Z OSTATNIEJ CHWILI: Ogromny wzrost przypadków koronawirusa w Małopolsce

2020-03-27 17:47 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: PJ / archiwum se.pl

W piątek, kilkanaście minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 51 przypadkach zakażenia koronawirusem. Największy wzrost odnotowano w województwie małopolskim, gdzie stwierdzono aż 18 nowych zakażonych. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1340, a szesnaście osób zmarło.

- Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało w komunikacie na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Małopolsce. Ogromny wzrost liczby zakażonych

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 18 osób.

W tej grupie jest 11 osób z Krakowa (2 młode kobiety, 5 kobiet w sile wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w sile wieku, 1 starszy mężczyzna), po 2 osoby z powiatów: wielickiego (2 kobiety - starsza i młoda) i bocheńskiego (dwie kobiety - starsza i w sile wieku) i 3 osoby z powiatu krakowskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku).

13 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub już tam przebywają; jedna osoba jest w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 93 osób. W całej Polsce liczba zakażonych wzrosła do 1340, 16 osób zmarło.

Koronawirus w Krakowie. Zobacz najnowsze wiadomości:

Posłuchaj, czy maseczki chronią przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 6. Goście: Budka, Rotkiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.