Małżeństwo wychodzi ze szpitala w Raciborzu! 66-latek i jego żona mieli koronawirusa

2020-03-26 9:56 RS
Koronawirus w Polsce
Autor: Pixabay

Bardzo dobra informacja z Raciborza! Małżeństwo, które było zakażone koronawirusem, wychodzi ze szpitala. Informację o wyleczeniu dwójki pacjentów podał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Dwoje pacjentów, którzy byli zakażeni wirusem z Chin i przebywali w szpitalu w Raciborzu, opuściło szpital. Jak podaje serwis Nasz Racibórz chodzi o 66-latka, który w nocy z 29 lutego na 1 marca wrócił z Włoch, i jego małżonkę. Dyrekcja szpitala informowała, że kwalifikują się do wypisania do domu. W środę opuścili placówkę. Informację w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim potwierdził Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. - Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość - powiedział wojewoda. W kolejce do wyjścia ze szpitala czeka trzech kolejnych rybniczan. Czują się dobrze

Obecnie bilans zarażonych koronawirusem w Polsce to 1085 osób. Wśród nich jest 113 pacjentów z woj. śląskiego. Poniżej mapa, na której można zobaczyć, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce.