Prezydent chce przełożyć MATURY I EGZAMINY!

2020-03-26 17:22 MB
Pandemia koronawirusa. Czy matura 2020 zostanie odwołana? Minister Edukacji odpowiada
Autor: Pixabay

Sytuacja naszego kraju związana z epidemią koronawirusa wpłynęła nie tylko na przedsiębiorców, ale przede wszystkim na uczniów. Warszawskie szkoły, przedszkola i uniwersytety są zamknięte. Zdecydowana większość lekcji odbywa się w systemie zdalnym, co oznacza wiele trudności, szczególnie dla uczniów mających w tym roku zdawać egzaminy. Co na to prezydent Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wystosował specjalny apel do premiera Polski. W imieniu warszawskich szkół, zwraca się on z prośbą o przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego zdaniem tylko zmiana w organizacji roku szkolnego 2019/2020 pomoże w rzetelnym przeprowadzeniu tych egzaminów. Zwraca również uwagę na kondycję psychofizyczną uczniów, dla których ten szczególny czas nie jest sprzyjający w intensywnej nauce.

ZOBACZ TEŻ: Jadłodzielnia na Woli przyniesie jedzenie seniorom! #zostańwdomu

- I matura, i egzamin ósmoklasisty same w sobie są źródłem stresu i wymagają szczególnych przygotowań. A w czasach koronawirusa zarówno ich przeprowadzenie, jak i solidne przygotowanie do nich jest praktycznie niemożliwe. Panie premierze, Panie ministrze, egzaminy należy przełożyć – napisał w swoich mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy zwrócił również uwagę na to, że taka decyzja uspokoiłaby zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz dyrekcję. - W obecnej sytuacji epidemicznej podstawowym dobrem, jakie musimy chronić, jest ludzkie zdrowie i życie, dlatego mam nadzieję, że Pan Premier weźmie pod uwagę przedstawione argumenty – czytamy w apelu.

ZOBACZ TEŻ: Dramat przyszłych par młodych: „Nie wiemy, co robić”


Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, nie ma również możliwości przeprowadzenia tych egzaminów w sposób zdalny. W Warszawie problem ten dotyczy prawie 15 tysięcy uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz ponad 16 tysięcy maturzystów. Czy premier weźmie pod uwagę apel prezydenta Warszawy i egzaminy będą przesunięte? Pełną treść apelu przeczytacie poniżej.

KoronawirusRaport: Warszawa 26.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.