Zakażony koronawirusem jest ŻOŁNIERZ z Leszna! Wspierał pograniczników!

2020-03-27 10:51 BM
Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Unsplash Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Każdy może być nim zakażony. W Polsce mamy ponad 1200 potwierdzonych przypadków, a jednym z chorych jest żołnierz z Leszna. Jaki jest jego stan? Czy inni żołnierze też są chorzy?

Każdego dnia otrzymujemy informacje o kolejnych zakażonych osobach. W Polsce u ponad 1200 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. W woj. wielkopolskim chorobę potwierdzono u 75 osób. Jedną z nich jest 38-letni żołnierz z Leszna.

Historię mężczyzny przytoczył portal leszno24.pl. 38-latek to żołnierz leszczyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Od 14 marca wspólnie z innymi żołnierzami wspierał pograniczników w pracy na zachodniej granicy. Wiele na to wskazuje, że od którejś z tych osób zaraził się koronawirusem.

Mężczyzna w poniedziałek (23 marca) trafił do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Według informacji lokalnego portalu czuje się w miarę dobrze i jest w stałym kontakcie z przedstawicielami sanepidu w Lesznie.

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Zakażonych żołnierzy może być więcej. Nie ma wyników badań pozostałych żołnierzy batalionu WOT w Lesznie. Z kolei pewne jest to, że żołnierz od momentu wyjazdu do służby na granicy nie był w swojej miejscowości i nie miał bezpośredniego kontaktu z rodziną.

Koronawirus w Polsce

Każdego dnia rośnie liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO.

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.