Koronawirus: Olsztyn zabezpiecza pracowników instytucji miejskich. Dostaną maseczki, rękawice i środki dezynfekujące

2020-03-26 12:32 SCH
maseczka ochronna
Autor: www.pixabay.com

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uruchomił w minionym tygodniu ok. 700 tys. złotych na materiały zabezpieczające pracowników miejskich instytucji, którzy mogą mieć w pracy styczność z koronawirusem. Część zamówienia już dotarła do stolicy Warmii i Mazur.

Koronawirus Olsztyn. Sprowadzone do Olsztyna będą m.in. maseczki, rękawice, środki dezynfekujące i gogle. Kolejne zamówienia dostarczane mają być sukcesywnie lub - w razie potrzeby - trwają poszukiwania na rynku potrzebnych środków i sprzętu.

Wszystko po to, aby przedstawiciele służb i placówek miejskich, pracujący w ciągłym kontakcie z osobami potencjalnie zakażonymi, mogli wykonywać swoje obowiązki jak najskuteczniej. Sprzęt i materiały trafiają m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, przychodni czy szpitala.

Zalecenia ministra zdrowia ws. koronawirusa SARS-Cov-2

- Zapewniam, że będziemy służyć pomocą w różnych dziedzinach naszego życia, by ułatwić Państwu przejście przez ten niezwykły i wymagający czas - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Olsztyńskie służby realizują wszystkie zalecenia i polecenia, jakie płyną od urzędów centralnych, wojewody, Sanepidu i służby zdrowia. Podjęliśmy także szereg własnych działań profilaktycznych i zapobiegawczych.

Koronawirus na Warmii i Mazurach

W woj. warmińsko-mazurskim jak do tej pory 36 osób zachorowało na koronawirusa. Jedna została wyleczona. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie, zajrzyj do naszej relacji.

Samolot z Chin wylądowały w Warszawie! Pomoc dotarła! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.