Obrzydliwy atak na Chinkę w Sosnowcu "za koronawirusa": Ciągle się trzęsę [WIDEO]

2020-03-26 15:42 AC
Obrzydliwy atak na Chinkę w Sosnowcu za koronawirusa: Ciągle się trzęsę
Autor: gettyimages.com

Rasistowski atak grupy mężczyzn na obywatelkę Chin w Sosnowcu. Trójka napastników otoczyła kobietę i wyzywała od "wirusa". Powodem była najprawdopodobniej pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się w chińskim Wuhanie.

Zdarzenie miało miejsce w środę, około godziny 14 w okolicy przystanku autobusowego Klub Kiepury w Sosnowcu. Sprawę jako pierwszy nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zamieścił nagranie ukazujące napastników na Facebooku.

- Otoczyli mnie, tak bardzo się bałam, ciągle się trzęsę. Krzyczeli "wirus" i "China" - opowiedziała w emocjonalnym nagraniu pokrzywdzona. Chcieli mnie wystraszyć, żebym bała się tu mieszkać. Żebym bała się wyjść z domu, bo spotykam się z tym każdego dnia. Nie czuję się tu bezpiecznie jako kobieta chińskiego pochodzenia. Potrzebuję pomocy! - zaapelowała.

Jak przyznaje, chciała nagrać mężczyzn, by pokazać kim są. - Przecież to czyiś bracia, są czyimiś synami, mieszkają tutaj, w Sosnowcu - dodała. Sprawa została zgłoszona do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, która odebrała zgłoszenie w środę w godzinach wieczornych.

- Kobieta została zaatakowana słownie na jednej z ulic w dzielnicy Pogoń. Policjanci Wydziału Kryminalnego prowadzą niezbędne czynności w celu zgromadzenia materiału dowodowego, który zostanie przekazany prokuraturze - poinformowała w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim podkom. Sonia Kepper z policji w Sosnowcu.

Obywatelka Chin pracuje na co dzień na Uniwersytecie Śląskim i w ostatnim czasie nie przebywała w ojczyźnie. Jak podkreśla Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy UŚ, uczelnia stanowczo potępia wszelkie akty agresji i nietolerancji. Mamy nadzieję, że sprawcy poniosą surowe konsekwencje - zaznaczył.

Posłuchaj, jak się leczy zarażonych koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.