WIELKIE WSPARCIE z Chin dla Olsztyna w walce z koronawirusem! O co chodzi?

2020-03-27 11:02 SCH
Sprzęt dezynfekujący
Autor: Pixabay / Klaus Hausmann Chińskie miasto Weifang pomoże Olsztynowi w walce z koronawirusem

Władze chińskiego miasta Weifang wspomogą Olsztyna w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do stolicy Warmii i Mazur ma trafić niezbędny sprzęt ochronny.

Włodarze Olsztyna szukają najlepszego zabezpieczenia pracowników olsztyńskich instytucji, którzy w codziennej pracy są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem. Pomoc zadeklarowali przedstawiciele chińskiego Weifang, miasta partnerskiego Olsztyna.

ZOBACZ WIĘCEJ: Koronawirus: gdzie szukać pomocy?

- Rozmawialiśmy już na temat tego wsparcia - informuje prezydent Piotr Grzymowicz. - Nasi partnerzy zapowiedzieli, że przekażą nam najpilniej potrzebny sprzęt. To bardzo cenne wsparcie, które na pewno w pierwszym rzędzie przyda się pracownikom szpitala miejskiego.

Weifang - miasto partnerskie Olsztyna

Z Chin do Olsztyna ma dotrzeć kilkanaście tysięcy jednorazowych maseczek oraz specjalistyczne kombinezony. W tej chwili przedstawiciele Weifangu szukają najsprawniejszego sposobu przetransportowania sprzętu do stolicy woj. warmińsko-mazurskiego.

Weifang stał się miastem partnerskim Olsztyna w listopadzie 2016 roku. Od tego czasu samorządy prowadzą działania zgodnie z zasadami równości i wzajemnych korzyści, wymianę oraz współpracę w dziedzinie gospodarki, handlu, nauki i kultury, edukacji, sportu i zdrowia.

SZOKUJĄCE zachowania Polaków! Policja ma pełne ręce roboty! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Ćwierć miliona maseczek trafi do Olsztyna

Pomoc, która ma dotrzeć z Chin nie jest jedynym tego rodzaju wsparciem w ostatnim czasie. Firma Wipasz kupiła szpitalowi miejskiemu specjalistyczny sprzęt, który zadaniem jest pomoc w ratowaniu życia i diagnozowaniu potencjalnie zarażonych koronawirusem.

Poza tym do mieszkańców stolicy regionu oraz powiatu ma wkrótce trafić ćwierć miliona maseczek wielokrotnego użytku, jakie powstają w akcji "Maseczki dla Polski" realizowanej m.in. z olsztyńskim udziałem.

Ponad milion na kupno sprzętu w Olsztynie

Ponadto prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uruchomił w budżecie miasta 1,55 mln złotych na kupno najbardziej potrzebnego sprzętu i materiałów. Maski, gogle, rękawiczki, termometry, płyn do dezynfekcji - m.in. to trafia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, szpitala miejskiego i przychodni specjalistycznej, a także do Domów Pomocy Społecznej oraz do miejsc kwarantanny.

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.