodatnim. Na ten moment potwierdzamy zakażenia koronawirusem u 5 lekarzy, 4 pielęgniarek (w tym u pielęgniarki pracującej też w innym szpitalu, w którym odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem), 10 pacjentów i 2 osób z administracji. To łączna liczba osób od początku pojawienia się pierwszego potwierdzonego przypadku zakażenia w naszym szpitalu. Prawdopodobnie zlokalizowaliśmy pacjenta "0". Jest to osoba, która trafiła do nas 29. lutego. Była nieprzytomna, w ciężkim stanie. To uniemożliwiło przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Poza tym nie miała objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem. Pacjent ten przebywał na oddziale wewnętrznym I. Szpital zadecydował o relokacji pacjentów z dodatnimi wynikami do szpitali zakaźnych wyznaczonych przez wojewodę mazowieckiego, znajdujących się na terenie Mazowsza. Ośmioro pacjentów z wynikami ujemnymi zostanie wypisanych do domów. O wszystkich działaniach jest poinformowany sanepid, który wprowadzi stosowne procedury. Na oddziale wewnętrznym I będzie wykonana dekontaminacja. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. W sumie w naszym szpitalu wykonano 242 testy na obecność koronawirusa - 38 u pacjentów, a 204 u pracowników szpitala. Od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem, każdy pracownik szpitala ma możliwość pisemnego przedstawienia kontaktów z osobami, które mogły mieć styczność z zakażonymi. Wszystkie te informacje są analizowane przez naszą epidemiolog. Władze szpitala dbają również o zabezpieczenie personelu medycznego w środki ochrony osobistej. Kierownicy oddziałów codziennie monitorują ilość maseczek w swoich oddziałach i jeśli są braki, informują o tym odpowiednie działy i maseczki otrzymują.Szpital na tę chwilę jest zabezpieczony.

CZYTAJ TAKŻE >>> TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!
CZYTAJ TAKŻE >>> Czy przyjście lata zatrzyma koronawirusa?
ZOBACZ >>> Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Pomoc finansowa podczas epidemii. Ekspert radzi. [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.