Młodzi ludzie zakażeni koronawirusem na Warmii i Mazurach. Najnowsze dane

2020-03-26 20:56 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych zakażeniach koronawirusem! W komunikacie wydanym w czwartek w godzinach wieczornych poinformowano o kolejnych 58 przypadkach zakażenia i dwóch ofiarach śmiertelnych. Wśród chorych są trzy osoby z województwa warmińsko-mazurskim. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1221, szesnaście osób zmarło.

- Mamy 58 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Kim są chorzy?

Jak poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, trzy kolejne zakażone koronawirusem osoby to młody mężczyzna z Olsztyna oraz dziewczynka i kobieta w średnim wieku z Elbląga. Wszyscy zakazili się poprzez kontakt z osobą chorą w Polsce i są w stanie dobrym.

Łącznie w Polsce zdiagnozowano 1221 przypadków, 16 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Bayern obetnie pensję Lewandowskiemu. Ile straci przez koronawirusa? [SUPER RAPORT]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE